Webinarium KNF i UKNF dla seniorów

12.05.2023

Webinarium KNF i UKNF dla seniorów

 Webinarium jest organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej Webinarium pt. „Informacyjna rola KNF i UKNF. Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną”.Data: 18 maja 2023 roku Organizator: Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoCel Celem webinarium jest przybliżenie roli informacyjnej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), zapoznanie z zasobami informacyjnymi strony internetowej KNF, przekazanie wskazówek dotyczących możliwości weryfikacji podmiotów oferujących usługi na rynku finansowym, zapoznanie z wymogami dotyczącymi świadczenia usług na rynku finansowym. Do kogo kierowane jest webinarium Webinarium jest skierowane do środowiska seniorów. Harmonogram czasowy Logowanie uczestników na webinarium rozpocznie się od 9:45. Rozpoczęcie webinarium o 10:00. Webinarium zakończy się o 14:10. Zgłoszenia Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR”. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 17 maja 2023 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną po 17 maja 2023 r., potwierdzenia uczestnictwa będą przesyłane na bieżąco. Informacje techniczne W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanieProgram poniżej do pobrania

Czytaj więcej...

Wybory do izb rolniczych

10.05.2023

Wybory do izb rolniczych

Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego uprzejmie informuje, że uchwałą nr 2/2023r. Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 22 lutego 2023r. zostały zarządzone na dzień 24 września 2023r. (niedziela) w godzinach od 8.00 do 18.00 wybory do izb rolniczych, w tym do Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej...

Podziekowali za poświęcenie

09.05.2023

Podziekowali za poświęcenie

Z okazji Dnia Strażaka uczniowie Szkoły Podstawowej w Babach podziękowali dzielnym druhom z działających na naszym terenie jednostek za ich zaangażowanie, służbę oraz poświęcenie z jakim dbają o nasze bezpieczeństwo. Podziękowania zostały przekazane podczas uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym odprawionej w intencji strażaków. - Do życzeń dołączono słodki upominek w postaci babeczek przygotowanych przez naszych uczniów. Jeszcze raz składamy druhom najserdeczniejsze życzenia tylu samo szczęśliwych powrotów ile wyjazdów do zdarzeń. Dziękujemy uczniom, którzy przerwali swój majowy wypoczynek, aby podzielić się wdzięcznością i radością ze strażakami: Izabelli Szczerbińskiej, Adamowi Kowalskiemu, Szymonowi Królowi, Hannie Ignatowicz, Kindze Walenczak oraz Nadii Adamus - informuje Katarzyna Jędrusińska z SP Baby.

Czytaj więcej...

SP Jarosty z funduszami na program „Rosnę z matematyką”!

09.05.2023

SP Jarosty z funduszami na program Rosnę z matematyką!

Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach może pochwalić się uzyskanym ostatnio grantem w kwocie 5 000, 00 zł. Wszystko za sprawą autorskiego projektu matematycznego stworzonego dla oddziału przedszkolnego pod tytułem „Matematyczni giganci”. Już od lutego bieżącego roku nasi najmłodsi uczniowie w liczbie 16 osób będą odkrywać pięć niesamowitych eksperymentów. Następnie każdy z najmłodszych badaczy będzie zobowiązany do wykonania jednego z eksperymentów w domu przy współpracy rodziców. Uczniowie swoje szare komórki będą prężyć przy turnieju gier logicznych pod tytułem „Matematyczna główka”, który będzie składał się z trzech etapów. Do zabawy z matematyką zaproszeni zostaną również rodzice w ramach cyklu trzech spotkań „STEAM-owe przedszkole”. Podczas nich dzieci z rodzicami będą składały modele różnych pojazdów. Wszystko po to, by mali „matematyczni giganci” poznawali i przecierali matematyczne szlaki w sposób kreatywny, twórczy i ciekawy. Projekt ma na celu zachęcenie wszystkich dzieci do często trudnej i niezrozumiałej matki nauk - matematyki. Uczniowie będą eksperymentować, konstruować, rozwiązywać nietypowe problemy, tworzyć bryły przestrzenne, uczyć się myślenia problemowego, wyciągania hipotez i stawiania wniosków. Ciekawe i nietypowe gry logiczne nauczą ich zręczności, koncentracji oraz zdrowej rywalizacji. - Naszym głównym celem jest obdarzenie dzieci w matematyczną moc, którą wykorzystają w przyszłości. Zaś dla szkoły to szansa na wzbogacenie się o matematyczne pomoce dydaktyczne, które zostaną pozyskane w ramach projektu - podkreśla pomysłodawczyni projektu, wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska. Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką”, który pilotuje mBank.

Czytaj więcej...

