Szkolenie z cyberbezpieczeństwa

11.06.2024

Szkolenie z cyberbezpieczeństwa

10 czerwca 2024 roku w budynku Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych (MTI) miało miejsce wyjątkowe spotkanie, podczas którego gościliśmy pracowników Urzędu Miasta Ujazd. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zapoznanie z procedurami stosowanymi w Lokalnym Centrum Kompetencji (LCK) w Moszczenicy. LCK jest odpowiedzialne za ochronę i przetwarzanie informacji pochodzących od około 100 jednostek obsługiwanych w zakresie chmurowym.Gospodarzem spotkania był wójt gminy Moszczenica, Dariusz Magacz, który zaprezentował usługi świadczone przez Lokalnym Centrum Kompetencji. Wójt Magacz podkreślił znaczenie współpracy pomiędzy różnymi jednostkami samorządowymi oraz wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ponadto, podczas swojej prezentacji, nawiązał do najciekawszych inwestycji realizowanych przez naszą gminę, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz rozwój lokalnej infrastruktury.W dobie cyfryzacji i rosnącej liczby zagrożeń w sieci, temat cyberbezpieczeństwa staje się priorytetowy dla każdej instytucji publicznej. Szkolenie zorganizowane przez MTI miało na celu nie tylko podniesienie kompetencji pracowników Urzędu Miasta Ujazd, ale również wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk stosowanych w LCK. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz procedurami, które skutecznie chronią przetwarzane dane.

Czytaj więcej...

raport o stanie gminy

06.06.2024

Raport o stanie Gminy Moszczenica za 2023 r.

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 609 z późn. zm.) Wójt Gminy Moszczenica w terminie do dnia 31 maja 2024 roku przedstawia Radzie Gminy Moszczenica Raport o stanie Gminy Moszczenica za rok 2023. Raport obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim. W debacie nad Raportem o stanie Gminy Moszczenica zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Gminy Moszczenica. Zgodnie z ust. 8 art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.” Sesja, na której zostanie przedstawiony Raport o stanie Gminy Moszczenica za 2023 r. odbędzie się w dniu 20 czerwca 2024 r. W związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 19 czerwca 2024 r. (środa), do godziny 15.00 w pok. 25 Urzędu Gminy w Moszczenicy, ul. Kosowska 1, 97-310 Moszczenica. Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest poniżej, a także na stanowisku ds. obsługi Rady Gminy w pok. 25 Urzędu Gminy w Moszczenicy. Przewodnicząca Rady Gminy w Moszczenicy /-/ Iwona Jarosińska

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów z SP im. Janusza Korczaka w Babach w Urzędzie Gminy

11.06.2024

Wizyta uczniów z SP im. Janusza Korczaka w Babach w Urzędzie Gminy

11 czerwca 2024 roku w Urzędzie Gminy w Moszczenicy gościli uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach. Wycieczka edukacyjna została zorganizowana w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie oraz doradztwa zawodowego.Przewodnikiem młodzieży był wójt gminy, Dariusz Magacz, który w interesujący sposób przedstawił swoją pracę oraz funkcjonowanie urzędu. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy działalności administracji samorządowej oraz dowiedzieć się, jakie zadania i obowiązki pełni urząd gminy na co dzień.Młodzież miała również możliwość zadawania pytań, na które wójt odpowiadał z wielkim zaangażowaniem, co dodatkowo wzbogaciło ich wiedzę i rozwiało wszelkie wątpliwości dotyczące pracy urzędu.Na zakończenie wizyty uczniowie wraz z nauczycielkami -  E. Jończyk i  I. Jędrzejczyk, podziękowali wójtowi za cenną lekcję i serdeczne przyjęcie.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Babach

04.06.2024

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Babach

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Babach został połączony z obchodami Dnia Sportu i Dnia Patrona. W tym dniu pracownicy szkoły wraz z Radą Rodziców przygotowali szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Zaczęliśmy oficjalnie złożeniem kwiatów pod portretem Janusza Korczaka oraz występem uczniów mającym przybliżyć wszystkim sylwetkę naszego patrona. Wręczono nagrody w przeprowadzonych wcześniej konkursach plastycznych i wiedzy nt. życia i twórczości tego wybitnego lekarza, pedagoga i pisarza. Po części oficjalnej przeszliśmy do zabawy na świeżym powietrzu: olimpiada na wesoło, międzyklasowe rozgrywki w siatkówkę i piłkę nożną, konkurencje sportowe. Dzieci i młodzież zaprezentowali też swoje niezwykłe umiejętności w pokazie Mam Talent. Były tańce, śpiew, akrobatyka, gra na gitarze, pokaz sztuk walki, gotowania i wiele wiele innych. Można było zrobić sobie tatuaż, warkoczyki czy skorzystać z fotograficznej ścianki, a także pysznych specjałów przygotowanych przez koło misyjne. Tradycyjnie uczniów nie można było wręcz oderwać od zabawy na dmuchańcach. Prawdziwą niespodziankę sprawili nam druhowie z OSP w Kiełczówce. Strażacy przeprowadzili zajęcia w grupach z zakresu udzielania I pomocy, zapoznali uczniów z wyposażeniem wozu strażackiego i ubioru strażaka. Olbrzymią atrakcją był piękny biszkoptowy labrador Neutron, który wraz ze swoim opiekunem przyjechał do nas z Łodzi. Na koniec strażacy z OSP zapewnili chwilę ochłody dzięki kurtynie wodnej. Ileż było śmiechu i radości. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia zapewniając dzieciakom niezapomniane chwile.

Czytaj więcej...

Uroczysta Msza Święta Polowa w 80. rocznicę mordu w Pieńkach Karlińskich

05.06.2024

80. rocznica mordu w Pieńkach Karlińskich

24 czerwca 1944 roku w lasach niedaleko wsi Pieńki Karlińskie (gm. Moszczenica) doszło do jednej z największych egzekucji dokonanej przez hitlerowskiego najeźdźcę w naszym regionie podczas II wojny światowej. Tego to dnia rozstrzelanych zostało 55 osoby narodowości polskiej skazane na karę śmierci za – jak głosiło obwieszczenie dowódcy SS i Policji w dystrykcie radomskim – „przynależność do niedozwolonych organizacji i za udzielanie pomocy członkom band”. Część z nich, jak mówią świadkowie, jeszcze żyła, gdy ich grzebano w zbiorowej mogile. 56 ofiarą był niemiecki żołnierz, który odmówił wykonania rozkazu zabijania bezbronnych ludzi. W 80. rocznicę tego wydarzenia, 24 czerwca 2024 r, zapraszamy na Mszę Świętą Polową w intencji pomordowanych ofiar nazistowskiej zbrodni. Msza święta odprawiona będzie o godz. 14:00 przy obelisku w lesie w Pieńkach Karlińskich, której przewodniczyć będzie ksiądz Robert Nowak, proboszcz parafii Karlin.

Czytaj więcej...

Zmarl były radny Mirosław Kawnik

05.06.2024

Nie żyje Mirosław Kawnik

W wieku 64 lat zmarł  Mirosław Kawnik, ceniony działacz społeczny i sportowy. Były radny Rady Gminy Moszczenica dwóch kadencji (2010 -2018).  Przez blisko dekadę pełnił także funkcję sołtysa sołectwa Baby.Mirosław Kawnik był również znanym pasjonatem sportu. Działał jako piłkarz i działacz klubowy w LKS Pionier Baby oraz KS Włókniarz Moszczenica. Od 2013 roku pracował w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy.Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 6 czerwca 2024 roku, w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Babach. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 14:00, a wprowadzenie do kościoła planowane jest na godzinę 13:00. Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Czytaj więcej...

Niezapomniany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Srocku

05.06.2024

Niezapomniany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Srocku

W Szkole Podstawowej w Srocku odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Dziecka, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tegoroczna uroczystość była nietypowa, bowiem w roli głównej wystąpili... rodzice.- Przygotowania do imprezy trwały wiele tygodni. Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego poświęcili mnóstwo czasu na wybór i dopracowywanie scenariusza, poszukiwanie strojów oraz budowanie dekoracji. Częste próby przyniosły efekty w postaci zachwycającej inscenizacji "Spotkanie bajek". Do przedstawienia zaangażowali także swoje pociechy, które z wdziękiem tańczyły i śpiewały znane przeboje. Owacje uczniów, pracowników szkoły oraz licznych mieszkańców okolicznych miejscowości świadczyły o ogromnym sukcesie przedstawienia - relacjonuje dyrektor szkoły Iwona Pałygiewicz.Po części artystycznej przyszła pora na prezentacje zwycięzców szkolnego konkursu talentów, którzy zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami. Następnie na uczestników czekały liczne smakołyki: grill, popcorn, frytki, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, ciasta, napoje, owoce i lody.Atrakcje festynu nie kończyły się na kulinariach. Dzieci mogły skorzystać z dwóch zjeżdżalni,  spotkać się z mistrzyniami kolorowych fryzur, a także wziąć udział w rozgrywkach w tenisa stołowego, bilarda i siatkówki. Wielką radość sprawiła także wizyta niezawodnych strażaków z OSP w Srocku. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.Rodzice nie tylko zorganizowali cały festyn, ale również z zapałem walczyli o punkty w meczach siatkarskich, co dodatkowo podniosło atmosferę zabawy. Całe wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, a dzieci już nie mogą się doczekać kolejnego Dnia Dziecka.Szkoła Podstawowa w Srocku serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym rodzicom oraz wszystkim uczestnikom za stworzenie niezapomnianej atmosfery i wspaniałej zabawy. Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

VI Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy

31.05.2024

VI Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy

Już po raz szósty w Moszczenicy  odbyły się Chrześcijańskie Spotkania Młodych (CHSM). To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło młodych ludzi z Archidiecezji Łódzkiej oraz ich rodziny, oferując bogaty program duchowy i artystyczny. Tegoroczna edycja była szczególnie wyjątkowa ze względu na obecność honorowego gościa, Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, kardynała Grzegorza Rysia.W programie centralnymi punktami była Msza święta o godzinie 11:00 w kościele parafialnym przy ul. Cmentarnej 6, której towarzyszyła uroczysta procesja Bożego Ciała. Wieczorem uczestnicy mieli okazję wziąć udział w Koncercie Uwielbienia, podczas którego wystąpili Schola Hosanna oraz zespół Amen+.Podczas adoracji, kardynał Grzegorz Ryś skierował słowo do zgromadzonych, podkreślając znaczenie słowa Bożego, Eucharystii i wspólnoty. - Jeśli spożywanie Eucharystii nie czyni nas wspólnotą, niczego nie zmienia między nami, to oznacza, że jeszcze nie spożyliśmy Eucharystii. Ona jeszcze mnie nie przemieniła. Jezus daje nam siebie w słowie i w ciele. Kiedy Go przyjmujemy w słowie i ciele, to daje się nam jeszcze we wspólnocie jaką jest Kościół – mówił kardynał.W tym roku CHSM połączone były z akcją charytatywną na rzecz wsparcia łódzkiej Ochronki Bałuckiej. Uczestnicy - za opłatą - mogli własnoręcznie wybić pamiątkową monetę. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będa na wsparcie dzieci z ochronki. Jedną z takich monet wybił sam kardynał Grzegorz Ryś, która została przekazana na licytację, dodatkowo zwiększając wsparcie dla potrzebujących dzieci.Organizatorami CHSM 2024 byli gmina Moszczenica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica. Dzięki ich wspólnym wysiłkom, wydarzenie okazało się nie tylko duchowym przeżyciem, ale również okazją do budowania więzi społecznych i wspólnotowych.

Czytaj więcej...

XXIV Spartakiada Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego: strzeleckie emocje w gminie Grabica

29.05.2024

XXIV Spartakiada Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego: strzeleckie emocje w gminie Grabica

Grabica była gospodarzem XXIV Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego w strzelectwie. W zawodach gminę Moszczenica reprezentowali: radni Waldemar Banaszczyk, Tomasz Rytych, Zbigniew Nieśmiałek, Michał Lewicki oraz Arkadiusz Smuga. Kibicował im wójt Dariusz Magacz.W spartakiadzie uczestniczyło jedenaście drużyn. Drużyna reprezentująca samorząd Powiatu Piotrkowskiego, w składzie Starosta Piotr Łączny, Wicestarosta Michał Tokarski, radni Bartosz Borkowski i Sylwester Ossowski oraz Mirosława Kaczmarek-Michalak, zajęła VIII miejsce. Wolbórz triumfował drużynowo, zdobywając najwyższe miejsce na podium. Grabica, jako gospodarz, również może być dumna ze swojego wyniku, zajmując drugie miejsce. Wola Krzysztoporska zamknęła podium, zdobywając trzecie miejsce.Indywidualne wyniki także dostarczyły wielu emocji. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Krośnia, za nią uplasowały się Monika Krasoń i Jolanta Woźniak. W kategorii mężczyzn, pierwsze miejsce zajął Dariusz Kalisiak, drugie Marcin Remisz, a trzecie Mariusz Staszek.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

Czytaj więcej...

Informacja o transporcie w dniu wyborów

29.05.2024

Informacja o transporcie w dniu wyborów

Wójt Gminy Moszczenica informuje, że w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, wyznaczonych na dzień 9 czerwca 2024 roku, będzie zorganizowany bezpłatny gminny przewóz pasażerski dla wyborców ujętych w spisie wyborców w stałych obwodach głosowania, który jest realizowany zgodnie z Kodeksem Wyborczym.Data: 9 czerwca 2024 rokuRodzaj transportu: Bezpłatny gminny przewóz pasażerskiAdresaci: Wyborcy ujęci w spisie wyborców w stałych obwodach głosowaniaTransport będzie realizowany zgodnie z planem dowozu na głosowanie, który jest dostępny w:Urzędzie GminyU sołtysów Plan dowozu na głosowanie w dniu 9 czerwca 2024 roku Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 w OSP w Moszczenicy ul. Piotrkowska 4 Moszczenica, ul. Kolejowa nr 11 9.00 14.00 Moszczenica, ul. Cmentarna 59 9.07 14.07 Powrót z lokalu OKW nr 1 9.30 14.30 Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2 w Szkole Podstawowej w Moszczenicy ul. Dworcowa 9 Rękoraj nr 123 10.00 15.00 Gajkowice ul. Łódzka 16 10.04 15.04 Gajkowice, przy ul. Spadowej 10.06 15.06 Powrót z lokalu OKW nr 2 10.20 15.30 Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5 w Szkole Podstawowej w Babach ul. Piotrkowska 20 Pomyków przy posesji nr 6 10.00 15.00 Pomyków przy posesji nr 45 10.05 15.05 Raciborowice przejazd PKP 10.20 15.20 Raciborowice OSP 10.25 15.25 Raciborowice - skrzyżowanie 10.30 15.30 Powrót z lokalu OKW nr 5 11.00 16.00 Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6 w Szkole Podstawowej w Srocku ul. Łódzka 5 Gościmowice Pierwsze 49 8.00 13.00 Gościmowice Powęziny 100 8.10 13.10 Gościmowice Powęziny 123 8.12 13.12 Gościmowice Drugie - OSP 8.15 13.15 Gościmowice Drugie – Nr 62 8.18 13.18 Podolin 32 8.25 13.25 Podolin – krzyżówka obok Dury 8.30 13.30 Podolin 105 8.33 13.33 Powrót z lokalu OKW nr 6 9.00 14.00 Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7 w Szkole Podstawowej w Rękoraju, Rękoraj 52 Kosów Batorówka (przystanek) 10.00 15.00 Kosów , ul. Leśna 12C 10.10 15.10 Kosów, ul. Główna/Łąkowa 10.12 15.12 Kosów, ul. Główna 94 10.15 15.15 Rękoraj 33 10.20 15.20 Sierosław 8 10.25 15.25 Sierosław OSP 10.30 15.30 Sierosław 67 10.35 15.35 Sierosław 84 (kapliczka II) 10.40 15.40 Powrót z lokalu OKW nr 7 11.00 16.00 Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8 w Szkole Podstawowej w Jarostach, ul. Leśna 14 Raków, ul. Moszczenicka 8.00 13.00 Raków , ul. Główna - kapliczka 8.02 13.02 Raków Duży, ul. Główna 44 8.04 13.04 Raków Duży, ul. Główna 7 8.07 13.07 Michałów Cegielnia 8.09 13.09 Michałów, ul. Południowa - sklep 8.11 13.11 Jarosty, ul. Nowa przy OSP 8.13 13.13 Karlin - ogrody 8.17 13.17 Karlin – Pieńki Karlińskie, ul. Leśna - betoniarnia 8.22 13.22 Daszówka, ul. Polna 75 8.37 13.37 Daszówka, ul. Polna 7 8.39 13.39 Powrót z lokalu OKW nr 8 9.10 14.10 Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9 w Szkole Podstawowej w Gazomi, Gazomia Stara 29 Gazomia Nowa – przystanek Gazomka 8.00 13.00 Gazomia Nowa – skrzyżowanie 8.05 13.05 Białkowice (przystanek OSP) 8.10 13.10 Powrót z lokalu OKW nr 9 8.30 13.30

Czytaj więcej...

XII Motofestyn – wielkie emocje i świetna zabawa

27.05.2024

XII Motofestyn – wielkie emocje i świetna zabawa

W dniach 25 i 26 maja odbyła się kolejna edycja Motofestynu, jednej z największych imprez motoryzacyjnych w regionie. Wydarzenie, które miało miejsce pod patronatem wójta gminy Moszczenica Dariusza Magacza oraz starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Łącznego, przyciągnęło tłumy miłośników motoryzacji.Organizatorami wydarzenia byli gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, pizzeria ROCCO oraz FPU „Lampart”. Program imprezy był bogaty i obejmował liczne atrakcje.W sobotę, 25 maja, odbyły się pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu Macieja Dopy. Widzowie byli świadkami niesamowitych akrobacji i zapierających dech w piersiach trików na motocyklach. Następnie odbyły się pokazy ratownictwa drogowego, które były nie tylko widowiskowe, ale także edukacyjne. Na specjalnej wystawie można było podziwiać zabytkowe samochody i motocykle, które przyciągnęły uwagę miłośników klasycznych pojazdów. Wieczorem gwiazdą sceny był kultowy zespół BIG CYC. Koncert był energetycznym zakończeniem pierwszego dnia festynu.Drugiego dnia, w niedzielę 26 maja, od godziny 11:00 rozpoczął się popularny Konkurs Zręcznościowych Kierowców (KZK-i). Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach, prezentując swoje umiejętności za kierownicą. Dzień obfitował także w wystawy aut amerykańskich i tuningowanych, które zachwycały swoją unikalnością i precyzją wykonania. Pokazy off road oraz motocykli cross i enduro dostarczyły widzom dużo emocji i adrenaliny.Na scenie występowali młodzi tancerze i muzycy z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (GOKiS), prezentując swoje talenty. Występy młodych artystów były także dedykowane obchodom Dnia Matki, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru i wzruszenia. Wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - zespół Farben Lehre, który zamknął festyn mocnym akcentem muzycznym.Organizatorzy wyrazili swoje ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy. Ich zaangażowanie i pomoc były kluczowe dla sukcesu tego wydarzenia. Okolicznościowe statuetki otrzymali Piotr Wojtysiak - były starosta piotrkowski, wójt Dariusz Magacz i były wójt Marceli Piekarek oraz dyrektor GOKiSu Włodzimierz Kaźmierczak. XII Motofestyn okazał się wielkim sukcesem, przyciągając miłośników motoryzacji z całego regionu. Doskonała atmosfera, emocjonujące pokazy i świetna muzyka sprawiły, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Czytaj więcej...

Charytatywny Piknik Rodzinny i Turniej Siatkówki Amatorskiej

25.05.2024

Charytatywny Piknik Rodzinny i Turniej Siatkówki Amatorskiej

Wyjątkowy Dzień Dziecka, który łączyć będzie radość spędzania czasu z rodziną oraz wsparcie dla pięcioletniego Bruna, który walczy z DMD (Dystrofia mięśniowa Duchenne'a). 1 czerwca 2024 roku serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych na Charytatywny Piknik Rodzinny i Turniej Siatkówki Amatorskiej, który odbędzie się w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka. Celem tego wyjątkowego spotkania jest nie tylko zapewnienie fantastycznej zabawy i sportowej rywalizacji, ale także wsparcie dla Bruna, który potrzebuje naszej pomocy. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wspólnego spędzenia czasu na pikniku, pełnym atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy animacje, malowanie twarzy, watę cukrową, popcorn oraz wiele innych niespodzianek, które sprawią, że ten dzień będzie niezapomnianym przeżyciem. Osoby lubiące sportowe wyzwania mogą wziąć udział w turnieju siatkówki amatorskiej. Zachęcamy do zgłaszania swoich drużyn do 27 maja 2024 roku pod numerem telefonu: 884810859. Rywalizacja będzie okazją nie tylko do wygranej, ale przede wszystkim do wspólnego celebrowania sportowego ducha i solidarności. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej, gdzie serwowane będą przepyszne ciasta i potrawy z grilla - idealne uzupełnienie piknikowego klimatu. Cały dochód zebrany podczas pikniku oraz opłaty za uczestnictwo w turnieju zostaną przekazane na pomoc dla Bruna. Dodatkowo, istnieje możliwość wsparcia poprzez stronę internetową www.siepomaga.pl/bruno. Przyjdźcie i wspólnie stwórzmy niezapomnianą atmosferę pełną radości i życzliwości. Niech 1 czerwca stanie się dniem, który przyniesie uśmiech na twarze wszystkich, zarówno małych, jak i dużych. Wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy! Do zobaczenia na Pikniku dla Bruna!

Czytaj więcej...

Jubileusz 25-lecia 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

25.05.2024

Jubileusz 25-lecia 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

W piątek, 24 maja, na stadionie sportowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia istnienia 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Dowódca batalionu ppłk Jarosław Imiołek zaprosił mieszkańców, przedstawicieli administracji, samorządów oraz sympatyków wojska do wspólnego świętowania tego wyjątkowego jubileuszu. W imieniu mieszkańców naszej gminy podziękowania za służbę wszystkim żołnierzom złożył wójt Dariusz Magacz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 od uroczystej zbiórki, podczas której uhonorowano żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej za ich długoletnią służbę oraz oddanie pracy.Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu była defilada, w której wzięli udział zarówno żołnierze batalionu, jak i młodzież z Zespołu Szkół im. Heleny Spoczyńskiej w Lipinach. Młodzi uczniowie zaprezentowali musztrę paradną, co dostarczyło wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i widzom.Dodatkowo, uczestnicy mogli podziwiać pokazy sprzętu wojskowego, które pozwoliły z bliska przyjrzeć się nowoczesnym technologiom używanym przez polską armię. Partnerzy społeczni batalionu przygotowali również punkty edukacyjno-informacyjne, w których można było dowiedzieć się więcej o ich działalności i współpracy z wojskiem.Całość uroczystości uświetnił występ orkiestry wojskowej z Radomia.Gminę Moszczenicę reprezentował wójt Dariusz Magacz.„Miałem dzisiaj przyjemność uczestniczyć w obchodach święta 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr Henryka Dobrzańskiego 'HUBALA' w Tomaszowie Mazowieckim. Serdecznie dziękuję za zaproszenie dowódcy batalionu ppłk Jarosławowi Imiołkowi. Z tego miejsca ponownie składam serdeczne gratulacje i przekazuję słowa podziwu dla wszystkich żołnierzy. Wasza służba i praca na rzecz naszego państwa jest godna podziwu!”To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją, aby bliżej poznać działalność 25 Batalionu Dowodzenia oraz oddać hołd tym, którzy przez ćwierć wieku przyczyniali się do jego rozwoju i sukcesów. Uroczystość zgromadziła licznych gości, którzy wspólnie świętowali ten ważny jubileusz.

Czytaj więcej...

II sesja nowej Rady Gminy

24.05.2024

II sesja Rady Gminy

27 maja (poniedziałek) o godzinie 7:30 w Centrum Społeczno-Kulturalnym przy ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy rozpoczną się obrady Rady Gminy. Sesja będzie poświęcona bieżącym sprawom związanym z funkcjonowaniem samorządu.Porządek obrad dostępny jest TUTAJ [link do szczegółowego porządku obrad].

Czytaj więcej...

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków. Kolejne prace

24.05.2024

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków. Kolejne prace

Informujemy o kontynuacji prac związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w gminie Moszczenica. Prace te są niezbędne dla aktualizacji danych dotyczących nieruchomości oraz poprawy jakości zarządzania przestrzenią miejską. Harmonogram prac obejmuje następujące terminy i miejsca:Harmonogram prac:27.05-02.06.2024r.BabyGazomia NowaGazomia StaraGościmowice IILewkówkaSierosław03-09.06.2024r.DąbrówkaGościmowice IGościmowice IICelem modernizacji jest zbieranie aktualnych danych dotyczących gruntów i budynków w wymienionych miejscowościach, co umożliwi lepsze planowanie rozwoju infrastruktury oraz efektywniejsze zarządzanie zasobami gminy Moszczenica. Prosimy o wyrozumiałość mieszkańców oraz możliwe wsparcie przy realizacji prac terenowych.

Czytaj więcej...

Chrześcijańskie Spotkania Młodych - Moszczenica 2024

24.05.2024

Chrześcijańskie Spotkania Młodych - Moszczenica 2024

30 maja 2024 roku Moszczenica stanie się centrum wyjątkowego wydarzenia - "Chrześcijańskich Spotkań Młodych". Organizowane przez gminę Moszczenica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Parafię Podwyższenia Świętego Krzyża oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica, spotkania mają na celu propagowanie wartości humanistycznych i chrześcijańskich wśród młodych ludzi. Hasło przewodnie tegorocznej edycji, "Piękno życia codziennego rodziny Ulmów", nawiązuje do życia i wartości, jakimi kierowali się Ulmowie, którzy w czasie II wojny światowej niosąc pomoc Żydom, zginęli za swoje czyny. Inspiracja ich postawą stanowi punkt wyjścia do refleksji nad sensem codziennych wyborów i ich wpływem na wspólnotę. Centralnymi momentami programu będą Msza święta o godzinie 11:00 w kościele parafialnym przy ul. Cmentarnej 6, z udziałem procesji Bożego Ciała, oraz wieczorny Koncert Uwielbienia. Wystąpią m.in. Schola Hosanna oraz zespół Amen+, którzy poprowadzą uczestników w duchową podróż muzyką inspirowaną Ewangelią. Wyjątkowym honorowym gościem spotkań będzie Arcybiskup Metropolita Łódzki, kardynał Grzegorz Ryś, który wygłosi słowo do uczestników. Chrześcijańskie Spotkania Młodych - Moszczenica 2024 to nie tylko okazja do wzruszających ceremonii religijnych i muzycznych, ale przede wszystkim czas na budowanie wspólnoty opartej na wartościach, które mają moc zmieniać świat.Tegorocznej edycji towarzyszy akcja charytatywna na rzecz Bałuckiej Ochronki. Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej  Chrześcijańskich Spotkań Młodych

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo i współpraca

22.05.2024

Bezpieczeństwo i współpraca

Gratulacje z okazji wyboru oraz plany związane z dalszą współpracą były tematem pierwszego spotkania wójta gminy Dariusza Magacza z kierownictwem Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie na czele z Komendantem Miejskim mł. insp. Radosławem Malanowskim. Omówiono główne zadania i plany związane ze stanem bezpieczeństwa - m.in. funkcjonowanie posterunku i częstotliwość patroli na terenie gminy. Obie strony zadeklarowały gotowość do dalszej współpracy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na XII  MOTOFESTYN!

20.05.2024

Zapraszamy na XII MOTOFESTYN!

 25 i 26 maja odbędzie się kolejna odsłona jednej z największych imprez motoryzacyjnych w regionie. XII Motofestyn odbędzie się pod patronatem wójta gminy Moszczenica Dariusza Magacza i starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Łącznego. Organizatorzy, czyli gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, pizzeria ROCCO oraz FPU „Lampart” przygotowali dla miłośników motoryzacji moc atrakcji. W sobotę odbędą się pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu Macieja Dopa, pokazy ratownictwa drogowego, wystawa samochodów i motocykli zabytkowych. Gwiazdą wieczoru będzie kultowy już zespół, który w tym roku świętuje 36-lecie istnienia - BIG CYC.   Drugi dzień Motofestynu rozpocznie się o godz. 11.00 od popularnej KZK-i, czyli Konkursu Zręcznościowego Kierowców. Popisom za kołkiem towarzyszyć będzie m.in. wystawa aut amerykańskich i tuningowanych, pokazy i przejazdy off road oraz motocykli cross i enduro. Na scenie wystąpią młodzi tancerze i muzycy z GOKiS, a gwiazdą niedzieli będzie Farben Lehre. Szczegóły programu na plakacie. Festynowi towarzyszyć będzie zmiana organizacji ruchu. Od soboty, 25 maja od godz. 15:00 do niedzieli, 26 maja do godz. 22:00, ze względów bezpieczeństwa zamknięty będzie dla ruchu kołowego fragment ulicy Dworcowej w Moszczenicy (na odcinku od stadionu sportowego „Włókniarz” do ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości). Objazd będzie przebiegał ulicami: Piotrkowską, Kosowską i Spacerową. Przepraszamy za utrudnienia.

Czytaj więcej...

XI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego MOVE IT Moszczenica 2024

20.05.2024

XI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego MOVE IT Moszczenica 2024

W sobotę i niedzielę,18 i 19 maja, w Moszczenicy odbył się XI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego MOVE IT Moszczenica 2024. W turnieju wystartowało blisko tysiąc młodych tancerzy z całej Polski. W szranki stanęli soliści, duety i formacje. Rywalizowano w kategoriach: Jazz Dance, Modern, Disco Dance, Akro Dance, Improwizacja ART, Hip Hop, Hip Hop Battles, Break Dance, Salsa i Caribbean Show. Grand prix turnieju wywalczył Junior Sqad z Klubu Artia z Piotrkowa Trybunalskiego. Impreza odbywała się pod patronatem wójta gmin Moszczenica Dariusza Magacza. Fotorelacja na stronie GOKiS Moszczenica

Czytaj więcej...

Trwa rozbudowa szkoły w Rękoraju

17.05.2024

Trwa rozbudowa szkoły w Rękoraju

Przy Szkole Podstawowej w Rękoraju powstaje nowoczesna sala gimnastyczna oraz skrzydło boczne z zapleczem sanitarnym i sportowym. Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem dydaktycznym specjalnym łącznikiem.To jedna z większych tegorocznych inwestycji. Zakres umowy obok prac budowlanych przewiduje również wyposażenie sali w sprzęt sportowy oraz zagospodarowanie terenu przed szkołą i salą. Powstać mają m.in. nowe tereny zielone oraz parking.Na oddanie do użytku nowej sali wykonawca ma czas do 24 listopada 2024 roku.Zaawansowanie prac omawiano na specjalnej naradzie, zorganizowanej przez wójta Dariusza Magacza. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciel wykonawcy Sylwester Paturaj, inspektor nadzoru inwestorskiego Jarosław Zyzik, kierownik budowy Henryk Danielak oraz dyrektor szkoły Zbigniew Tuta.Inwestycja powstaje przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład  w kwocie 2 418 250 zł. Całość ma kosztować 2 885 000 zł.

Czytaj więcej...

Aktualności

GOPS szuka pracowników

14.02.2019

GOPS szuka pracowników

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie poszukuje pracowników na następujące  stanowiska:1. pracownik socjalny - 1 etat, umowa na zastępstwo2. asystent rodziny - 1 etat, umowa o pracę3. opiekun w ośrodku pomocy społecznej, umowa o pracę.Szczegółowe warunki poniżej - w załączonym pliku do pobrania.Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem GOPS należy się umówić telefonicznie - 44 616 95 97.

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

29.12.2020

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w roku 2021.Uwaga! Ulega zmianie częstotliwość odbioru odpadów.   Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej oraz Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów komunalnych, z uwagi na podział ulic   Moszczenica: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 21.04.2021, 05.05.2021, 19.05.2021, 02.06.2021, 16.06.2021, 30.06.2021, 14.07.2021, 28.07.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 08.09.2021, 22.09.2021, 06.10.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 05.05.2021, 02.06.2021, 30.06.2021, 28.07.2021, 25.08.2021, 22.09.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 19.05.2021, 17.11.2021   Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Gościmowice Drugie, Białkowice, Gościmowice Pierwsze, Raciborowice ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 26.04.2021, 10.05.2021, 24.05.2021, 07.06.2021, 21.06.2021, 05.07.2021, 19.07.2021, 02.08.2021, 16.08.2021, 30.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021, 11.10.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021, 05.07.2021, 02.08.2021, 30.08.2021, 27.09.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 24.05.2021, 22.11.2021   Gajkowice, Raków, Raków Duży ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 27.04.2021, 11.05.2021, 25.05.2021, 08.06.2021, 22.06.2021, 06.07.2021, 20.07.2021, 03.08.2021, 17.08.2021, 31.08.2021, 14.09.2021, 28.09.2021, 12.10.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 11.05.2021, 08.06.2021, 06.07.2021, 03.08.2021, 31.08.2021, 28.09.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 25.05.2021, 23.11.2021   Daszówka, Jarosty, Karlin, Michałów, Raków Duży ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 28.04.2021, 12.05.2021, 26.05.2021, 09.06.2021, 23.06.2021, 07.07.2021, 21.07.2021, 04.08.2021, 18.08.2021, 01.09.2021, 15.09.2021, 29.09.2021, 13.10.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 12.05.2021, 09.06.2021, 07.07.2021, 04.08.2021, 01.09.2021, 29.09.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 26.05.2021, 18.11.2021   Rękoraj, Kosów, Sierosław ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 22.04.2021, 06.05.2021, 20.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021, 01.07.2021, 15.07.2021, 29.07.2021, 12.08.2021, 26.08.2021, 09.09.2021, 23.09.2021, 07.10.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 06.05.2021, 05.06.2021, 01.07.2021, 29.07.2021, 26.08.2021, 23.09.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 20.05.2021, 09.11.2021   Dąbrówka,  Podolin, Srock ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 01.04.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 13.05.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 24.06.2021, 08.07.2021, 22.07.2021, 05.08.2021, 19.08.2021, 02.09.2021, 16.09.2021, 30.09.2021, 14.10.2021, 28.10.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 15.04.2021, 13.05.2021, 10.06.2021, 08.07.2021, 05.08.2021, 02.09.2021, 30.09.2021, 28.11.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.05.2021, 25.11.2021   Baby, Kiełczówka, Pomyków ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 02.04.2021, 16.04.2021, 30.04.2021, 14.05.2021, 28.05.2021, 11.06.2021, 25.06.2021, 09.07.2021, 23.07.2021, 06.08.2021, 20.08.2021, 03.09.2021, 17.09.2021, 01.10.2021, 15.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 16.04.2021, 14.05.2021, 11.06.2021, 09.07.2021, 06.08.2021, 03.09.2021, 01.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 28.05.2021, 08.11.2021   Wola Moszczenicka: ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 20.04.2021, 04.05.2021, 18.05.2021, 01.06.2021, 15.06.2021, 29.06.2021, 13.07.2021, 27.07.2021, 10.08.2021, 24.08.2021, 07.09.2021, 21.09.2021, 05.10.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 04.05.2021, 01.06.2021, 29.06.2021, 27.07.2021, 24.08.2021, 21.09.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 18.05.2021, 16.11.2021   Moszczenica: ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa Wola Moszczenicka: ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Miodowa, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Plac Włókniarzy, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021, 21.05.2021, 04.06.2021, 18.06.2021, 02.07.2021, 16.07.2021, 30.07.2021, 13.08.2021, 27.08.2021, 10.09.2021, 24.09.2021, 08.10.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 07.05.2021, 04.06.2021, 02.07.2021, 30.07.2021, 27.08.2021, 24.09.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 21.05.2021, 19.11.2021     Miejsca trudno dostępne: Jarosty ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25,  Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Raciborowice 32, 33, 34, Rękoraj 98, Rękoraj 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 19.04.2021, 08.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021, 14.06.2021, 28.06.2021, 12.07.2021, 26.07.2021, 09.08.2021, 23.08.2021, 06.09.2021, 20.09.2021, 04.10.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 08.05.2021, 31.05.2021, 28.06.2021, 26.07.2021, 23.08.2021, 20.09.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 17.05.2021, 15.11.2021  

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

20.12.2022

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

MOSZCZENICA: ul. Cmentarna,

Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia

11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 27.04, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE

16.01, 13.02, 13.03, 06.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona

10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12

DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa

18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12

RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW

12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12

DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK

19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 06.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12

BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW

20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12

GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY

17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości

13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12

Czytaj więcej...
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r

20.12.2021

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r.

Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej i Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów, z uwagi na podział ulic. MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 20.04, 04.05, 18.05, 01.06, 15.06, 29.06, 13.07, 27.07, 10.08, 24.08, 07.09, 21.09, 05.10, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 18.05, 16.11 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 17.08 (ŚRODA), 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05, 21.11 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05, 22.11 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 27.04, 11.05, 25.05, 08.06, 22.06, 06.07, 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09, 28.09, 12.10, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 08.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 25.05, 17.11 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 18.06 (SOBOTA), 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08, 08.09, 22.09, 06.10, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 19.05, 08.11 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 01.09, 15.09, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 26.05, 24.11 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 21.01, 18.02, 18.03, 01.04, 15.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06, 08.07, 22.07, 05.08, 19.08, 02.09, 16.09, 30.09, 14.10, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  21.01, 18.02, 18.03, 15.04, 13.05, 10.06, 08.07, 05.08, 02.09, 30.09, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 27.05, 07.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 19.04, 07.05 (SOBOTA), 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 07.05 (SOBOTA), 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05, 15.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05, 18.11 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98 i 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 20.04 (ŚRODA), 02.05, 16.05, 30.05, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05, 14.11

Czytaj więcej...
Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

08.05.2019

Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem  wójta Marcelego  Piekarka, które dotyczy przyszłości budynku po wygasającym gimnazjum. Oświadczenie jest częścią wywiadu, który ukaże się  w najnowszym wydaniu "Ziemi Piotrkowskiej". Poniżej publikujemy jego treść.***Rada wycofała się z projektu podzielenia szkoły podstawowej w Moszczenicy na dwa budynki. Powodem ma być brak zgody rodziców. Sytuacja jest dość skomplikowana…Marceli Piekarek: Zmiany wprowadzone reformą i ich konsekwencje budziły emocje w naszej gminie od samego początku.  Był strach o miejsca pracy oraz sentyment do budynku, w którym mieściła się dawna „tysiąclatka”. W lutym 2017r., na sesji poświęconej zmianom w oświacie padały głosy, że najwłaściwszym momentem na podjęcie konkretnej decyzji będzie przyszła kadencja. Chodziło o to,  aby przeprowadzić szeroką dyskusję i uwzględnić wnioski wszystkich osób, które mogą zaproponować rozsądne zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum. I tak też się stało. Pojawiały się różne warianty, np. przeniesienia szkoły z Gazomi. Nie zyskały one jednak społecznego poparcia. W końcu w lutym i w marcu zostały podjęte uchwały w sprawie przyznania drugiego budynku  Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Mówiły one o  „przekształceniu Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Dworcowej poprzez wskazanie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych”.  I dlaczego ten wariant nie doszedł do skutku? - Złożyło się na to kilka faktów. Po podjęciu przez radę stosownych uchwał, 8 kwietnia br. wystosowałem pismo  do dyrektor  Jolanty Kujawskiej-Wężyk. Pytałem w nim o plan organizacji zajęć w roku szkolnym 2019/2020 z uwzględnieniem podziału na dwa budynki.  Wkrótce potem zostałem zaproszony na zebranie rodziców uczniów SP Moszczenica.  Na spotkaniu ,  w którym uczestniczyło blisko 250 osób  jedna z matek zaprezentowała treść deklaracji imiennej,  w której rodzice mieli określić, do którego budynku uczęszczać będzie ich dziecko w przyszłym roku szkolnym. Nikt z obecnych na sali nie zgłosił nawet najdrobniejszych uwag do projektu tego dokumentu. Po niecałych dwóch tygodniach otrzymałem wyniki tej swoistej ankiety.  Pismem z dnia 23 kwietnia br. dyrektor SP Moszczenica poinformowała mnie,  że nie może zrealizować zapisów uchwał podjętych przez radę gminy. Powodem są deklaracje rodziców uczniów klas 0-8, z których wynika, że „ 93% będzie uczęszczało do budynku przy ul. Dworcowej, a 6% do budynku przy ul. Piotrkowskiej tj. około 35 uczniów z różnych klas.”  1 % rodziców nie zajął stanowiska. W tej sytuacji, gdy zbliżał się ostateczny termin opracowania arkuszy organizacyjnych jednostek,  zwróciłem się do przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w celu uchylenia uchwał dotyczących lokalizacji szkoły podstawowej w Moszczenicy w dwóch budynkach - w przy ul. Piotrkowskiej i Dworcowej.  Na posiedzeniu 26 kwietnia - stosunkiem głosów:  10 „za”, 2 „przeciwnych”,  2 „wstrzymujących” i  1 osobie nieobecnej  - rada podjęła taką uchwałę.Jednym z argumentów za przyznaniem drugiej lokalizacji była duża liczba uczniów w placówce przy ul. Dworcowej. Nie szkoda, że rodzice nie chcą posyłać dzieci do drugiego budynku ? - Cały czas analizujemy dane demograficzne, a te są niepokojące. W kolejnych rocznikach zmniejsza się liczba dzieci.  W tym roku w szkole przy ul. Dworcowej mamy 27 oddziałów. W kolejnych latach ich liczba będzie sukcesywnie spadać. W  przyszłym roku szkolnym będzie ich 25, w 2020/21 – 23, w 2023/24 już tylko 20. Będziemy musieli się zmierzyć z tym problemem.   Ile rocznie wydajecie na oświatę? - W ubiegłym roku na oświatę wydaliśmy ponad 18 milionów złotych, z czego 5 milionów musimy dołożyć z budżetu gminy – subwencja i dotacje to tylko 13 milionów. Co może stać się z budynkiem po gimnazjum? Pojawiają się różne teorie…Pragnę uciąć te spekulacje. Wielokrotnie otrzymywałem prośby od różnych instytucji,  organizacji, jednostek organizacyjnych, referatów, organizacji społecznych o poprawę warunków lokalowych. Oświadczam, że moją intencją będzie zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum przy ul. Piotrkowskiej tylko i wyłącznie na potrzeby gminy Moszczenica. Może to być np. referat edukacji, biblioteka gminna, pomieszczenie dla harcerzy,  pomieszczenie dla emerytów, rencistów, KGW, GZOZ – rehabilitacja, GOPS lub Urząd Gminy. ---------------------------------------------------------------------------------------------DANE DEMOGRAFICZNE DLA SP MOSZCZENICA Rok szkolny Ilość oddziałów SP Moszczenica Pomieszczenia wolne do zagospodarowania 2019/20 25 2 2020/21 23 4 2021/22 23 4 2022/23 21 6 2023/24 20 7 2024/25 20 7 2025/26 19 8 2026/27 18 9    

Czytaj więcej...
W Moszczenicy ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

06.11.2018

W gminie Moszczenica ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

Na tę inwestycję od dawna czekają mieszkańcy. Prace prowadzone są na odcinku Michałów – Jarosty. To pierwszy z trzech zaplanowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa etapów budowy gazociągu w gminie.  W poniedziałek, 5 listopada w Urzędzie Gminy w Moszczenicy odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami spółki dotyczące całości tej inwestycji. – Od przedstawicieli spółki otrzymaliśmy informacje o kolejnych planach. Przypomnę, że obecnie trwają prace budowlane na odcinku od trasy S8 poprzez Michałów i Jarosty Duże  (ulica Nowa do terenów dawnej huty). Odcinek od Jarost do Kosowa jest obecnie na etapie prac projektowych i od terminu ich zakończenia zależeć będzie termin rozpoczęcia prac budowlanych. Polska Spółka Gazownictwa już ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej dla trzeciego – ostatniego etapu – od Kosowa do Woli Moszczenickiej i Moszczenicy. To bardzo dobre dla nas informacje  – cieszy się wójt Marceli Piekarek, który nie ukrywa, że cała inwestycja może potrwać nawet kilka lat. – Przetargi zostały ogłoszone i proces inwestycyjny trwa, a to jest najważniejsze. Pierwszy etap budowy gazociągu na odcinku Michałów – Jarosty ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Gazociąg ma powstać także na terenie Rakowa. Z informacji jakie otrzymali mieszkańcy posesji położonych przy ul. Głównej , inwestor czyli Polska Spółka Gazownictwa poinformował, że gazociąg ma powstać w przeciągu trzech lat do podpisania umów z indywidualnymi odbiorcami.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka