Ruszył program

23.11.2022

Ruszył program "Niania szansą na powrót do pracy 2"

Do udziału w projekcie zaprasza Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...

Apel o pomoc dla fundacji HAPPY KIDS

23.11.2022

Apel o pomoc dla fundacji HAPPY KIDS

Apel burmistrza Wieruszowa Rafała Przybyła o wsparcie Fundacji HAPPY KIDS, zajmującej się budową i prowadzeniem Rodzinnych Domów Dziecka  i pomoc przy realizowanych działaniach, mających na celu pomoc ukraińskim dzieciom.

Czytaj więcej...

Akcja HDK

23.11.2022

Pokazali serce

To była ostatnia w tym roku akcja krwiodawstwa organizowana przez moszczenicki klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża ,,Tętniące Dobro’’. Zbiórka krwi dedykowana była dla Michała Cieślaka. Wzięło w niej udział 71 osób, a do oddania krwi zakwalifikowano 65 krwiodawców. Zebrano 29250ml krwi. Wśród dawców było dwóch, którzy uczynili to po raz pierwszy. Akcja była też okazją do wręczenia odznaczeń dla trzech krwiodawców. Otrzymali je : Sylwester Klepacz - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi stopnia pierwszego i drugiego Emilia Duda - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi stopnia trzeciego Marcin Nisiewicz - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi stopnia trzeciego - Krwiodawcy, Wasz udział w akcji pokazuje, że nie pozostajecie obojętni na potrzeby i cierpienia innych. Tym osobom, które poświęciły swój wolny, niedzielny czas i pomogły oddając krew, serdecznie dziękujemy. Doceniamy również tych, którym z różnych przyczyn się to nie udało – mówi Edyta Duda, prezes klubu. Organizatorzy dziękują również wszystkim firmom , które wspierały naszą inicjatywę: ❤ Joanna Woś, sala bankietowa ,,Finezja"za przepyszny i finezyjny catering  ❤ Firmie Byorn za oranżadę ❤ Cukiernia Zamość za słodkości ❤ Drink ID za napoje ❤ Milkpol Czarnocin za serki, jogurty, maślankę ❤ Piotr Góra za roll up ❤ Firmie Dromasz za zakup lodówki a także dyrektorowi GOKiS Włodzimierzowi Kaźmierczakowi za udostępnianie sali, Tomaszowi Jarosowi za plakaty, księżom z moszczenickiej parafii za ogłaszanie informacji o zbliżających się akcjach, ekipie RCKIK z Łodzi za pełny profesjonalizm w zbiórkach i moim koleżankom i kolegom z zarządu za pomoc w organizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się już w nowym lokalu (w budynku po dawnym gimnazjum),czyli przy ul. Piotrkowskiej 13.

Czytaj więcej...

Wystawa gołębi rasowych

22.11.2022

Wystawa gołębi rasowych

W gminie Moszczenica kolejny raz będzie można oglądać najpiękniejsze okazy gołębi rasowych. - Zapraszamy w dniach 3 i 4 grudnia 2022 r. do Gminno - Szkolnej Hali Sportowej na 90. Wystawę gołębi rasowych i drobnego inwentarza, których to organizatorem jest Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, gmina Moszczenica oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę w godz. od 08:00 do 14:00 oraz w niedzielę w godz. od 08:00 do 12:00 - zaprasza na dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak. Bilet wstępu: 15zł/osoba,  dzieci - wstęp wolny. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Sesja Rady Gminy

21.11.2022

Sesja Rady Gminy

Obrady Rady Gminy rozpoczną się 24 listopada o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Główne punkty, nad którymi pochylą się radni dotyczyć będą m.in. bieżącej polityki finansowej gminy, opłaty targowej oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi.Szczegółowy program sesji dostępny TUTAJ

Czytaj więcej...

Obowiązek założenia profilu na PUE ZUS

21.11.2022

Obowiązek założenia profilu na PUE ZUS

Do 30 grudnia 2022 r. płatnicy składek są zobowiązani do założenia profilu na PUE ZUS, jeżeli takiego profilu nie mają, i utrzymywania aktywnego profilu w czasie rozliczeń z Zakładem. Obowiązek ten nakładają przepisy prawa. Zachęcamy do założenia profilu PUE ZUS już dziś.   Co daje założenie profilu? •          wgląd w dane firmy w ZUS, •          szybką informację o zwolnieniu lekarskim – zwolnienie jest przesyłane bezpośrednio na profil PUE ZUS, •          stały dostęp do zwolnień lekarskich zatrudnianych pracowników oraz możliwość eksportu zwolnień, •          możliwość składania wniosków i dokumentów ubezpieczeniowych drogą elektroniczną a tym samym brak konieczności wizyty w ZUS.   Jak zarejestrować profil PUE Wystarczy wejść na stronę www.zus.pl i wybrać opcję  →  Zarejestruj w PUE  Profil PUE zakłada zawsze osoba fizyczna, dlatego też: •          Płatnik składek – osoba fizyczna może założyć profil dla siebie lub udzielić pełnomocnictwa innej osobie fizycznej. •          Płatnik składek – osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej – może udzielić pełnomocnictwa osobie fizycznej np. swojemu pracownikowi lub pracownikowi biura rachunkowego. Jak udostępnić swój profil innej osobie Wystarczy, że złożą Państwo nam stosowne pełnomocnictwo np. na formularzu PEL (dostępny na stronie internetowej ZUS www.zus.pl/wzory-formularzy/pelnomocnictwo). Osoba, której  Państwo udzielają pełnomocnictwa, musi mieć swój profil na PUE ZUS. Jak uzyskać dodatkowe informacje o profilu PUE ZUS •          telefonicznie - infolinia 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn. – pt.) w godzinach  7:00 – 18:00. Korzystając z infolinii można wybrać profil tematyczny rozmowy. •          podczas rozmowy on-line z naszym pracownikiem tzw. e-wizyty - wizytę można  umówić przez stronę: www.zus.pl/e-wizyta •          w każdej placówce ZUS - nasze Sale Obsługi Klientów są czynne w poniedziałki od godz. 8:00 do 17:00, a od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 15:00. •          na stronie www.zus.pl.  

Czytaj więcej...

Patriotycznie i radośnie

21.11.2022

Patriotycznie i radośnie

324 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Do Hymnu". To ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie oprócz hymnu Polski wykonali  dwa najtrudniejsze utwory z listy - "Bogurodzicę" oraz "Żeby Polska była Polską". Próby trwały blisko 2 miesiące, a nad całością czuwał Robert Bykowski.Występ oceniało dwuosobowe jury: prof. Akademii Muzycznej w Łodzi Barbara Sobolczyk oraz Krzysztof Kozłowski, koordynator konkursu. Dzieciom kibicowali nauczyciele, rodzice, duchowni oraz samorządowcy. Jeżeli szkoła zakwalifikuje się do II etapu to wykonania będą oceniane przez komisję w Warszawie, która to wyłoni zwycięzców ogólnopolskich. Fotorelacja także na stronie szkoły: https://sp.moszczenica.eu/Post/Details/254/do-hymnu

Czytaj więcej...

Pobyt studyjny ósmoklasistów Szkoły Podstawowej w Babach w Oświęcimiu

18.11.2022

Pobyt studyjny ósmoklasistów Szkoły Podstawowej w Babach w Oświęcimiu

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach uczestniczyli w III edycji projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa” skierowanego do młodzieży 8 klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. W ramach projektu 2 listopada 2022 r. uczniowie szkoły zostali zaproszeni do pobytu studyjnego obejmującego zwiedzanie z przewodnikiem Miejsca Pamięci KL Auschwitz I i Auschwitz- Birkenau oraz do udziału w warsztatach, podczas których uczestniczki i uczestnicy programu mieli możliwość zapoznania się z indywidualnymi losami osób więzionych w KL Auschwitz. Tematyka warsztatów dotyczyła losów byłych więźniów i ich przekazu „Nie bądźcie obojętni! - przesłanie świadków Auschwitz. - Zajęcia były momentem refleksji nad znaczeniem historii Auschwitz we współczesnym świecie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wypowiedziami byłych więźniów Auschwitz i omówienia ich przesłań dla następnych pokoleń. Podczas drugiej części warsztatu młodzież zastanowiła się nad aktualnością owych przesłań oraz możliwościami własnego zaangażowania się w działania na rzecz poprawy otaczającego ich świata – relacjonuje szkolna koordynatorka projektu, p. Iwona Jędrzejczyk, nauczyciel historii. - Niewątpliwie wycieczka była dla wszystkich wyjątkową i poruszającą lekcją historii. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w w/w projekcie. Dodajmy, że projekt został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Czytaj więcej...

Krwiodawcy zapraszają na akcję

16.11.2022

Krwiodawcy zapraszają na akcję

Dołącz do czerwonej nitki już 20 listopada. Zostań krwiodawcą! - zapraszają członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Czytaj więcej...

VII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

16.11.2022

VII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Piękna nasza Polska cała – pod takim hasłem odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczne jw Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach. Uczestnikami byli uczniowie kl. IV - VIII. Jury w składzie: Marceli Piekarek - wójt gminy Moszczenica i Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, przyznało 6 nagród i 4 wyróżnienia. Nagrody otrzymali: Nadia Dudkiewicz (SP Srock), Alicja Korytkowska (SP Moszczenica), Valeria Kravets (SP Brzoza), Liliana Nowak (SP Jarosty), Kornelia Badek (SP Srock), Oliwia Bąbol (SP Moszczenica). Wyróżniono Mateusza Misztelę (SP Moszczenica), Martynę Traczyk (SP Brzoza), Dominika Pietrzaka (SP Moszczenica), Wiktorię Ogrodnik (SP Brzoza). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci folderów z postaciami wybitnych Polaków. Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Marcelego Piekarka, wójta gminy Moszczenica. Wydarzenie uświetnił występ wokalny dziewcząt z kl. IV – V: Alicji Bernackiej, Liliany Nowak, Adrianny Wężyk. Wydarzenie przygotowały Marzena Kaźmierczak i Anna Strzopa - Machulska.

Czytaj więcej...

SP Moszczenica wystartuje w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu

16.11.2022

SP Moszczenica wystartuje w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki bierze udział w ogólnopolskiej akcji Do Hymnu. W tym roku wydarzenie to ma charakter konkursowy. Udział w tym wydarzeniu zadeklarowało 200 szkół. - Konkurs polega na wykonaniu przez możliwie jak największą ilość uczniów z danej szkoły Hymnu Polski oraz dwóch wybranych pieśni. Nasi uczniowie wykonają "Bogurodzicę" oraz "Żeby Polska była Polską". Jest to wielkie a zarazem historyczne wydarzenie dla nas. Dzięki temu pokazujemy jak wspaniałych mamy uczniów i nauczycieli, dla których nie są obojętne wartości patriotyczne i udział w inicjatywach promujących Szkołę. Wspólne śpiewanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 12:30 w Hali Sportowej im. Jana Kaźmierczaka w Moszczenicy. Uczniowie ubrani na galowo, na tle barw biało - czerwonych, wykonają a cappella i z pamięci wspomniane wyżej pieśni patriotyczne. Nad całością będzie czuwał i dyrygował nauczyciel muzyki - Robert Bykowski. Nasz wysiłek będą oceniać jurorzy, którzy jednocześnie zarejestrują występ - mówi dyrektor szkoły  Jolanta Kujawska-Wężyk.Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To I etap konkursu. W II etapie, najlepsze wykonania będą oceniane przez komisję w Warszawie, która to wyłoni zwycięzców ogólnopolskich. Trzymamy kciuki za uczniów!

Czytaj więcej...

Transport maszyny TBM - woj. łódzkie. Będą utrudnienia

15.11.2022

Transport maszyny TBM - woj. łódzkie. Będą utrudnienia

Trwa transport maszyny TBM, która ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie). Jej poszczególne elementy są już w drodze na miejsce. Przedstawiamy trasę przejazdu oraz informujemy o ograniczeniach, z którymi muszą się liczyć użytkownicy dróg w woj. łódzkim. Termin przejazdu - noc z 15 na 16 listopada (wtorek/środa) Ten etap przejazdu zacznie się we wtorek (15 listopada) o godz. 22:00. Konwój pojazdów wyruszy z MOP Stobiecko Szlacheckie Wschód i będzie podążał autostradą A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Tej nocy kolumna pojazdów przejedzie przez będący w budowie odcinek A1 Kamieńsk - Piotrków Trybunalski, co oznacza, że przez ok. 2:00 godziny nie będzie możliwości przejazdu zarówno w kierunku Łodzi, jak i Katowic. Jadący z Warszawy mogą ominąć to miejsce, zjeżdżając na węźle Piotrków Trybunalski Wschód na DK91. Z kolei poruszający się z południa w kierunku Łodzi lub Warszawy zjadą na węźle Kamieńsk i DK91 dotrą do węzła Piotrków Trybunalski Wschód. Stąd będą mogli kontynuować podróż zarówno drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy, jak również do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, na którym to mogą zjechać na autostradę A1 w stronę Łodzi i Gdańska. Tej nocy transport opuści autostradę A1 i wjedzie na drogę ekspresową S8 (na węźle Piotrków Tryb. Zach.), którą dotrze na parking ADR - dla pojazdów przewożących ładunki niebezpieczne (km 338 między węzłami Polichno i Wolbórz) ok. godz. 3:00. Spodziewane utrudnienia Zespół pojazdów będzie zajmował całą jezdnię w kierunku Piotrkowa. Nie będzie możliwości wyprzedzania. Podobnie jak w przypadku węzła Radomsko, jadący w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli ominąć konwój, zjeżdżając na węźle Kamieńsk na DK91. Z kolei po minięciu węzła Kamieńsk przez transport, zamknięty zostanie dodatkowo przejazd między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk w kierunku Katowic - ten odcinek to jeszcze plac budowy. Możliwość objazdu po DK91. żródło: https://www.gov.pl/web/gddkia-lodz/transport-maszyny-tbm---woj-lodzkie

Czytaj więcej...

Jubileusz 100-lecia Włókniarza Moszczenica

14.11.2022

Jubileusz 100-lecia Włókniarza Moszczenica

Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w sobotę, 12 listopada 2022 roku. Obchody rozpoczęły się meczem ze Szczerbcem Wolbórz - drużyną, z którą Włókniarz zagrał swój pierwszy w historii mecz. Obie drużyny wspierane były przez licznych kibiców. Derby powiatu piotrkowskiego, po zaciętej walce zakończyły się remisem 1:1. Dla gospodarzy bramkę zdobył Zbigniew Kowalczyk, natomiast wyrównującego gola, tuż przed przerwą, zdobył najskuteczniejszy gracz Szczerbca Kacper Rutkowski. Przed meczem gratulacje dla całego klubu oraz pamiątkową paterę w imieniu Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN-u przekazał Adam Kaźmierczak wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezes ŁZPN w Łodzi. Jubileusz był też okazją do ufundowania nowego sztandaru klubu, który został poświęcony i przekazany w imieniu fundatorów podczas uroczystej mszy w intencji klubu. Koncelebrowali ją - obecny i były proboszcz parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy - ks. kan. Władysław Paś oraz ks. kan. Bogumił Bylinka.Uroczystości zakończyła specjalna gala w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy, w której oprócz zaproszonych gości udział wzięli byli i aktualni zawodnicy. Najstarszych żyjących graczy reprezentowali Wojciech Rytych i Wojciech Jończyk. Zarys historii klubu przypomniał zebranym prezes Włókniarza Moszczenica Wojciech Kilian. Bogate dzieje klubu opisano w pamiątkowym albumie, do którego materiały zebrał i opracował Marcin Kaźmierczak. Książka ukazała się dzięki wsparciu starosty Piotra Wojtysiaka i wójta Marcelego Piekarka. Publikacja jest bogato ilustrowana materiałami z archiwów klubowych i prywatnych. Gala była okazją do przypomnienia nieżyjących już piłkarzy, działaczy i członków klubu, których uczczono pamiątkową prezentacją i minutą ciszy. Podniosłym akcentem była prezentacja nowego sztandaru Włókniarza Moszczenica oraz symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ przez jego fundatorów (prywatne donacje).Sztandar ufundowali 1. Prezes Łódzkiego Związki Piłki Nożnej – Adam Kaźmierczak 2. Marceli Piekarek 3. Prezes Rady Wojewódzkiej LZS Marek Mazur 4. Piotr Wojtysiak 5. Wojciech Kilian - prezes GLKS "Włókniarz Moszczenica"6. Małgorzata Domańska  7. ks. kan. Bogumił Bylinka 8.ks. kan. Władysław Paś 9. Piłkarze GLKS „Włókniarz” Moszczenica 10. Andrzej Kawnik 11. Krzysztof Chamczyk 12. Bogdan Rogalski  13. Dariusz Magacz 14. Ireneusz Dybała 15. Włodzimierz Kaźmierczak 16. Centrum Budowlane MOKADI Moszczenica 17. Zakład Pogrzebowy KĘDRA – Krzysztof Kędra 18. Mieczysław Kacperek 19. Janusz Sima 20. Tomaszowskie Centrum Sportu sp. z o.o. – Roman Derks 21. Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy 22. Al-Trans Artur Plich 23. MOKADI Sklep Spożywczy Kamil Kaźmierczak 24. Meble Kilian – Wojciech Kilian 25. Krzysztof Ruszkiewicz 26. Andrzej Kacperek 27. Marcin i Łukasz Kaźmierczak Z okazji jubileuszu wręczono również odznaczenia.  Brązowy Medal „Za zasługi dla piłki nożnej” PZPN otrzymał Janusz Szewczyk. Srebrną Odznaką Honorową PZPN wyróżniono Sławomira Góralczyka i Bogdana Świątka. Złotą Odznakę ŁZPN otrzymali: Daniel Cichosz, Leszek Heinzel, Wojciech Kilian, Marceli Piekarek, Marcin Staniaszek oraz Bogdan Świątek. Srebrną Odznaką ŁZPN zostali uhonorowani: Henryk Brylikowski, Małgorzata Domańska, Mieczysław Kacperek, Andrzej Kawnik, Arkadiusz Kaźmierczak, Marcin Kaźmierczak, Włodzimierz Kaźmierczak, Jerzy Korytkowski, Marcin Kowalczk, Konstanty Kraska, Artur Leks, Bogdan Rogalski, Jan Rogowski, Janusz Sima, Sławomir Stańczyk, Marcin Ungier, Piotr Wojtysiak. Pamiątkowe statuetki dla sponsorów i osób na co dzień pracujących na rzecz klubu wręczył prezes Kilian, który serdecznie dziękował gościom za liczne przybycie na jubileusz i wszystkie życzenia oraz gratulacje.Zdjęcia: Monika Pawłowska-Uszakow 

Czytaj więcej...

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2022

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W piątkowe przedpołudnie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, reprezentanci gminnych instytucji, duchowieństwo, harcerze z 86 PDH Knieja im. Stefana Karaszewskiego, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół podstawowych i związku pszczelarzy.   Dokładnie o 11.11 odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i wciągnięto na maszt flagę państwową. - Naród polski zawsze walczył o niepodległość, często oddawał to, co jest najcenniejsze - ludzie życie. Dlatego pamięć o naszej historii jest naszym obowiązkiem. Cieszmy się tą niepodległością i świętujmy ją wszyscy  – przypomniał w okolicznościowym przemówieniu wójt Marceli Piekarek.  -Trzeba o tę wolność dbać i budować ją codzienną pracą.  A czym jest wolność ? Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich i szczęście - cytował słowa piosenki Marka Grechuty wicestarosta Dariusz Magacz, który właśnie takiej wolności życzył zebranym, zwłaszcza w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą. Walkę o wolności naszych przodków upamiętniono, składając wiązanki pod obeliskiem 100-lecia odzyskania niepodległości. Kwiaty złożyli wicestarosta powiatu piotrkowskiego Dariusz Magacz, delegacja władz gminy w składzie: przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, wójt Marceli Piekarek i sekretarz gminy Agata Biesaga, komendant Komisariatu Policji w Wolborzu nadkom. Adam Szaler, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Włodzimierz Kaźmierczak, reprezentanci gminnych jednostek OSP oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”.O godzinie 12,00 w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy, odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.Obchody zakończą się koncertem niepodległościowym "Na skrzydłach wolności" w wykonaniu zespołu WINYL BAND. - Podczas koncertu, na który zapraszamy w niedzielę, 13 listopada do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy, usłyszymy utwory patriotyczne i powstańcze, jak również znane kompozycje takich wykonawców jak: Marek Grechuta, Grzegorz Tomczak, Anna German, itd. Ponadto usłyszymy fragmenty poezji K.K. Baczyńskiego, Haliny Poświatowskiej czy Wisławy Szymborskiej - zaprasza Włodzimierz Kaźmierczak, dyrektor moszczenickiego GOKiS-u. Początek koncertu o godz.17.00.(fot. M.PU_)

Czytaj więcej...

Konkurs patriotyczny

11.11.2022

Konkurs patriotyczny

Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Moszczenica” zaprasza do konkursu z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objęli starosta Piotr Wojtysiak i wójt Marceli Piekarek.

Czytaj więcej...

 Ruszył nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego

09.11.2022

Ruszył nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego

Wójt Gminy Moszczenica informuje mieszkańców gminy Moszczenica o możliwości złożenia wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego (groszek, orzech) do 1,5 tony w cenie do 2.000 zł/t. Dystrybucja węgla będzie prowadzona przez lokalne składy opału wskazane przez Urząd Gminy w Moszczenicy. Wniosek należy złożyć w Referacie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy w Moszczenicy (ul. Kosowska 2) w godzinach pracy urzędu w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. Uprawnionymi do zakupu preferencyjnego są osoby posiadające prawo do dodatku węglowego. Zakup preferencyjny jest możliwy, jeżeli wnioskodawca nie nabył węgla na sezon grzewczy 2022-2023 po cenie niższej niż 2.000 zł/tonę. Wniosek oraz  szczegółowa instrukcja jak złożyć wniosek poniżej w plikach do pobrania.

Czytaj więcej...

X Bieg Niepodległości

09.11.2022

X Bieg Niepodległości

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Moszczenicy zaprasza 10 listopada na jubileuszowy bieg z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na czas trwania imprezy zostanie tymczasowo zamknięty fragment ulicy Dworcowej. Tradycyjnie patronat nad biegiem objął wójt Marceli Piekarek.Szczegółowy program na plakacie.

Czytaj więcej...

Informacja o przystąpieniu do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych

07.11.2022

Informacja o przystąpieniu do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) Wójt Gminy Moszczenica informuje, że Gmina Moszczenica przystępuje do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych do dnia 31 grudnia 2022 r. Urząd Gminy prowadzi obecnie przygotowania do realizacji tego zadania. Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 z późn. zm.). Cena sprzedaży nie będzie wyższa niż 2.000,00 zł brutto za 1 tonę. Kupić węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach: 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Zgodnie z przyjętymi przepisami, aby nabyć węgiel trzeba będzie złożyć do Urzędu Gminy w Moszczenicy wniosek. Wzór wniosku będzie dostępny na naszej stronie internetowej w formie elektronicznej oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Gminy. Informacje będą aktualizowane na bieżąco.

Czytaj więcej...

Przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego

08.11.2022

Przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego

13 października 2022 r. w siedzibie OSP Moszczenica odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego. Do jednostki – w formie użyczenia, trafił zestaw hydrauliczny akumulatorowy, w skład którego wchodzą nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy i rozpieracz kolumnowy. Sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Kwota otrzymanego dofinansowania ze środków Funduszu Sprawiedliwości to 100 000,00 zł. Całkowity koszt zestawu wyniósł 120 000,00 zł. Sprzęt ten będzie służył na potrzeby ratownictwa technicznego na terenie gminy, powiatu, jak i całego województwa łódzkiego. Będzie wspierał pracę strażaków m.in. podczas pomocy w wypadkach drogowych, kolejowych i lotniczych. Może wspomagać także akcje podczas katastrof budowlanych. Zaletą zestawu jest to, że nie ogranicza go długość przewodów hydraulicznych stosowanych w standardowych zestawach hydraulicznych, dzięki czemu można wykorzystywać go w różnym terenie na nieograniczonych odległościach. Sprzęt został przekazany jednej z wiodących jednostek OSP z terenu gminy Moszczenica i powiatu piotrkowskiego.

Czytaj więcej...

Dodatek dla podmiotów wrażliwych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

07.11.2022

Dodatek dla podmiotów wrażliwych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Wójt Gminy Moszczenica informuje, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 15 września 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw "podmioty wrażliwe" wymienione w art. 4 ust. 1 pkt. 4 ww. ustawy mogą składać wnioski do gmin o wypłacenie dodatku z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła.   Podmiotami wrażliwymi wymienionymi w art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy z 15 września 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, są: podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby udzielania tych świadczeń,jednostki organizacyjne pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2268, z późn. zm.), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby świadczenia pomocy społecznej,noclegownie albo ogrzewalnie, o których mowa w art. 48a ust. 3 albo 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w rozumieniu art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2022 r. poz. 447 i 1700), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,podmioty systemu oświaty, o którym mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,podmioty tworzące system szkolnictwa wyższego i nauki, o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1-7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,podmioty prowadzące żłobki lub kluby dziecięcy, a także dzienny opiekun, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2022 r. poz. 1324 i 1383), w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,kościoły lub inne związki wyznaniowe, o których mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania (Dz. U. z 2022 r. poz. 1435 i 1700), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby działalności niegospodarczej,podmioty prowadzące działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby tej działalności,podmioty prowadzące działalność archiwalną, o której mowa w art. 22 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2020 r. poz. 164), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby tej działalności,ochotnicze straże pożarne w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz. U. poz. 2490 oraz z 2022 r. poz. 1301), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby realizacji zadań określonych w tej ustawie,placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o której mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,rodzinne domy pomocy, o którym mowa w art. 52 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, albo mieszkaniem chronionym, o którym mowa w art. 53 tej ustawy, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,centra integracji społecznej, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 176 oraz z 2022 r. poz. 218 i 1812), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,kluby integracji społecznej, o którym mowa w art. 18 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym, w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności,warsztaty terapii zajęciowej w rozumieniu art. 10a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 i 1981 oraz z 2022 r. poz. 558, 1700 i 1812) albo zakładem aktywności zawodowej, o którym mowa w art. 29 ust. 1 tej ustawy, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby podstawowej działalności,organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327, 1265 i 1812) albo podmiotem, o którym mowa w art. 3 ust. 3 tej ustawy, w zakresie, w jakim zużywają ciepło na potrzeby działalności pożytku publicznego,spółdzielnie socjalne w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2085 oraz z 2022 r. poz. 1812), w zakresie, w jakim zużywa ciepło na potrzeby podstawowej działalności, które ponoszą koszty zakupu węgla kamiennego, brykietu lub peletu zawierającego co najmniej 85% węgla kamiennego, peletu drzewnego lub inny rodzaj biomasy, skroplonego gazu LPG lub oleju opałowego. Podmiotów wrażliwych, których źródło ogrzewania zasilane jest paliwem gazowym z sieci, ustawa nie dotyczy. Wniosek o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych: składa osoba albo osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu wrażliwego,zawiera obliczenia wykonane na podstawie wzoru, o którym mowa poniżej, a do wniosku załącza się oryginały lub kopie poświadczone urzędowo lub notarialnie za zgodność z oryginałem dokumentów potwierdzających uprawnienie do reprezentowania podmiotu, o których mowa powyżej, a także dokumenty sprzedaży będące podstawą do wykonania obliczeń, o których mowa powyżej,składa się w terminie do dnia 30 listopada 2022 r., a złożony po dniu 30 listopada 2022 r. pozostawia się bez rozpoznania,składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce siedziby wyżej wymienionego podmiotu,podlega weryfikacji w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ciepła do CEEB, a także pod względem jego wysokości, prawidłowości dokonanych obliczeń i kompletności wymaganych dokumentów oraz prawidłowej reprezentacji. Wzór obliczeń: D = (Zk − Skp) x 0,4 gdzie poszczególne symbole oznaczają: D – wysokość dodatku dla podmiotów wrażliwych, wyrażoną w złotych, Zk – zakładany średni roczny koszt zakupu paliwa wykorzystywanego na potrzeby ogrzewania, stanowiący iloczyn jego średniej ceny zakupu obliczonej na podstawie dokumentów sprzedaży dotyczących roku dostaw 2022 oraz średniej rocznej ilości tego paliwa przyjętej do obliczenia Skp, wyrażony w kwocie brutto w złotych, przy czym dokumenty sprzedaży powinny obejmować co najmniej 50% średniej rocznej ilości paliwa przyjętej do obliczenia Skp, Skp – średni roczny koszt zakupu paliwa wykorzystywanego na potrzeby ogrzewania, obliczony z dwóch wybranych lat z okresu trzech lat poprzedzających złożenie wniosku o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych, stanowiący sumę iloczynów wykazanych na dokumentach sprzedaży cen zakupu tego paliwa oraz jego ilości, podzieloną przez dwa, wyrażony w kwocie brutto w złotych; w przypadku gdy dane główne źródło ciepła było wykorzystywane w okresie krótszym niż dwa lata poprzedzające złożenie wniosku o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych, obliczenia średniego rocznego kosztu są wykonywane dla tego okresu. Termin składania wniosków o dodatek dla podmiotów wrażliwych upływa 30 listopada 2022 r. Wniosek można złożyć osobiście w Referacie Inwestycji i Rozwoju (znajduje się w budynku przy ul. Kosowskiej 2) oraz online przez e-PUAP: /okvgm73532/skrytka. Wniosek: https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-wyplate-dodatku-dla-niektorych-podmiotow-niebedacych-gospodarstwami-domowymi-z-tytulu-wykorzystywania-niektorych-zrodel-ciepla Arkusz do obliczania dodatku dla podmiotu wrażliwego: https://www.gov.pl/web/klimat/arkusz-do-obliczania-dodatku-dla-podmiotu-wrazliwego Ustawa: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220001967 Prezentacja: dodatki dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych: https://www.gov.pl/attachment/40b981ca-9fdd-430a-b3d2-1f18daa8a468

Czytaj więcej...

Aktualności

GOPS szuka pracowników

14.02.2019

GOPS szuka pracowników

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie poszukuje pracowników na następujące  stanowiska:1. pracownik socjalny - 1 etat, umowa na zastępstwo2. asystent rodziny - 1 etat, umowa o pracę3. opiekun w ośrodku pomocy społecznej, umowa o pracę.Szczegółowe warunki poniżej - w załączonym pliku do pobrania.Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem GOPS należy się umówić telefonicznie - 44 616 95 97.

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

29.12.2020

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w roku 2021.Uwaga! Ulega zmianie częstotliwość odbioru odpadów.   Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej oraz Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów komunalnych, z uwagi na podział ulic   Moszczenica: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 21.04.2021, 05.05.2021, 19.05.2021, 02.06.2021, 16.06.2021, 30.06.2021, 14.07.2021, 28.07.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 08.09.2021, 22.09.2021, 06.10.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 05.05.2021, 02.06.2021, 30.06.2021, 28.07.2021, 25.08.2021, 22.09.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 19.05.2021, 17.11.2021   Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Gościmowice Drugie, Białkowice, Gościmowice Pierwsze, Raciborowice ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 26.04.2021, 10.05.2021, 24.05.2021, 07.06.2021, 21.06.2021, 05.07.2021, 19.07.2021, 02.08.2021, 16.08.2021, 30.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021, 11.10.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021, 05.07.2021, 02.08.2021, 30.08.2021, 27.09.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 24.05.2021, 22.11.2021   Gajkowice, Raków, Raków Duży ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 27.04.2021, 11.05.2021, 25.05.2021, 08.06.2021, 22.06.2021, 06.07.2021, 20.07.2021, 03.08.2021, 17.08.2021, 31.08.2021, 14.09.2021, 28.09.2021, 12.10.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 11.05.2021, 08.06.2021, 06.07.2021, 03.08.2021, 31.08.2021, 28.09.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 25.05.2021, 23.11.2021   Daszówka, Jarosty, Karlin, Michałów, Raków Duży ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 28.04.2021, 12.05.2021, 26.05.2021, 09.06.2021, 23.06.2021, 07.07.2021, 21.07.2021, 04.08.2021, 18.08.2021, 01.09.2021, 15.09.2021, 29.09.2021, 13.10.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 12.05.2021, 09.06.2021, 07.07.2021, 04.08.2021, 01.09.2021, 29.09.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 26.05.2021, 18.11.2021   Rękoraj, Kosów, Sierosław ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 22.04.2021, 06.05.2021, 20.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021, 01.07.2021, 15.07.2021, 29.07.2021, 12.08.2021, 26.08.2021, 09.09.2021, 23.09.2021, 07.10.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 06.05.2021, 05.06.2021, 01.07.2021, 29.07.2021, 26.08.2021, 23.09.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 20.05.2021, 09.11.2021   Dąbrówka,  Podolin, Srock ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 01.04.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 13.05.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 24.06.2021, 08.07.2021, 22.07.2021, 05.08.2021, 19.08.2021, 02.09.2021, 16.09.2021, 30.09.2021, 14.10.2021, 28.10.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 15.04.2021, 13.05.2021, 10.06.2021, 08.07.2021, 05.08.2021, 02.09.2021, 30.09.2021, 28.11.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.05.2021, 25.11.2021   Baby, Kiełczówka, Pomyków ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 02.04.2021, 16.04.2021, 30.04.2021, 14.05.2021, 28.05.2021, 11.06.2021, 25.06.2021, 09.07.2021, 23.07.2021, 06.08.2021, 20.08.2021, 03.09.2021, 17.09.2021, 01.10.2021, 15.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 16.04.2021, 14.05.2021, 11.06.2021, 09.07.2021, 06.08.2021, 03.09.2021, 01.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 28.05.2021, 08.11.2021   Wola Moszczenicka: ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 20.04.2021, 04.05.2021, 18.05.2021, 01.06.2021, 15.06.2021, 29.06.2021, 13.07.2021, 27.07.2021, 10.08.2021, 24.08.2021, 07.09.2021, 21.09.2021, 05.10.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 04.05.2021, 01.06.2021, 29.06.2021, 27.07.2021, 24.08.2021, 21.09.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 18.05.2021, 16.11.2021   Moszczenica: ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa Wola Moszczenicka: ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Miodowa, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Plac Włókniarzy, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021, 21.05.2021, 04.06.2021, 18.06.2021, 02.07.2021, 16.07.2021, 30.07.2021, 13.08.2021, 27.08.2021, 10.09.2021, 24.09.2021, 08.10.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 07.05.2021, 04.06.2021, 02.07.2021, 30.07.2021, 27.08.2021, 24.09.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 21.05.2021, 19.11.2021     Miejsca trudno dostępne: Jarosty ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25,  Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Raciborowice 32, 33, 34, Rękoraj 98, Rękoraj 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 19.04.2021, 08.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021, 14.06.2021, 28.06.2021, 12.07.2021, 26.07.2021, 09.08.2021, 23.08.2021, 06.09.2021, 20.09.2021, 04.10.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 08.05.2021, 31.05.2021, 28.06.2021, 26.07.2021, 23.08.2021, 20.09.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 17.05.2021, 15.11.2021  

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

20.12.2022

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

MOSZCZENICA: ul. Cmentarna,

Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia

11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 27.04, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE

16.01, 13.02, 13.03, 06.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona

10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12

DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa

18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12

RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW

12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12

DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK

19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 06.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12

BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW

20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12

GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY

17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości

13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W ROKU 2024

22.12.2023

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W ROKU 2024

Prosimy o zwrócenie uwagi, że od stycznia popioły z palenisk domowych zbieramy selektywnie w worki (nie wrzucamy do kosza z odpadami zmieszanymi)! MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 06.03, 03.04, 17.04, 25.04, 15.05, 29.05, 12.06, 26.06, 10.07, 24.07, 07.08, 21.08, 04.09, 18.09, 02.10, 16.10, 30.10, 13.11, 11.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 06.03, 03.04, 25.04, 29.05, 26.06, 24.07, 21.08, 18.09, 16.10, 13.11, 11.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 10.01, 24.01, 07.02, 21.02, 06.03, 20.03, 03.04, 25.04, 29.05, 26.06, 24.07, 21.08, 18.09, 16.10, 13.11, 27.11, 11.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 15.05 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 15.01, 12.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 15.01, 12.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 15.01, 29.01, 12.02, 26.02, 11.03, 25.03, 04.04, 06.05, 03.06, 01.07, 26.08, 23.09, 21.10, 04.11, 18.11, 02.12, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 16.01, 13.02, 12.03, 09.04, 23.04, 07.05, 21.05, 04.06, 18.06, 02.07, 16.07, 30.07, 13.08, 27.08, 10.09, 24.09, 08.10, 22.10, 19.11, 17.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 16.01, 13.02, 12.03, 09.04, 07.05, 04.06, 02.07, 30.07, 27.08, 24.09, 22.10, 19.11, 17.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 16.01, 30.01, 13.02, 27.02, 12.03, 26.03, 09.04, 07.05, 04.06, 02.07, 27.08, 24.09, 22.10, 05.11, 19.11, 03.12, 17.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 21.05 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 13.03, 10.04, 24.04, 08.05, 22.05, 05.06, 19.06, 03.07, 17.07, 31.07, 14.08, 28.08, 11.09, 25.09, 09.10, 23.10, 20.11, 18.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 13.03, 10.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 17.01, 31.01, 14.02, 28.02, 13.03, 27.03, 10.04, 08.05, 05.06, 03.07, 28.08, 25.09, 23.10, 06.11, 20.11, 04.12, 18.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 22.05 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 07.03, 04.04, 18.04, 02.05, 16.05, 07.06, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 07.03, 04.04, 02.05, 07.06, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 11.01, 25.01, 08.02, 22.02, 07.03, 21.03, 04.04, 02.05, 07.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 28.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 13.08, 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 18.01, 01.02, 15.02, 29.02, 14.03, 28.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 26.09, 24.10, 07.11, 21.11, 05.12, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 19.01, 02.02, 16.02, 01.03, 15.03, 29.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 27.09, 25.10, 08.11, 22.11, 06.12, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 16.04, 30.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 09.07, 23.07, 06.08, 20.08, 03.09, 17.09, 01.10, 15.10, 29.10, 12.11, 10.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 10.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 09.01, 23.01, 06.02, 20.02, 05.03, 19.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 26.11, 10.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 14.05 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 08.03, 05.04, 19.04, 10.05, 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 08.03, 05.04, 10.05, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 12.01, 26.01, 09.02, 23.02, 08.03, 22.03, 05.04, 10.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 05.11, 15.11, 29.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, ul. Wolborska 74, Cmentarna 8, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98, 99 , 141 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 16.04, 30.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 09.07, 23.07, 06.08, 20.08, 03.09, 17.09, 01.10, 15.10, 29.10, 12.11, 10.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 10.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 09.01, 23.01, 06.02, 20.02, 05.03, 19.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 26.11, 10.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 14.05 HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW 2024 NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁE MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia 10.01, 07.02, 06.03, 03.04, 25.04, 29.05, 26.06, 24.07, 21.08, 18.09, 16.10, 13.11, 11.12 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE 15.01, 12.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 10.12 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa 17.01, 14.02, 13.03, 10.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW 11.01, 08.02, 07.03, 04.04, 02.05, 07.06, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK 18.01, 15.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW 19.01, 16.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY 16.01, 13.02, 12.03, 09.04, 07.05, 04.06, 02.07, 30.07, 27.08, 24.09, 22.10, 19.11, 17.12 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości 12.01, 09.02, 08.03, 05.04, 10.05, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

Czytaj więcej...
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r

20.12.2021

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r.

Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej i Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów, z uwagi na podział ulic. MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 20.04, 04.05, 18.05, 01.06, 15.06, 29.06, 13.07, 27.07, 10.08, 24.08, 07.09, 21.09, 05.10, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 18.05, 16.11 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 17.08 (ŚRODA), 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05, 21.11 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05, 22.11 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 27.04, 11.05, 25.05, 08.06, 22.06, 06.07, 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09, 28.09, 12.10, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 08.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 25.05, 17.11 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 18.06 (SOBOTA), 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08, 08.09, 22.09, 06.10, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 19.05, 08.11 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 01.09, 15.09, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 26.05, 24.11 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 21.01, 18.02, 18.03, 01.04, 15.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06, 08.07, 22.07, 05.08, 19.08, 02.09, 16.09, 30.09, 14.10, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  21.01, 18.02, 18.03, 15.04, 13.05, 10.06, 08.07, 05.08, 02.09, 30.09, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 27.05, 07.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 19.04, 07.05 (SOBOTA), 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 07.05 (SOBOTA), 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05, 15.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05, 18.11 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98 i 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 20.04 (ŚRODA), 02.05, 16.05, 30.05, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05, 14.11

Czytaj więcej...
Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

08.05.2019

Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem  wójta Marcelego  Piekarka, które dotyczy przyszłości budynku po wygasającym gimnazjum. Oświadczenie jest częścią wywiadu, który ukaże się  w najnowszym wydaniu "Ziemi Piotrkowskiej". Poniżej publikujemy jego treść.***Rada wycofała się z projektu podzielenia szkoły podstawowej w Moszczenicy na dwa budynki. Powodem ma być brak zgody rodziców. Sytuacja jest dość skomplikowana…Marceli Piekarek: Zmiany wprowadzone reformą i ich konsekwencje budziły emocje w naszej gminie od samego początku.  Był strach o miejsca pracy oraz sentyment do budynku, w którym mieściła się dawna „tysiąclatka”. W lutym 2017r., na sesji poświęconej zmianom w oświacie padały głosy, że najwłaściwszym momentem na podjęcie konkretnej decyzji będzie przyszła kadencja. Chodziło o to,  aby przeprowadzić szeroką dyskusję i uwzględnić wnioski wszystkich osób, które mogą zaproponować rozsądne zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum. I tak też się stało. Pojawiały się różne warianty, np. przeniesienia szkoły z Gazomi. Nie zyskały one jednak społecznego poparcia. W końcu w lutym i w marcu zostały podjęte uchwały w sprawie przyznania drugiego budynku  Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Mówiły one o  „przekształceniu Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Dworcowej poprzez wskazanie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych”.  I dlaczego ten wariant nie doszedł do skutku? - Złożyło się na to kilka faktów. Po podjęciu przez radę stosownych uchwał, 8 kwietnia br. wystosowałem pismo  do dyrektor  Jolanty Kujawskiej-Wężyk. Pytałem w nim o plan organizacji zajęć w roku szkolnym 2019/2020 z uwzględnieniem podziału na dwa budynki.  Wkrótce potem zostałem zaproszony na zebranie rodziców uczniów SP Moszczenica.  Na spotkaniu ,  w którym uczestniczyło blisko 250 osób  jedna z matek zaprezentowała treść deklaracji imiennej,  w której rodzice mieli określić, do którego budynku uczęszczać będzie ich dziecko w przyszłym roku szkolnym. Nikt z obecnych na sali nie zgłosił nawet najdrobniejszych uwag do projektu tego dokumentu. Po niecałych dwóch tygodniach otrzymałem wyniki tej swoistej ankiety.  Pismem z dnia 23 kwietnia br. dyrektor SP Moszczenica poinformowała mnie,  że nie może zrealizować zapisów uchwał podjętych przez radę gminy. Powodem są deklaracje rodziców uczniów klas 0-8, z których wynika, że „ 93% będzie uczęszczało do budynku przy ul. Dworcowej, a 6% do budynku przy ul. Piotrkowskiej tj. około 35 uczniów z różnych klas.”  1 % rodziców nie zajął stanowiska. W tej sytuacji, gdy zbliżał się ostateczny termin opracowania arkuszy organizacyjnych jednostek,  zwróciłem się do przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w celu uchylenia uchwał dotyczących lokalizacji szkoły podstawowej w Moszczenicy w dwóch budynkach - w przy ul. Piotrkowskiej i Dworcowej.  Na posiedzeniu 26 kwietnia - stosunkiem głosów:  10 „za”, 2 „przeciwnych”,  2 „wstrzymujących” i  1 osobie nieobecnej  - rada podjęła taką uchwałę.Jednym z argumentów za przyznaniem drugiej lokalizacji była duża liczba uczniów w placówce przy ul. Dworcowej. Nie szkoda, że rodzice nie chcą posyłać dzieci do drugiego budynku ? - Cały czas analizujemy dane demograficzne, a te są niepokojące. W kolejnych rocznikach zmniejsza się liczba dzieci.  W tym roku w szkole przy ul. Dworcowej mamy 27 oddziałów. W kolejnych latach ich liczba będzie sukcesywnie spadać. W  przyszłym roku szkolnym będzie ich 25, w 2020/21 – 23, w 2023/24 już tylko 20. Będziemy musieli się zmierzyć z tym problemem.   Ile rocznie wydajecie na oświatę? - W ubiegłym roku na oświatę wydaliśmy ponad 18 milionów złotych, z czego 5 milionów musimy dołożyć z budżetu gminy – subwencja i dotacje to tylko 13 milionów. Co może stać się z budynkiem po gimnazjum? Pojawiają się różne teorie…Pragnę uciąć te spekulacje. Wielokrotnie otrzymywałem prośby od różnych instytucji,  organizacji, jednostek organizacyjnych, referatów, organizacji społecznych o poprawę warunków lokalowych. Oświadczam, że moją intencją będzie zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum przy ul. Piotrkowskiej tylko i wyłącznie na potrzeby gminy Moszczenica. Może to być np. referat edukacji, biblioteka gminna, pomieszczenie dla harcerzy,  pomieszczenie dla emerytów, rencistów, KGW, GZOZ – rehabilitacja, GOPS lub Urząd Gminy. ---------------------------------------------------------------------------------------------DANE DEMOGRAFICZNE DLA SP MOSZCZENICA Rok szkolny Ilość oddziałów SP Moszczenica Pomieszczenia wolne do zagospodarowania 2019/20 25 2 2020/21 23 4 2021/22 23 4 2022/23 21 6 2023/24 20 7 2024/25 20 7 2025/26 19 8 2026/27 18 9    

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka