Spotkanie wielkanocne KGW

31.03.2023

Spotkanie wielkanocne KGW

W czwartek, 30 marca odbyło się przedświąteczne spotkanie zorganizowane przez Gminny Związek Kół Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy. W sali bankietowej "Finezja" spotkały się reprezentacje KGW, działających na terenie  naszej gminy.Uroczystość była okazją do wzajemnych życzeń i prezentacji ozdób wielkanocnych. - Cieszę się, że jako KGW kultywujemy nasze najpiękniejsze polskie tradycje. Wśród nas są prawdziwe artystki, których prace możecie dziś podziwiać - zachęcała Halina Derach, przewodnicząca GZ KGW. Jedną z nich jest Henryka Macherowska z KGW Baby, która ozdobiła wydmuszki wycinankami z ludowymi wzorami, m.in. wizerunkami kogutów. - To wszystko robota ręczna - nie kryje dumy ze swoich prac pani Henryka. - Do dekoracji wykorzystałam kolorowe serwetki i mamy oto taki efekt. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Piotrkowskiego. Nagrody fundowało stowarzyszenie LGD"Buduj razem" oraz powiat piotrkowski. Upominki nagrodzonym twórczyniom wręczał starosta Piotr Wojtysiak.Przy stołach zasiadło ponad 100 gospodyń oraz zaproszeni goście. Wśród nich m.in. poseł Grzegorz Lorek, starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak wójt gminy Marceli Piekarek, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej Bartłomiej Masiarek, dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak, radny Rady Gminy Waldemar Banaszczyk oraz Marcin Strumiłło, kierownik Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie. - Życzę Wam drogie Panie, abyście odpoczęły w te święta i spędziły je w miłej atmosferze ze swoimi najbliższymi. Dziękuje Wam za wasze zaangażowanie w życie naszej społeczności i wiem, że najlepsze KGW są właśnie u nas  - podkreślał Marceli Piekarek.Każda z pań otrzymała również z rąk wójta, posła Grzegorza Lorka oraz dyrektora GOKiS Włodzimierza Kaźmierczaka chlebki wielkanocne.

Czytaj więcej...

Zasadzono pamiątkowe jabłonki

29.03.2023

Zasadzono pamiątkowe jabłonki

Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach wzięła udział w akcji „Kwitnąca szkoła”.- Cztery certyfikowane drzewka jabłoni nazwane zostały imionami i nazwiskami osób szczególnie zasłużonych dla powstania i rozwoju tej niezwykle pięknej, nowoczesnej i wyjątkowej placówki - opowiada dyrektor Bożena Nowak-Justyna. Jabłonki zostały zasadzone na dziedzińcu szkoły. Dedykowano je czterem osobom:  Margarecie Kamprad – patronce szkoły, Marianowi Grabińskiego – doradcy firmy IKEA w Polsce i pierwszemu polskiemu projektantowi mebli IKEA,  Marcelemu Piekarkowi – wójtowi gminy Moszczenica oraz Pawłowi Sochaczewskiemu – przyjacielowi szkoły . W uroczystym sadzeniu drzewek udział wzięli zaproszeni goście:  Sylwester Gajewski - kierownik Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach,  Sylwia Bartkowiak – specjalista ds. zgodności i wymagań produktów IKEA, wójt Marceli Piekarek oraz Waldemar Banaszczyk – radny Rady Gminy Moszczenica. - Cieszę się , że  znalazłem się w tak szacownym gronie. Ufundowanie tej nowoczesnej szkoły i zawitanie do naszej gminy inwestora, jakim jest firma IKEA zapisze się w pamięć wielu pokoleń. Warto pamiętać o takich ludziach jak Margaretha Kamprad i Marian Grabiński, którzy wnieśli do naszej społeczności tyle dobra. Jest mi niezmiernie miło, że doceniono także mój wkład. Gratuluje również  tego wyróżnienia panu Pawłowi Sochaczewskiemu - dodaje wójt Marceli Piekarek.Jak podkreślają organizatorzy akcji ozdobne jabłonki oprócz waloru przyrodniczego mają być dla szkolnej społeczności także dodatkowo pomnikiem lokalnej historii.

Czytaj więcej...

Uwaga! Wystąpią przerwy w dostawie wody

28.03.2023

Uwaga! Wystąpią przerwy w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. w Moszczenicy informuje, że w dniu 30.03.2023r. (czwartek) w godzinach 9.00 -  13.00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości: Wola Moszczenicka ul. Piotrkowska od nr 57 do nr 102, ul. Dębowa, ul. Klonowa, ul. Rolna ul. Brzozowa, ul. Dworska, ul. Wiosenna, ul. Leśna. Przerwy spowodowane są pracami na sieci wodociągowej. Za przepraszamy utrudnienia.

Czytaj więcej...

II Strażacki Turniej Szachowy - Moszczenica 2023

27.03.2023

II Strażacki Turniej Szachowy - Moszczenica 2023

W sobotę, 25.03.02023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy odbył się II Strażacki Turniej Szachowy Moszczenica 2023.W zawodach wystartowało blisko 30 zawodników w dwóch kategoriach.A tak przedstawiają się wyniki:W kategorii do 18 lat:1. Bartłomiej Malec;2. Gracjan Sierociński3. Rafał Śliwiński;W kategorii OPEN:1. Jarosław Pietras;2. Kacper Gamrot3. Zbigniew Mroczkowski. Dodatkowo organizatorzy postanowili wyróżnić najmłodszego zawodnika turnieju, którym był 7 letni Oskar Zaremba z OSP Żarnowica, który otrzymał dużego misia strażackiego, którego ufundował Komendant Miejski PSP st. bryg. Paweł Dela.Sędzią głównym zawodów był instruktor szachów w GOKiS Moszczenica - Piotr Kaukel. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny gmina Moszczenica gościła szachistów z terenu powiatu piotrkowskiego. Jak podkreślali zawodnicy, taki turniej był potrzebny. Większość szachistów, gra w szachy online, na komputerze lub rodzinnie w domu. Rywalizacja na prawdziwym turnieju, z prawdziwym przeciwnikiem, gdzie jest presja czasu, jest zupełnie inna, bardziej emocjonująca - relacjonuje starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - Dziękuję wszystkim zawodnikom, strażakom za udział w turnieju. Szachy to piękna i wymagająca dyscyplina, tym bardziej cieszymy się, że taki turniej się odbył. Mamy nadzieję, że za rok w III Strażackim Turnieju Szachowym weźmie udział jeszcze więcej zawodników. - podsumował wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek.  Strażacki Turniej Szachowy odbył się pod patronatem: Starosty Powiatu Piotrkowskiego, Komendanta KM PSP w Piotrkowie Tryb., Wójta Gminy Moszczenica, Prezes OSP Moszczenica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy.Galeria z turnieju na stronie GOKiS

Czytaj więcej...

PSZOK - dni i godziny pracy od 1 kwietnia 2023r.

27.03.2023

PSZOK - dni i godziny pracy od 1 kwietnia 2023r.

Przypominamy, że od kwietnia PSZOK będzie czynny w każdą sobotę w godzinach od 7.00 do 15.00. Jednocześnie informujemy, że w dniu 08.04.2023 r. (Wielka Sobota) PSZOK będzie zamknięty.

Czytaj więcej...

LXXVIII sesja Rady Gminy

24.03.2023

LXXVIII sesja Rady Gminy

28 marca 2023r., po raz kolejny obradować będą radni gminy Moszczenicy. W porządku sesji znalazły się sprawy dotyczące wieloletniej polityki finansowej gminy oraz sprawy bieżące. Szczegółowy zakres spraw na którymi głosować będą radni oraz  tematów dyskusji dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej. Obrady rozpoczną się o godzinie 9.00 w budynku przy ul. Piotrkowskiej 13 w Moszczenicy. Tagi: sesja, Rada Gminy

Czytaj więcej...

Rekordowa zbiórka!

20.03.2023

Rekordowa zbiórka!

Aż 31,5 litrów krwi zebrano podczas niedzielnej (19.03) akcji, zorganizowanej przez moszczenicki klub HDK-PCK "Tętniące Dobro". Zbiórka dedykowana była 9-letniej Matyldzie Grochal, córki jednej z łódzkich policjantek, zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Na apel klubu odpowiedziało aż 88 osób. Po badaniach krew mogło oddać 70 osób, z których 8 zrobiło to po raz pierwszy w życiu. Do akcji włączyli się funkcjonariusze służby więziennej Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim, którzy regularnie uczestniczą w akcjach klubu. - Doskonale zdają sobie sprawę z wartości krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Wykonują nie tylko swoje obowiązki ustawowe, ale są gotowi nieść pomoc poprzez rzeczywisty udział m.in. w tego typu akcjach - mówi prezes klubu Edyta Duda, która dziękuje wszystkim uczestnikom akcji. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny, jakim jest bezinteresowne oddawanie krwi, Odznaką Honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" odznaczeni zostali: Adrian Drąszczyk , Justyna Toma , Izabela Federowicz , Adam Malinowski (st. III), Jacek Federowicz (st. I) Damian Olejnik (st. I, II i III). Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i firmom wspierającym zbiórki krwi i już dziś zapraszają na kolejną akcję, która odbędzie się 21 maja.

Czytaj więcej...

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi

20.03.2023

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, informujący o przywróceniu z dniem 4 maja 2023 r. obowiązków posiadania przez rolników aktualnego badania opryskiwacza oraz aktualnego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Czytaj więcej...

Wielkanocne Smaki Ziemi Piotrkowskiej

18.03.2023

Wielkanocne Smaki Ziemi Piotrkowskiej

Starostwo Powiatowe zaprasza więc do udziału w Konkursie „Wielkanocne Smaki Ziemi Piotrkowskiej”. „Wielkanocne Smaki Ziemi Piotrkowskiej” to inicjatywa, której podstawowym celem jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych typowych dla Powiatu Piotrkowskiego oraz aktywizacja lokalnej społeczności, w tym Kół Gospodyń Wiejskich. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas Jarmarku Wielkanocnego, jaki odbędzie się 26 marca w Hotelu Górski w Proszeniu, w Gminie Wolbórz, którego współorganizatorem jest Powiat Piotrkowski. Oceny potraw i stołów wielkanocnych dokona Komisja powołana przez Organizatora. Zgłoszeń należy dokonywać do dnia 22 marca  w formie elektronicznej na adres: r.budzisz@powiat-piotrkowski.pl lub listownie/osobiście: Starostwo Powiatowe, Wydział Aktywizacji Społecznej, ul. Dąbrowskiego 7, 97 - 300 Piotrków Tryb. Na wszelkie pytania dotyczące Konkursu odpowie Renata Budzisz z Wydziału Aktywizacji Społecznej: tel. 44 732 88 44. Do pobrania: Regulamin Konkursu Karta zgłoszeniowa

Czytaj więcej...

Budowa obwodnicy Srocka w ciągu drogi krajowej nr 12

18.03.2023

Budowa obwodnicy Srocka w ciągu drogi krajowej nr 12

Na terenie naszej gminy realizowane jest zadanie inwestycyjne pn. „Budowa obwodnicy Srocka w ciągu drogi krajowej nr 12” zlokalizowane w ciągu drogi krajowej nr 12, na odcinku o długości około 3.7 km, od km około 337+915 do km około 341+612 istniejącej drogi.Poniżej publikujemy informację inwestora, czyli GDDKiA.

Czytaj więcej...

II Strażacki Turniej Szachowy Moszczenica 2023

18.03.2023

II Strażacki Turniej Szachowy Moszczenica 2023

Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Komendant KM PSP w Piotrkowie Tryb., Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. łódzkiego, Wójt Gminy Moszczenica, Prezes OSP Moszczenica oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy zapraszają strażaków z terenu powiatu piotrkowskiego do wzięcia udziału w II Strażackim Turnieju Szachowym – Moszczenica 2023. Turniej odbędzie się 25 marca 2023 r. w siedzibie GOKiS w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2. Warunkiem udziału w turnieju jest przynależność do jednostki OSP z terenu powiatu piotrkowskiego lub KM PSP w Piotrkowie Tryb. oraz wypełnienie i przesłanie Karty zgłoszeniowej, która jest załącznikiem do regulaminu turnieju na adres sekretariat@gokis.moszczenica.eu do 21 marca 2023 r. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach. Kategoria 1. młodzieżowej (uczestnicy do 18 roku życia) i w kategoria 2. Open. Dla najlepszych zawodników w każdej kategorii organizatorzy przewidzieli puchary i nagrody. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Sprawdzali swoją wiedzę

16.03.2023

Sprawdzali swoją wiedzę

15 marca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju wystartowało 35 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII ze szkół w Moszczenicy, Srocku, Jarostach, Babach, Rekoraju i Gazomii Starej. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja na czele z prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Moszczenicy Andrzejem Dróżdżem. W kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajął Mateusz Misztela ze szkoły podstawowej w Moszczenicy, drugie miejsce wywalczył Jan Pirek ze szkoły podstawowej w Babach, a trzecie miejsce przypadło Nadii Rękar ze szkoły podstawowej w Srocku. W drugiej grupie wiekowej - klas V-VIII najlepszy okazał się Michał Adamczyk  ze szkoły podstawowej w Jarostach. Drugie miejsce zajął Oskar Krawczyk  ze szkoły podstawowej w Moszczenicy, a trzecie miejsce - reprezentant szkoły w Babach - Szymon Antosiak. Dzieci, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentować gminę Moszczenica w eliminacjach powiatowych turnieju 22 marca br. w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim.  Nagrody rzeczowe dla zwycięzców wręczył wójt Marceli Piekarek.

Czytaj więcej...

Gala Kobiet Wyjątkowych za nami!

13.03.2023

Gala Kobiet Wyjątkowych i Dzień Sołtysa za nami!

Moszczenica po raz kolejny gościła Galę Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej, która w tym roku połączona była z Powiatowym Dniem Sołtysa.Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.- Postanowiliśmy nagrodzić kobiety wyjątkowe w pięciu kategoriach, które pokazują, jak wszechstronne są kobiety. Dziś szczególnie chce podziękować sołtyskom, które rządzą w powiecie. Na 278 sołectw, ponad połowa jest zarządzana prze kobiety - podkreśla starosta Piotr Wojtysiak. Wśród nagrodzonych osób znalazły się także mieszkanki gminy Moszczenica.- Ja zawsze podkreślam, że panie tu mieszkające to kobiety wyjątkowe. To one są spoiwem naszej malej lokalności. Bardzo im dziękuję za poświęcanie swojego czasu na rzecz pielęgnowania tradycji i budowania społeczeństwa obywatelskiego - podkreśla wójt Marceli Piekarek. Poniżej lista nagrodzonych osób.Kategoria Działalność Społeczna: Jolanta Piwowarska Małgorzata Czechowska Mariola Matera Danuta Sońta Grażyna Papiernik Bożena Piątkowska Karolina Misztela Czesława Podkomórka Celina Pawlik Marzena Macherowska Mariola Barczyk Alicja Więcek Halina Derach Jolanta Hume Iwona Czapla Małgorzata Pościk Ryszarda Broś Aneta Barczyk Karolina Kędra Elżbieta Jóźwik Beata Dziadczyk Monika Hejduk Agnieszka Szałankiewicz Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Marlena Sońta Dorota Bedyniak - Walaszczyk Małgorzata Domańska Danuta Dziadczyk Aleksandra Szkodzińska - Zajączkowska Anna Zaborowska Kategoria Kultura: Elżbieta Ingier Aniela Leśniewska Magdalena Łaszek Milena Dzięcielewska Jolanta Pietrzak Kamila Dubilas Renata Łaska Irena Krawentek Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Grażyna Baranowska Teresa Korytkowska Katarzyna Juszczyk Anna Wojakowska - Wolska Renata Wojtczak Kategoria Rolnictwo i Przedsiębiorczość: Marzena Celeban Dorota Kobalczyk Krystyna Korytkowska Jolanta Czajka Beata Misztela Magdalena Domagała Małgorzata Ryżewska Anna Pietraszko Elżbieta Komar Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Joanna Zając Joanna Dukowska Monika Rużycka Anna Chaładaj Hanna Głowacka Halina Krawczyk Kategoria Samorząd: Marta Smejda Anna Pawłowska Małgorzata Stępień Agata Biesaga Grażyna Lasek Alina Krakowiak Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Elżbieta Ościk Małgorzata Olczyk Krystyna Lula Halina Kukulska Mirosława Kaczmarek - Michalak Kategoria Sport i Zdrowie: Anna Szulc Edyta Duda Anna Gumola Izabela Dybała Magdalena Wnukiewicz Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Grażyna Lewińska Katarzyna Cander Klaudia Jagodzińska Medale Pamiątkowe Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej przyznano 17 sołtyskom i sołtysom z terenu powiatu piotrkowskiego.Medal złoty: Danuta Gwóźdź Teresa Magiera Ewa Maciaszczyk Medal srebrny: Bożena Burzyńska Ilona Szymańska Józefa Ścieszko Renata Misiak Anna Chamerska Halina Kowara Bogusława Glinka Eugeniusz Maczugowski Paweł Kępski Artur Jędrzejczyk Medal brązowy: Sylwia Budzisz Ewa Fijałkowska Katarzyna Nowak Marek Nawrocki Publikujemy listę nagrodzonych mieszkanek i mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Kategoria Działalność Społeczna: Jolanta Piwowarska Małgorzata Czechowska Mariola Matera Danuta Sońta Grażyna Papiernik Bożena Piątkowska Karolina Misztela Czesława Podkomórka Celina Pawlik Marzena Macherowska Mariola Barczyk Alicja Więcek Halina Derach Jolanta Hume Iwona Czapla Małgorzata Pościk Ryszarda Broś Aneta Barczyk Karolina Kędra Elżbieta Jóźwik Beata Dziadczyk Monika Hejduk Agnieszka Szałankiewicz Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Marlena Sońta Dorota Bedyniak - Walaszczyk Małgorzata Domańska Danuta Dziadczyk Aleksandra Szkodzińska - Zajączkowska Anna Zaborowska Kategoria Kultura: Elżbieta Ingier Aniela Leśniewska Magdalena Łaszek Milena Dzięcielewska Jolanta Pietrzak Kamila Dubilas Renata Łaska Irena Krawentek Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Grażyna Baranowska Teresa Korytkowska Katarzyna Juszczyk Anna Wojakowska - Wolska Renata Wojtczak Kategoria Rolnictwo i Przedsiębiorczość: Marzena Celeban Dorota Kobalczyk Krystyna Korytkowska Jolanta Czajka Beata Misztela Magdalena Domagała Małgorzata Ryżewska Anna Pietraszko Elżbieta Komar Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Joanna Zając Joanna Dukowska Monika Rużycka Anna Chaładaj Hanna Głowacka Halina Krawczyk Kategoria Samorząd: Marta Smejda Anna Pawłowska Małgorzata Stępień Agata Biesaga Grażyna Lasek Alina Krakowiak Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Elżbieta Ościk Małgorzata Olczyk Krystyna Lula Halina Kukulska Mirosława Kaczmarek - Michalak Kategoria Sport i Zdrowie: Anna Szulc Edyta Duda Anna Gumola Izabela Dybała Magdalena Wnukiewicz Kobiety Wyjątkowe wśród Wyjątkowych: Grażyna Lewińska Katarzyna Cander Klaudia Jagodzińska Medale Pamiątkowe Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej przyznano 17 sołtyskom i sołtysom z terenu powiatu piotrkowskiego na podstawie nadesłanych wcześniej wniosków, jakie rozpatrywała Komisja Medalu, na czele której stał przewodniczący Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim Bernard Matyszewski. Oto nagrodzeni: Medal złoty: Danuta Gwóźdź Teresa Magiera Ewa Maciaszczyk Medal srebrny: Bożena Burzyńska Ilona Szymańska Józefa Ścieszko Renata Misiak Anna Chamerska Halina Kowara Bogusława Glinka Eugeniusz Maczugowski Paweł Kępski Artur Jędrzejczyk Medal brązowy: Sylwia Budzisz Ewa Fijałkowska Katarzyna Nowak Marek Nawrocki Adres: https://epiotrkow.pl/news/Gala-Kobiet-Wyjatkowych-i-Dzien-Soltysa,50784

Czytaj więcej...

Konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego

10.03.2023

Konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego

Urząd Gminy informuje o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego gminy Moszczenica z zakresu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa poprzez zorganizowanie uczestnictwa w wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Moszczenica w roku 2023. Zarządzenie Nr 25/2023 Wójta Gminy Moszczenica z dnia 9 marca 2023 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Moszczenica z zakresu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa poprzez zorganizowanie uczestnictwa w wydarzeniach sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Moszczenica w roku 2023 Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40) oraz art. 11 ust. 1 pkt. 1, ust. 2 i ust. 3 oraz art. 13 i 14 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn. zm.) zarządzam, co następuje: § 1. Ogłaszam otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Moszczenica z zakresu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa poprzez zorganizowanie uczestnictwa w wydarzeniach sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Moszczenica w roku 2023. § 2. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania opisanego w § 1 wynosi 8.000,00 zł. § 3. Ogłoszenie o konkursie stanowi załącznik do niniejszego Zarządzenia. § 4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania. Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek Ogłoszenie dostępne także na BIP: https://bip.moszczenica.eu/groups/details/1370/2023-rok oraz do pobrania w formie pliku pdf poniżej.

Czytaj więcej...

Aktualności

Zbiórka dla małej Matyldy

09.03.2023

Zbiórka dla małej Matyldy

Klub HDK-PCK w Moszczenicy zaprasza 19 marca zapraszamy do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się w Moszczenicy w siedzibie klubu "Tętniące Dobro", przy ul. Piotrkowskiej 13 w Moszczenicy.-  Kropelki krwi w tym dniu popłyną dla 9 letniej Matyldy Grochal, córki jednej z łódzkich policjantek. Dziewczynka usłyszała diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typu B. W jednej chwili całej rodzinie zawalił się cały dotychczasowy świat, dlatego apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli. Akcja odbędzie się w godzinach 9:30 -13:30. Serdecznie zachęcamy do pomocy - zaprasza Edyta Duda, prezes klubu.

Czytaj więcej...
SP Jarosty z funduszami na program „Rosnę z matematyką”!

09.03.2023

SP Jarosty z funduszami na program „Rosnę z matematyką”!

Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach może pochwalić się uzyskanym ostatnio grantem w kwocie 5 000, 00 zł. Wszystko za sprawą autorskiego projektu matematycznego stworzonego dla oddziału przedszkolnego pod tytułem „Matematyczni giganci”. Pomysłodawczynią projektu jest wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska. Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką”, który pilotażuje mBank. Już od lutego bieżącego roku nasi najmłodsi uczniowie w liczbie 16 osób będą odkrywać pięć niesamowitych eksperymentów. Następnie każdy z najmłodszych badaczy będzie zobowiązany do wykonania jednego z eksperymentów w domu przy współpracy rodziców. Uczniowie swoje szare komórki będą prężyć przy turnieju gier logicznych pod tytułem „Matematyczna główka”, który będzie składał się z trzech etapów. Do zabawy z matematyką zaproszeni zostaną również rodzice w ramach cyklu trzech spotkań „STEAM-owe przedszkole”. Podczas nich dzieci z rodzicami będą składały modele różnych pojazdów. Wszystko po to, by mali „matematyczni giganci” poznawali i przecierali matematyczne szlaki w sposób kreatywny, twórczy i ciekawy. Projekt ma na celu zachęcenie wszystkich dzieci do często trudnej i niezrozumiałej matki nauk - matematyki. Uczniowie będą eksperymentować, konstruować, rozwiązywać nietypowe problemy, tworzyć bryły przestrzenne, uczyć się myślenia problemowego, wyciągania hipotez i stawiania wniosków. Ciekawe i nietypowe gry logiczne nauczą ich zręczności, koncentracji oraz zdrowej rywalizacji. Naszym głównym celem jest obdarzenie dzieci w matematyczną moc, którą wykorzystają w przyszłości. Zaś dla szkoły to szansa na wzbogacenie się o matematyczne pomoce dydaktyczne, które zostaną pozyskane w ramach projektu.

Czytaj więcej...
Dzień Kobiet

08.03.2023

Dzień Kobiet

Koncert na cześć kobiet upłynął pod znakiem dobrego humoru i muzycznych wspomnień.Gwiazdą wieczoru był Sławomir Malinowski, który czarował osobowością i głosem.Każdą z przybyłych kobiet witali kwiatami wójt Marceli Piekarek i dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak, którzy ze sceny złożyli najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i miłości. Pomysł tego koncertu okazał się strzałem w dziesiątkę, bo sala była wypełniona po brzegi.- Wszystkim mieszkankom naszej gminy składamy jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Są naszą dumą i podporą - podkreśla wójt Marceli Piekarek.

Czytaj więcej...
Druhowie z OSP KSRG Srock przywitali

06.03.2023

Druhowie z OSP KSRG Srock przywitali CZESIA

Ochotnicza Straż Pożarna w Srocku otrzymała kolejny samochód. Uroczyste przekazanie ciężkiego wozu GCBA 4,5/34 na podwoziu Renault Kerax, odbyło się w minioną sobotę (04.03.2023).- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania takiego samochodu. Jest to samochód ciężki, z dużym zasobem wody, dlatego będzie bardzo pomocny, ponieważ nasza jednostka znajduje się w pobliżu dwóch ważnych dla regionu tras - autostrady A1 oraz drogi krajowej nr 91 - wskazywał Andrzej Dróżdż, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Srocku. Samochód przez ostatnie 20 lat służył strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. Teraz trafił do jednostki w Srocku, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W podziękowaniu za wieloletnią służbę druhowi Czesławowi Paturze - decyzją zarządu OSP w Srocku, samochód otrzymał imię "CZESIO".- Cieszę się, że jako samorząd możemy wspierać Ochotnicze Straże Pożarne, dlatego jeszcze w ubiegłym roku budżetowym przeznaczyliśmy środki na zakup tego samochodu. Dzięki dobrej współpracy z Komendą PSP w Piotrkowie udało się sfinalizować ten zakup – podkreśla wójt Marceli Piekarek, który w imieniu lokalnej społeczności podziękował strażakom z ich poświęcenie. Oprócz strażaków z OSP Srock, drużyny młodzieżowej i dziecięcej oraz mieszkańców uczestniczyli również zaproszeni goście m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, nadbryg. Grzegorz Janowski Łódzki Komendant Wojewódzki Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, nadbryg. w st. spocz. dh Tadeusz Karcz, członek prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP i prezes Zarządu Oddziału, Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi,  st. bryg. Paweł Dela Komendant Miejski Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, Piotr Wojtysiak starosta piotrkowski, Dariusz Magacz wicestarosta powiatu piotrkowskiego, Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica, dyrektor Szkoły Podstawowej w Srocku Iwona Pałygiewicz, ks. Mariusz Staszczyk - proboszcz parafii pw św. Benedykta i św. Anny w Srocku, panie z KGW Srock oraz sponsorzy jednostki.

Czytaj więcej...
Nagrody za sukcesy spotrowe

06.03.2023

Nagrody za sukcesy sportowe

Anna Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach to młoda biegaczka, która w tym roku została jedną z laureatek w plebiscycie sportowym organizowanym przez powiat piotrkowski.w kategorii Nadzieja Sportowa. Wśród Najlepszych Trenerów LZS powiatu piotrkowskiego znalazła się także Izabela Dybała, pod której czujnym okiem trenuje Anna Kiełbasa. Dostrzeżono też zaangażowanie samej placówki. Szkołę Podstawową w Jarostach wyróżniono w kategorii Współzawodnictwo Sportowe Ludowych Zespołów Sportowych Powiatu Piotrkowskiego. Nagrodę w imieniu szkoły odebrała dyrektor Bożena Nowak-Justyna. Nagrody  w imieniu organizatorów - podczas uroczystej akademii, wręczył wójt Marceli Piekarek. - Dzięki takim sukcesom po raz kolejny widzimy, że wychowanie poprzez sport przynosi efekty, dlatego jako samorząd inwestujemy w obiekty sportowe, dzięki którym możecie rozwijać swoje pasje – mówił wójt Marceli Piekarek. Przypomnijmy, że od tego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach oraz mogą korzystać z nowoczesnego i wielofunkcyjnego boiska sportowego, które powstało przy placówce.Pełna lista laureatów znajduje się na stronie: https://www.powiat-piotrkowski.pl/informacje/powiat-nagrodzil-gwiazdy-sportowe-ziemi-piotrkowskiej

Czytaj więcej...
Nowa siedziba, nowe plany

06.03.2023

Nowa siedziba, nowe plany

Działają już ponad dwie dekady. Początki były skromne, ale teraz doczekali się własnej siedziby z prawdziwego zdarzenia. Mają plany i wiele pomysłów do realizacji. Moszczenickie koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przejęło dawne pomieszczenia Gminnej Biblioteki Publicznej, która przeniosła się już do budynku przy ul. Piotrkowskiej 13. Zarząd koła tworzą trzy energiczne kobiety: Teresa Korytkowska – przewodnicząca, Anna Ossowska – skarbnik, Marianna Rybak - sekretarz, które nie boją się pracy i potrafią skupić wokół siebie wielu ludzi dobrej woli. PZERiI Koło w Moszczenicy działa już ponad 21 lat. Od 2010 roku skład zarządu jest taki sam: przewodniczącą jest Teresa Korytkowska, skarbnikiem Anna Ossowska, natomiast funkcje sekretarza pełni Marianna Rybak. - Początki były skromne – wspomina Teresa Korytkowska. Pomieszczenie było przy GOKiS było niewielkie i brakowało wyposażenia. Panie pukały do każdych drzwi. Pomagali wszyscy. Urząd gminy, starostwo, prywatni przedsiębiorcy a także ksiądz proboszcz. - Napisałyśmy pismo m.in. do Centrum IKEA o wsparcie. Otrzymaliśmy 2 stoły, 7 krzeseł, talerze, sztućce, garnki oraz szklanki. Od proboszcza Parafii w Moszczenicy nasze koło dostało kuchenkę gazową i zmywarkę. Butlę z gazem do kuchenki dostałyśmy od prywatniej firmy – dodaje Anna Ossowska. Koło skupiało coraz większe grono, dlatego panie walczyły o kolejne meble. Szukały wszędzie. Tym po raz kolejny pomocny okazał się Gminny Ośrodek Kultury. Stare stoły wycofane już z użytku przez GOKiS zostały odremontowane dzięki pracy panów: Adam Olczyka, Mirosława Kopańskiego,Władysława Wudarczyka. Dzięki pomocy Piotra Wojtysiaka, wówczas wicestarosty do siedziby PZERiI trafiło 25 krzeseł. Z każdym rokiem rosła liczba członków i sympatyków koła, dlatego we wrześniu 2020 r. zarząd PZERiI Koło w Moszczenicy wystosował pismo do wójta Marcelego Piekarka o przyznanie im pomieszczenia po bibliotece. - Już wtedy – wspólnie z dyrektorem Włodzimierzem Kaźmierczakiem, postanowiliśmy, że przychylimy się do tej prośby. Koło prężnie działa, dlatego wiedzieliśmy, że to miejsce zostanie dobrze zagospodarowane i wykorzystane - mówi wójt Marceli Piekarek. Gdy tylko cały księgozbiór trafił na nowe miejsce można było pomyśleć o przekazaniu pomieszczeń. Przenosiny rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Gmina pomogła również zagospodarować nową kuchnie. Do klubu trafiła część mebli i wyposażenia z kuchni po dawnym gimnazjum. Przenosinami i urządzaniem nowej siedziby zajęli się Jan Rogowski, Bogdan Świątek, Andrzej Pełka oraz panie z zarządu: Anna Ossowska,Teresa Korytkowska i Marianna Rybak. Uroczyste otwarcie odbyło się pod koniec stycznia. - Inauguracja zgromadziła ponad 40 członków i sympatyków klubu oraz zaproszonych gości. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in. wicestarosta Dariusz Magacz, wójt gminy Marceli Piekarek, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak, proboszcz tutejszej parafii ks. Władysław Paś oraz wikariusz ks. Jakub Konwaluk. Naszą nową siedzibę podczas Zabawy Ostatkowej odwiedziły też władze Oddziału Okręgowego w Piotrkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział - przewodnicząca Regina Stefańska oraz sekretarz Marianna Grabowska – opowiada Teresa Korytkowska. Panie nie ukrywają, że mają wiele planów aktywizacji seniorów. Zorganizowały m.in. zakończenie karnawału, na którym bawiło się blisko 50 osób. Oprócz rozrywki chcą również edukować. - Jako koło chcielibyśmy w przyszłości nawiązać współpracę z organizacjami lub instytucjami, które mogłoby zorganizować dla naszych seniorów darmowe pokazy lub prelekcje dotyczące np. zdrowego żywienia, kosmetologii, ćwiczeń relaksacyjnych, obsługi komputera czy bezpieczeństwa w sieci. Mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać owocną współpracę, dlatego już dziś zachęcamy do kontaktu – zaprasza Anna Ossowska. Moszczenickie koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów ma swoją siedzibę przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy. Adres: ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Newsletter

Zdjęcie modułu zadaj pytanie

Pytania do Wójta

Marcelego Piekarka

Napisz »