W zdrowym ciele zdrowy duch

09.05.2023

W zdrowym ciele zdrowy duch

W związku z obchodami Dnia Zdrowia oraz Dnia Ziemi, w  Szkole Podstawowej w Srocku realizowany był program profilaktyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Uczniowie klas IV-VIII przygotowywali stoły zastawione zdrowymi, smacznymi, pięknie wyglądającymi,  a w dodatku- zbilansowanymi potrawami. Uczestniczyli również w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził ratownik medyczny Wiktor Barański. Uczniowie klas I-III przygotowali ciekawe postacie z wykorzystaniem materiałów „z odzysku”, a następnie  rywalizowali w konkurencjach sportowych. W ramach programu zorganizowano dwa konkursy dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy-konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III oraz konkurs fotograficzny  dla klas IV-VIII. Dzięki realizacji programu profilaktycznego, szkoła pozyskała dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Fundusze te przeznaczono na zakup zestawów klocków, bidonów, materiałów biurowych, plastycznych i drobnego sprzętu komputerowego. Nagrody trafiły do uczniów 6 szkół z terenu naszej gminy. Materiały plastyczne potrzebne do realizacji konkursu sfinansowało Stowarzyszenie „Szkoła w Srocku”.  A oto wyniki obu gminnych konkursów: Konkurs plastyczny dla klas I-III „W zdrowym ciele zdrowy duch”  Do finału zakwalifikowano 15 prac.  3 nagrody główne zdobyli: Mateusz Kargul-Szkoła Podstawowa w Gazomi Martyna Dziubecka- Szkoła Podstawowa w Jarostach Alicja Walas- Szkoła Podstawowa w Rękoraju  7 wyróżnień otrzymali: Antonina Kopeć- Szkoła Podstawowa w Babach Maria Justyna- Szkoła Podstawowa w Gazomi Daria Dajcz, Pola Hereng - Szkoła Podstawowa w Jarostach Małgorzata Wójcik, Pola Dybała, Wiktoria  Kowalewska- Szkoła Podstawowa w Srocku    Konkurs fotograficzny dla kl. IV-VIII „Mój eko-zdrowo-pozytywny  posiłek” Do konkursu zgłoszono 26 prac.  3 nagrody główne zdobyli: Paulina Kiełbasa- Szkoła Podstawowa w Jarostach Nadia Rękar i Oliwier Badek- - Szkoła Podstawowa w Srocku 3 wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Parnicki- Szkoła Podstawowa w Gazomi Zuzanna Przygoda- Szkoła Podstawowa w Moszczenicy Oliwia Stępień- Szkoła Podstawowa w Rękoraju  GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

08.05.2023

Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Publikujemy ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

08.05.2023

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieciom z województwa łódzkiego proponujemy wyjazd na bezpłatny turnus trwający 21 dni do Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS: • w Szklarskiej Porębie – w terminie od 20 lipca do 9 sierpnia 2023 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego), • w Jedlcu – w terminie od 31 lipca do 20 sierpnia 2023 r. (dzieci z chorobami układu ruchu i wad postawy). -Z oferty mogą skorzystać dzieci: • w wieku od 7 do 15 lat (urodzone w latach 2008–2016) z problemami zdrowotnymi wymagającymi rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób układu oddechowego oraz wad i chorób układu ruchu, • których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy / na wniosek (w pełnym zakresie nieprzerwanie przez co najmniej rok) lub posiadające prawo do renty rodzinnej, • samodzielnie wykonujące podstawowe czynności życiowe, tzn. ubieranie się, jedzenie, mycie itp. Ważne: pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, jednak nie jest to warunek konieczny. Odpowiedni wniosek, wypełniony przez leczącego lekarza wraz z załącznikami, rodzice dziecka winni złożyć do KRUS w terminie do 31 maja 2023 r. Całkowity koszt pobytu oraz dojazdu wynajętym autokarem pokrywa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dodatkowo uczestnicy turnusów objęci są ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Formularze wniosków i załączników (oświadczeń) dostępne są w Placówkach Terenowych KRUS, a także na stronie internetowej www.krus.gov.pl. Szczegółowe informacje pod numerami tel.: (44) 725 64 25 i (44) 725 64 16.

Czytaj więcej...

Gminne obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja

04.05.2023

Gminne obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja

Złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem, msza święta oraz koncert pieśni patriotycznych to główne punkty tegorocznych obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Moszczenicy. Na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i jednostek gminnych, stowarzyszeń oraz mieszkańcy. Towarzyszyły im poczty sztandarowe drużyn OSP, pszczelarzy, hodowców gołębi, szkół oraz harcerzy. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu przez orkiestrę dętą, przypomniano krótko znaczenie wydarzeń z 3 maja 1791 roku.- Przyjęcie konstytucji 3 Maja 1791 r. było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach I Rzeczpospolitej i próbą ratowania niezawisłości państwa. Zapisy konstytucji nie straciły na ważności, szczególnie jeden, że "wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu” – przypominał w okolicznościowym przemówieniu wójt Marceli Piekarek. Marszałek Stanisław Małachowski - jeden z największych mężów stanu swojej epoki ma swoje związki z Moszczenicą. Przez długie lata XVII i XVIII w. Moszczenica była własnością rodziny Małachowskich. Obecny kościół wybudowano w  1769r. z fundacji referendarza wielkiego koronnego i marszałka izby poselskiej Sejmu Czteroletniego, właściciela Moszczenicy Stanisława Małachowskiego. Niedługo później Stanisław Małachowski zniósł poddaństwo chłopów we wszystkich swoich tutejszych dobrach. - Dzisiejsze święto jest przypomnieniem tego, co zostawiły nam poprzednie pokolenia. To jest ich testament. Pamiętajmy o tym, co nam zostawili – trójpodział władzy. To jest ważne aby naród czuł się odpowiedzialny za swoją ojczyznę – mówił wicestarosta Dariusz Magacz. - Wśród ojców Konstytucji 3 Maja był marszałek Stanisław Małachowski, którego rodzina była związana z Moszczenicą - dodał. Złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania niepodległości dokonali wicestarosta Dariusz Magacz, wójt Marceli Piekarek wspólnie z przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Domańską i skarbnik Anną Kaźmierczak oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzy z 86 PDH ,,Knieja" im. Stefana Karaszewskiego oraz Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”. Obchody zakończyła msza święta i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kapeli Tkacze w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy.

Czytaj więcej...

Pomagali i świetnie się bawili

02.05.2023

Pomagali i świetnie się bawili

Rekordowa frekwencja towarzyszyła  tegorocznej edycji Strażackiego 9,98. Sympatycy ruchu na świeżym powietrzu zebrali się w poniedziałkowe przedpołudnie w lesie w Leśnictwie Meszcze. Impreza jak zawsze miała cel charytatywny. Maciek Cander, na którego rzecz zbierano pieniądze jest mieszkańcem m. Gazomia Stara w gm. Moszczenica. Maciek jest wielokrotnym uczestnikiem poprzednich edycji 9,98, a jego żona Kasia - 5 krotnie - także i teraz wygrywała bieg 998 w kategorii kobiet! Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Wójt Gminy Moszczenica. - Kochani organizatorzy i uczestnicy Strażackiego 9.98, brak słów, jak piękne było to wydarzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś brali w nim udział - napisała na swoim fb - Kasia, żona Maćka.- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspanialej imprezy - strażakom, leśnikom, pracownikom GOKiS, starostwu, harcerzom, sponsorom, paniom z KGW  Korale oraz uczestnikom. Cieszę się, że jako gmina możemy wspierać taki sposób spędzania czasu - mówi wójt Marceli Piekarek, który po raz kolejny jechał w wyścigu dla rowerzystów.

Czytaj więcej...

Ponad pół miliona złotych na rozbudowę szkoły w Srocku

26.04.2023

Ponad pół miliona złotych na rozbudowę szkoły w Srocku

Gmina Moszczenica otrzyma ponad pół miliona złotych z rezerwy budżetowej państwa. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Finansów i zostaną przeznaczone na sfinansowanie dodatkowych prac związanych z rozbudową Szkoły Podstawowej w Srocku. Informację o przyznaniu tych środków przekazał na specjalnej konferencji prasowej poseł Grzegorz Lorek.- Cieszę się, że przynoszę te dobre wieści. Decyzją ministra finansów gmina otrzymała 540 tysięcy złotych na dokończenie inwestycji oświatowej. Pragnę w tym miejscu dodać, że ojczyzny lokalne są bardzo ważne. Gmina Moszczenica do tej pory dostała z Polskiego Ładu ponad 17 milionów złotych. Te inwestycje pozwalają rozwijać się gminom, budować drogi kanalizacje i przede wszystkim budować placówki oświatowe.Swojej radości nie ukrywa wójt Marceli Piekarek, który w tej sprawie pukał do rożnych drzwi. - Bardzo dziękuję wiceministrowi Sebastianowi Skuzie, byłemu już wojewodzie łódzkiemu Tobiaszowi Bocheńskiemu oraz posłowi Grzegorzowi Lorkowi, którzy przyczynili się do faktu, że kolejne pieniądze trafiają do naszej gminy. Do tej pory otrzymaliśmy na tę inwestycję 4 mln 250 tys. złotych z Polskiego Ładu. Całość ma kosztować ponad 6,4 mionów złotych, dlatego bardzo cieszymy się z każdej dodatkowej złotówki.  Rozbudowa i modernizacja szkoły w Srocku to jedna z większych inwestycji w naszej gminie. Zakres prac obejmuje budowę nowego skrzydła dydaktycznego, kotłowni i sali bilardowe oraz przebudowę i modernizację dotychczasowego budynku.  Szkoła będzie mieć też nowe boisko sportowe i parking.

Czytaj więcej...

Urząd Marszałkowski zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej przedszkoli

26.04.2023

Urząd Marszałkowski zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej przedszkoli

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeprowadza ankietę na temat zainteresowania rodziców przedszkolami. Aby właściwe planować rozwój przedszkoli, Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi chce poznać opinie rodziców. Ankiety są anonimowe (zawierają jedynie pytanie o gminę zamieszkania osoby wypełniającej kwestionariusz), a odpowiedzi prezentowane będą tylko w postaci zbiorczych statystyk. Kwestionariusz ankiety przygotowany został w formie elektronicznej dostępnej po kliknięciu w poniższy link (lub po skopiowaniu linku do przeglądarki): https://forms.gle/SLTQ9VhuCYWP7Tfs9 Ankietę dostępną w linku należy – po wypełnieniu – przesłać klikając przycisk „prześlij” znajdujący się na ostatniej stronie ankiety. Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety do dnia: 14 maja 2023 roku. Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety!

Czytaj więcej...

Sesja Rady Gminy Moszczenica

26.04.2023

Sesja Rady Gminy Moszczenica

 27 kwietnia o godzinie 9.00 w budynku przy ul. Piotrkowskiej 13 rozpocznie się kolejna sesja Rady Gminy Moszczenica. Tym razem radni spotkają się w trybie nadzwyczajnym. Główne punkty, nad którymi będą debatować radni dotyczą spraw bieżących oraz polityki finansowej gminy.Szczegółowy program sesji dostępny TUTAJ

Czytaj więcej...

Ogólnopolski sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Srocku

26.04.2023

Ogólnopolski sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Srocku

Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Srocku, Zuzanna Małgorzaciak, zajęła I miejsce oraz nagrodę specjalną w XI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb 2023. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy, a zorganizowali go wspólnie: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko–Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.  Zuzia, z pomocą Agnieszki Błaszczyk- nauczycielki języków obcych,  przygotowała piosenkę   Schnappi, das kleine Krokodil. Przesłane organizatorom nagranie występu spodobało się jury, w którym zasiadali specjaliści z dziedziny muzyki oraz języka niemieckiego. Zuzia znalazła się wśród 5 finalistów w kategorii wiekowej klas I-IV i została zaproszona na konkurs gali finałowej, który odbył się 21 kwietnia w Willy Brandt Schule w Warszawie. - Nasza uczeniica, wspierana przez swojego tatę oraz nauczycielkę, wspaniale zaprezentowała się podczas występu na żywo i  zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii, a ponadto, otrzymała nagrodę specjalną za najpiękniej wykonaną piosenkę o zwierzętach - mówi dyrektor szkoły Iwona Pałygiewicz.Sama Zuzanna bardzo miło wspomina swój udział w koncercie, choć, jak przyznaje, po kilku próbach i prezentacji finałowej, odczuwała zmęczenie. Emocje też były ogromne. Wszystko jednak wynagrodziła satysfakcja z podwójnego zwycięstwa. Wielkie gratulacje dla Zuzi i jej bliskich oraz dla pani Błaszczyk. Życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Rusza budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rękoraju

25.04.2023

Rusza budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rękoraju

W Urzędzie Gminy w Moszczenicy podpisano umowę na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem i infrastrukturą techniczną oraz wyposażenie sali i zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej w Rękoraju. Przetarg wygrała firma EL-MOT z Tuszyna. Wartość umowy to 2 845 000 zł brutto. - Inwestycja będzie prowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj. W jej ramach wybudowana zostanie sala gimnastyczna o szerokości pomieszczenia 12 m i długości 24 m, skrzydło boczne z zapleczem sanitarnym i sportowym oraz łącznik komunikacyjny między salą gimnastyczną a istniejącym budynkiem szkoły – wylicza wójt Marceli Piekarek. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wyposażenie sali gimnastycznej w urządzenia i sprzęt sportowy m. in.: bramki, siatki, słupki, tablice do koszykówki oraz drobny sprzęt sportowy. Wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu przed istniejącym budynkiem szkoły i projektowaną salą gimnastyczną. Powstanie parking z dojazdem i dojściem do ulicy, tereny zielone oraz infrastruktura techniczna (oświetlenie zewnętrzne, niezbędne ogrodzenia). Terminy rozpoczęcia prac zaplanowano na 24 kwietnia 2023r. Na ich wykonanie firma ma 19 miesięcy.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III

25.04.2023

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III

21 kwietnia 2023r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach odbył się X GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały cztery szkoły podstawowe z terenu Gminy Moszczenica: z Gazomi, z Moszczenicy, ze Srocka, z Jarost. Udział wzięły też uczennice ze szkoły w Babach. W tym roku uczestnicy pisali dyktando naszpikowane licznymi, różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. Uczestnicy wykazali się bogatą znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością stosowania ich w praktyce. Podobnie jak w ubiegłych latach patronat objął i nagrody ufundował wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek. Prace sprawdzała polonistka i jednocześnie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach. W trakcie, gdy jury sprawdzało prace, uczniowie mieli czas poznać się bliżej, pogawędzić przy poczęstunku. Niektórych uczniów wspierali rodzice, którzy znaleźli czas, by swe pociechy przywieźć na te zmagania. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: dyrektor szkoły Maria Bylinka, Angelika Kawnik, Teresa Włodarczyk, Renata Szklarek, Elżbieta Królikiewicz. LISTA LAUREATÓW: Nagrody: I miejsce – Wojciech Kaźmierczak - SP im. Św. Stanisława Kostki w Moszczenicy II miejsce – Jan Okła - SP im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy III miejsce – Jakub Olszewski - SP im. Św. Stanisława Kostki w Moszczenicy III miejsce – Martyna Dziubecka – SP im. Margarethy Kamprad w Jarostach Wyróżnienie – Antonina Kleska - SP im. Margarethy Kamprad w Jarostach Wyróżnienie – Antonina Kopeć – SP im. Janusza Korczaka w Babach Wyróżnienie – Julia Migowska - SP im. Margarethy Kamprad w Jarostach Laureaci otrzymali nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy pamiątkowe długopisy i dyplomy. Nauczycielom wręczono dyplomy z podziękowaniem za pracę włożoną w przygotowanie swych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca podłączenia nieruchomości do istniejącej kanalizacji sanitarnej,

24.04.2023

Informacja dotycząca podłączenia nieruchomości do istniejącej kanalizacji sanitarnej

W związku z wieloma zapytaniami o możliwość podłączenia nieruchomości do istniejącej kanalizacji sanitarnej, informujemy, że każdy zainteresowany właściciel nieruchomości musi wystąpić w formie pisemnej o wydanie technicznych warunków przyłączeniowych do Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Kosowskiej 2 w Moszczenicy. Wydanie warunków w formie pisemnej nastąpi w ciągu 14 dni od daty wpływu wniosku.Brak wydanych warunków, uniemożliwia przystąpienie do prac przyłączeniowych, co skutkuje brakiem odbioru prac przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2022 r. poz. 2519 z późn. zm.) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku poprzez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej, a gdy budowa takiej sieci jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażają nieruchomość w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych (spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych).Przepis ten wskazuje także, że przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych.

Czytaj więcej...

Strażackie 9,98 Bieg & Rower

21.04.2023

Strażackie 9,98 Bieg & Rower

Strażackie 9,98 Bieg&Rower to sportowe wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania, jazdy na rowerze oraz nordic walking. Jej szóstą edycję zaplanowano na 1 maja. Celem Strażackie 9,98 Bieg&Rower jest popularyzacja aktywnego wypoczynku, umacnianie dobrego wizerunku Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Lasów Państwowych.Spotkamy się, pobiegniemy, pojedziemy i POMOŻEMY Maćkowi, który 9,98 pokonał już kilka razy! Teraz potrzebuje naszej pomocy! W miejscu rozgrywania zawodów prowadzona będzie zbiórka środków pieniężnych na rzecz Macieja Candra, mieszkańca m. Gazomia Stara w gm. Moszczenica. Maciek jest wielokrotnym uczestnikiem poprzednich edycji 9,98, a jego żona Kasia - 4 krotnie wygrywała bieg 998 w kategorii kobiet! w tym roku też pobiegnie.Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Wójt Gminy Moszczenica. STRAŻACKIE 9,98 KM BIEG & ROWER już w 01.05.2023 r. poniżej kilka wskazówek.1. Przyjedźcie do nas najpóźniej 10:30 (Wskazówki dojazdu poniżej).potwierdź swoją obecność w biurze zawodów (jedna osoba może potwierdzić obecność całej swojej rodziny, nie będziemy wymagać podpisów)pamiętaj, że nie pobieramy opłaty startowej, ale PROSIMY O WSPARCIE DLA MAĆKA CANDRA, w wyznaczonym miejscu będzie puszka, do której zbierane będą pieniądze. Na prowadzoną zbiórkę otrzymaliśmy wymagane pozwolenia. O Maćku więcej na stronie https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/maciej_cander_16708/2. Las ma ograniczoną możliwość jeśli chodzi o liczbę samochodów, dlatego:jeśli to możliwe przyjedź roweremjeśli masz miejsce w samochodzie, a wiesz, że jedzie Twój kolega/koleżanka - zaproponuj mu/jej wspólny przyjazd (ograniczymy w ten sposób liczbę samochodów)podczas parkowania stosuj się do wskazówek organizatorów, tj. strażaków, leśników, harcerzy.3. Jeśli po wysiłku chcesz coś przekąsić, zabierz ze sobą to co lubisz. W pobliżu startu/mety będzie paliło się niewielkie ognisko. Będą kijki do upieczenia kiełbasek, kiełbaskę i pieczywo przywieź ze sobą - takie jakie lubisz. Na mecie każdy otrzyma wodę mineralną (min. 0,5 l/osobę). Natomiast dla wszystkich uczestników Strażackiego 9,98 panie z KGW Korale z Moszczenicy przygotują pyszną i pożywną zupę..4. Start, meta i biuro zawodów są w tej samej lokalizacji 51°27'18.0"N 19°43'42.2"E https://goo.gl/maps/jcZEa99RrzVQnN7o6 (ta sama co w 4 poprzednich edycjach).Link do rejestracji uczestników https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAO__TUoMbdUNFEzMTg1RkRMNFI3RElYUDE4MUQwQ0o0Ti4u&fbclid=IwAR0VSJ-Dlu-egKrWguxj4LmIf1R0U2OQcQYNnh3GyBkII-fAwDTCNbQ2vUw

Czytaj więcej...

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje

21.04.2023

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż z dniem 14 kwietnia 2023 r. weszło w życie Rozporządzenie nr 2/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 13 kwietnia 2023 r. w sprawie uchylenia Rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim nr 1/2023 z dnia 4 stycznia 2023 r. w sprawie zmniejszenia zagrożenia występowania choroby zakaźnej wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie miasta Piotrków Trybunalski oraz Powiatu Piotrkowskiego.  W związku z powyższym zniesiony został nakaz utrzymywania drobiu w zamknięciu oraz karmienie i pojenie drobiu w pomieszczeniach zamkniętych, do których nie mają dostępu ptaki dzikie na obszarze powiatu piotrkowskiego oraz miasta Piotrków Trybunalski.

Czytaj więcej...

LGD

21.04.2023

Pomóż zbudować NOWĄ Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2023–2027!

Stowarzyszenie LGD "BUD-UJ RAZEM zaprasza do wspólnego działania.Wystarczy wypełnić ankietę, aby pomóc zadecydować na co zostaną przeznaczone środki finansowe na działania związane z rozwojem obszarów wiejskich. - Tylko zaangażowanie mieszkańców pozwoli stworzyć nam Strategię odzwierciedlającą Państwa wizję rozwoju naszego regionu i odpowiadającą na jak największą ilość potrzeb. Aby było to możliwe niezbędne jest Państwa zaangażowanie w proces tworzenia Strategii - zachęca Wiktoria Adamczyk – specjalista ds. projektów, promocji, aktywizacji i informacji.Ankietę można wypełnić wchodząc w link podany poniżej: https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=18e5c3de&b=21361cb8d&c=e22df391 bądź wypełnić w formie tradycyjnej i dostarczyć do siedziby biura LGD "BUD-UJ RAZEM" od poniedziałku do piątku w godz. 9 -14. Więcej informacji nt. przygotowań w/w dokumentu znajdą Państwo na stronie internetowej www.buduj.eu w zakładce LSR 2023-2027. W przypadku pytań można się o kontaktować telefonicznie z pracownikami biura LGD "BUD-UJ RAZEM" pod nr telefonu: 44 719 22 29.

Czytaj więcej...

Vivat Maj, 3 Maj!!!

20.04.2023

Vivat Maj, 3 Maj!!!

Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wójt gminy Moszczenica oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy zapraszają 3 maja 2023 r. do wspólnego świętowania. Porządek uroczystości: - o godz. 11:10 - przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej, wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego oraz złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym 100-lecie Odzyskania przez Polskę niepodległości; - godz. 12:00 - Msza Święta w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy; - po mszy świętej koncert patriotyczny w wykonaniu Kapeli Ludowej TKACZE; Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Czytaj więcej...

Aktualności

GOPS szuka pracowników

14.02.2019

GOPS szuka pracowników

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie poszukuje pracowników na następujące  stanowiska:1. pracownik socjalny - 1 etat, umowa na zastępstwo2. asystent rodziny - 1 etat, umowa o pracę3. opiekun w ośrodku pomocy społecznej, umowa o pracę.Szczegółowe warunki poniżej - w załączonym pliku do pobrania.Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem GOPS należy się umówić telefonicznie - 44 616 95 97.

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

29.12.2020

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w roku 2021.Uwaga! Ulega zmianie częstotliwość odbioru odpadów.   Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej oraz Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów komunalnych, z uwagi na podział ulic   Moszczenica: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 21.04.2021, 05.05.2021, 19.05.2021, 02.06.2021, 16.06.2021, 30.06.2021, 14.07.2021, 28.07.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 08.09.2021, 22.09.2021, 06.10.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 05.05.2021, 02.06.2021, 30.06.2021, 28.07.2021, 25.08.2021, 22.09.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 19.05.2021, 17.11.2021   Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Gościmowice Drugie, Białkowice, Gościmowice Pierwsze, Raciborowice ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 26.04.2021, 10.05.2021, 24.05.2021, 07.06.2021, 21.06.2021, 05.07.2021, 19.07.2021, 02.08.2021, 16.08.2021, 30.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021, 11.10.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021, 05.07.2021, 02.08.2021, 30.08.2021, 27.09.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 24.05.2021, 22.11.2021   Gajkowice, Raków, Raków Duży ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 27.04.2021, 11.05.2021, 25.05.2021, 08.06.2021, 22.06.2021, 06.07.2021, 20.07.2021, 03.08.2021, 17.08.2021, 31.08.2021, 14.09.2021, 28.09.2021, 12.10.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 11.05.2021, 08.06.2021, 06.07.2021, 03.08.2021, 31.08.2021, 28.09.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 25.05.2021, 23.11.2021   Daszówka, Jarosty, Karlin, Michałów, Raków Duży ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 28.04.2021, 12.05.2021, 26.05.2021, 09.06.2021, 23.06.2021, 07.07.2021, 21.07.2021, 04.08.2021, 18.08.2021, 01.09.2021, 15.09.2021, 29.09.2021, 13.10.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 12.05.2021, 09.06.2021, 07.07.2021, 04.08.2021, 01.09.2021, 29.09.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 26.05.2021, 18.11.2021   Rękoraj, Kosów, Sierosław ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 22.04.2021, 06.05.2021, 20.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021, 01.07.2021, 15.07.2021, 29.07.2021, 12.08.2021, 26.08.2021, 09.09.2021, 23.09.2021, 07.10.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 06.05.2021, 05.06.2021, 01.07.2021, 29.07.2021, 26.08.2021, 23.09.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 20.05.2021, 09.11.2021   Dąbrówka,  Podolin, Srock ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 01.04.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 13.05.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 24.06.2021, 08.07.2021, 22.07.2021, 05.08.2021, 19.08.2021, 02.09.2021, 16.09.2021, 30.09.2021, 14.10.2021, 28.10.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 15.04.2021, 13.05.2021, 10.06.2021, 08.07.2021, 05.08.2021, 02.09.2021, 30.09.2021, 28.11.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.05.2021, 25.11.2021   Baby, Kiełczówka, Pomyków ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 02.04.2021, 16.04.2021, 30.04.2021, 14.05.2021, 28.05.2021, 11.06.2021, 25.06.2021, 09.07.2021, 23.07.2021, 06.08.2021, 20.08.2021, 03.09.2021, 17.09.2021, 01.10.2021, 15.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 16.04.2021, 14.05.2021, 11.06.2021, 09.07.2021, 06.08.2021, 03.09.2021, 01.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 28.05.2021, 08.11.2021   Wola Moszczenicka: ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 20.04.2021, 04.05.2021, 18.05.2021, 01.06.2021, 15.06.2021, 29.06.2021, 13.07.2021, 27.07.2021, 10.08.2021, 24.08.2021, 07.09.2021, 21.09.2021, 05.10.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 04.05.2021, 01.06.2021, 29.06.2021, 27.07.2021, 24.08.2021, 21.09.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 18.05.2021, 16.11.2021   Moszczenica: ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa Wola Moszczenicka: ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Miodowa, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Plac Włókniarzy, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021, 21.05.2021, 04.06.2021, 18.06.2021, 02.07.2021, 16.07.2021, 30.07.2021, 13.08.2021, 27.08.2021, 10.09.2021, 24.09.2021, 08.10.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 07.05.2021, 04.06.2021, 02.07.2021, 30.07.2021, 27.08.2021, 24.09.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 21.05.2021, 19.11.2021     Miejsca trudno dostępne: Jarosty ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25,  Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Raciborowice 32, 33, 34, Rękoraj 98, Rękoraj 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 19.04.2021, 08.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021, 14.06.2021, 28.06.2021, 12.07.2021, 26.07.2021, 09.08.2021, 23.08.2021, 06.09.2021, 20.09.2021, 04.10.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 08.05.2021, 31.05.2021, 28.06.2021, 26.07.2021, 23.08.2021, 20.09.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 17.05.2021, 15.11.2021  

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

20.12.2022

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

MOSZCZENICA: ul. Cmentarna,

Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia

11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 27.04, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE

16.01, 13.02, 13.03, 06.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona

10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12

DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa

18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12

RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW

12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12

DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK

19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 06.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12

BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW

20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12

GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY

17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości

13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12

Czytaj więcej...
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r

20.12.2021

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r.

Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej i Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów, z uwagi na podział ulic. MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 20.04, 04.05, 18.05, 01.06, 15.06, 29.06, 13.07, 27.07, 10.08, 24.08, 07.09, 21.09, 05.10, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 18.05, 16.11 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 17.08 (ŚRODA), 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05, 21.11 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05, 22.11 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 27.04, 11.05, 25.05, 08.06, 22.06, 06.07, 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09, 28.09, 12.10, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 08.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 25.05, 17.11 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 18.06 (SOBOTA), 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08, 08.09, 22.09, 06.10, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 19.05, 08.11 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 01.09, 15.09, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 26.05, 24.11 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 21.01, 18.02, 18.03, 01.04, 15.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06, 08.07, 22.07, 05.08, 19.08, 02.09, 16.09, 30.09, 14.10, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  21.01, 18.02, 18.03, 15.04, 13.05, 10.06, 08.07, 05.08, 02.09, 30.09, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 27.05, 07.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 19.04, 07.05 (SOBOTA), 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 07.05 (SOBOTA), 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05, 15.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05, 18.11 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98 i 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 20.04 (ŚRODA), 02.05, 16.05, 30.05, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05, 14.11

Czytaj więcej...
Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

08.05.2019

Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem  wójta Marcelego  Piekarka, które dotyczy przyszłości budynku po wygasającym gimnazjum. Oświadczenie jest częścią wywiadu, który ukaże się  w najnowszym wydaniu "Ziemi Piotrkowskiej". Poniżej publikujemy jego treść.***Rada wycofała się z projektu podzielenia szkoły podstawowej w Moszczenicy na dwa budynki. Powodem ma być brak zgody rodziców. Sytuacja jest dość skomplikowana…Marceli Piekarek: Zmiany wprowadzone reformą i ich konsekwencje budziły emocje w naszej gminie od samego początku.  Był strach o miejsca pracy oraz sentyment do budynku, w którym mieściła się dawna „tysiąclatka”. W lutym 2017r., na sesji poświęconej zmianom w oświacie padały głosy, że najwłaściwszym momentem na podjęcie konkretnej decyzji będzie przyszła kadencja. Chodziło o to,  aby przeprowadzić szeroką dyskusję i uwzględnić wnioski wszystkich osób, które mogą zaproponować rozsądne zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum. I tak też się stało. Pojawiały się różne warianty, np. przeniesienia szkoły z Gazomi. Nie zyskały one jednak społecznego poparcia. W końcu w lutym i w marcu zostały podjęte uchwały w sprawie przyznania drugiego budynku  Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Mówiły one o  „przekształceniu Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Dworcowej poprzez wskazanie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych”.  I dlaczego ten wariant nie doszedł do skutku? - Złożyło się na to kilka faktów. Po podjęciu przez radę stosownych uchwał, 8 kwietnia br. wystosowałem pismo  do dyrektor  Jolanty Kujawskiej-Wężyk. Pytałem w nim o plan organizacji zajęć w roku szkolnym 2019/2020 z uwzględnieniem podziału na dwa budynki.  Wkrótce potem zostałem zaproszony na zebranie rodziców uczniów SP Moszczenica.  Na spotkaniu ,  w którym uczestniczyło blisko 250 osób  jedna z matek zaprezentowała treść deklaracji imiennej,  w której rodzice mieli określić, do którego budynku uczęszczać będzie ich dziecko w przyszłym roku szkolnym. Nikt z obecnych na sali nie zgłosił nawet najdrobniejszych uwag do projektu tego dokumentu. Po niecałych dwóch tygodniach otrzymałem wyniki tej swoistej ankiety.  Pismem z dnia 23 kwietnia br. dyrektor SP Moszczenica poinformowała mnie,  że nie może zrealizować zapisów uchwał podjętych przez radę gminy. Powodem są deklaracje rodziców uczniów klas 0-8, z których wynika, że „ 93% będzie uczęszczało do budynku przy ul. Dworcowej, a 6% do budynku przy ul. Piotrkowskiej tj. około 35 uczniów z różnych klas.”  1 % rodziców nie zajął stanowiska. W tej sytuacji, gdy zbliżał się ostateczny termin opracowania arkuszy organizacyjnych jednostek,  zwróciłem się do przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w celu uchylenia uchwał dotyczących lokalizacji szkoły podstawowej w Moszczenicy w dwóch budynkach - w przy ul. Piotrkowskiej i Dworcowej.  Na posiedzeniu 26 kwietnia - stosunkiem głosów:  10 „za”, 2 „przeciwnych”,  2 „wstrzymujących” i  1 osobie nieobecnej  - rada podjęła taką uchwałę.Jednym z argumentów za przyznaniem drugiej lokalizacji była duża liczba uczniów w placówce przy ul. Dworcowej. Nie szkoda, że rodzice nie chcą posyłać dzieci do drugiego budynku ? - Cały czas analizujemy dane demograficzne, a te są niepokojące. W kolejnych rocznikach zmniejsza się liczba dzieci.  W tym roku w szkole przy ul. Dworcowej mamy 27 oddziałów. W kolejnych latach ich liczba będzie sukcesywnie spadać. W  przyszłym roku szkolnym będzie ich 25, w 2020/21 – 23, w 2023/24 już tylko 20. Będziemy musieli się zmierzyć z tym problemem.   Ile rocznie wydajecie na oświatę? - W ubiegłym roku na oświatę wydaliśmy ponad 18 milionów złotych, z czego 5 milionów musimy dołożyć z budżetu gminy – subwencja i dotacje to tylko 13 milionów. Co może stać się z budynkiem po gimnazjum? Pojawiają się różne teorie…Pragnę uciąć te spekulacje. Wielokrotnie otrzymywałem prośby od różnych instytucji,  organizacji, jednostek organizacyjnych, referatów, organizacji społecznych o poprawę warunków lokalowych. Oświadczam, że moją intencją będzie zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum przy ul. Piotrkowskiej tylko i wyłącznie na potrzeby gminy Moszczenica. Może to być np. referat edukacji, biblioteka gminna, pomieszczenie dla harcerzy,  pomieszczenie dla emerytów, rencistów, KGW, GZOZ – rehabilitacja, GOPS lub Urząd Gminy. ---------------------------------------------------------------------------------------------DANE DEMOGRAFICZNE DLA SP MOSZCZENICA Rok szkolny Ilość oddziałów SP Moszczenica Pomieszczenia wolne do zagospodarowania 2019/20 25 2 2020/21 23 4 2021/22 23 4 2022/23 21 6 2023/24 20 7 2024/25 20 7 2025/26 19 8 2026/27 18 9    

Czytaj więcej...
W Moszczenicy ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

06.11.2018

W gminie Moszczenica ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

Na tę inwestycję od dawna czekają mieszkańcy. Prace prowadzone są na odcinku Michałów – Jarosty. To pierwszy z trzech zaplanowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa etapów budowy gazociągu w gminie.  W poniedziałek, 5 listopada w Urzędzie Gminy w Moszczenicy odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami spółki dotyczące całości tej inwestycji. – Od przedstawicieli spółki otrzymaliśmy informacje o kolejnych planach. Przypomnę, że obecnie trwają prace budowlane na odcinku od trasy S8 poprzez Michałów i Jarosty Duże  (ulica Nowa do terenów dawnej huty). Odcinek od Jarost do Kosowa jest obecnie na etapie prac projektowych i od terminu ich zakończenia zależeć będzie termin rozpoczęcia prac budowlanych. Polska Spółka Gazownictwa już ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej dla trzeciego – ostatniego etapu – od Kosowa do Woli Moszczenickiej i Moszczenicy. To bardzo dobre dla nas informacje  – cieszy się wójt Marceli Piekarek, który nie ukrywa, że cała inwestycja może potrwać nawet kilka lat. – Przetargi zostały ogłoszone i proces inwestycyjny trwa, a to jest najważniejsze. Pierwszy etap budowy gazociągu na odcinku Michałów – Jarosty ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Gazociąg ma powstać także na terenie Rakowa. Z informacji jakie otrzymali mieszkańcy posesji położonych przy ul. Głównej , inwestor czyli Polska Spółka Gazownictwa poinformował, że gazociąg ma powstać w przeciągu trzech lat do podpisania umów z indywidualnymi odbiorcami.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka