Historie, o których musimy pamiętać [FILM]

30.11.2023

Historie, o których musimy pamiętać [FILM]

Zapraszamy do obejrzenia filmu, ukazującego tragiczne wydarzenia, które miały miejsce podczas II wojny światowej na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej...

Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami!

30.11.2023

Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami!

Wójt gminy Moszczenica przestrzega przed nieuczciwymi firmami, które zajmują się montowaniem fotowoltaiki oraz źródeł ciepła m.in. pomp ciepła, proponując pozyskanie dofinansowania z podejrzanie niską kwotą dopłaty ze strony beneficjenta. Do Urzędu Gminy docierają sygnały, że przedstawiciele niniejszych firm podają się za pracowników urzędu. Przypominamy! Urzędnicy nie odwiedzają mieszkańców w celu promowania programu „Czyste Powietrze”, ponieważ w siedzibie Urzędu Gminy funkcjonuje punkt konsultacyjno-informacyjny, do którego można przyjść w dogodnym dla siebie terminie a pracownik punktu udzieli wszelkich informacji dotyczących programu. Jeżeli już  pracownik Urzędu Gminy wykonuje czynności służbowe w terenie zawsze ma ze sobą identyfikator lub legitymację służbową, a także można go zidentyfikować poprzez wykonanie telefonu do Urzędu Gminy.

Czytaj więcej...

modernizacji ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim

28.11.2023

Będzie modernizacja ewidencji gruntów i budynków

Już wkrótce na terenie 7 gmin powiatu piotrkowskiego, w tym na terenie naszej gminy rozpoczną się prace geodezyjne związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. W głównej mierze polegać one będą na pomiarach gruntów i budynków. Jest to związane z aktualizacją bazy ewidencyjnej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. Zanim jednak geodeci zapukają do drzwi właścicieli posesji, firma MGGP S.A. z Tarnowa, realizująca to zadanie na zlecenie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb., zachęca do wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych dla mieszkańców wskazanych obrębów. Organizowane są one, by wyjaśnić wszystkim  zainteresowanym cel planowanych pomiarów obiektów budowlanych i nieruchomości. Poniżej harmonogram spotkań. Zachęcamy ponadto właścicieli nieruchomości, na których znajdują się budynki, do wypełnienia oświadczeń co do sposobu użytkowania tych budynków. Informacja ta pozwoli prawidłowo zakwalifikować każdy z budynków do odpowiedniej grupy. Należy wypełnić tylko jedno z oświadczeń. Wypełnione oświadczenie prosimy dostarczyć na spotkanie bądź przekazać (osobiście lub listownie) do Urzędu Gminy lub Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. W przypadku wątpliwości jak wypełnić dane oświadczenie, zapraszamy na spotkanie informacyjne, gdzie zostanie udzielona pomoc w tym zakresie. Tel 18 531-04-03  to numer telefoniczny firmy, która będzie przeprowadzała inwentaryzacje, pod który mogą dzwonić osoby, które mają pytania związane z wypełnieniem załączonych oświadczeń.Telefon jest do Państwa dyspozycji  w godz od 8.00 do 15.00. Poniżej do pobrania harmonogram planowanych spotkań.

Czytaj więcej...

Nowe stawki opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

27.11.2023

Nowe stawki opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Moszczenicy sp. z o.o. informuje że od dnia 01.12.2023 r. decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie syg. WA.RZT.70.100.2023/5 z dn. 17.11.2023 r. ,zmianie ulegną stawki opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres trzech lat , na terenie gminy Moszczenica.Nowa taryfa i decyzja Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie do pobrania poniżej.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe KZK

27.11.2023

Mikołajkowe KZK

Automobilklub Piotrkowski ma przyjemność zaprosić wszystkich kierowców i miłośników zabawy za kółkiem na Mikołajkowy Konkurs Zręczności Kierowców (KZK), który odbędzie się w Moszczenicy na terenie targowiska przy ul. Dworcowej w niedzielę, 3.12.2023 r. Wydarzenie to skierowane przede wszystkim do kierowców amatorów. Nie istotne jest, ile koni mechanicznych ma twoje auto, ile ma lat i czym zasilany jest jego silnik. - Ważne, że masz chęć pobawić się autem, sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą i fajnie spędzić niedzielę z ludźmi tak samo jak ty zakręconymi na punkcie motoryzacji - relacjonuje Michał Ruszkiewicz z Automobilklubu Piotrkowskiego. Dodatkową atrakcją w budynku GOKIS będzie Time Attack, wyścigi na symulatorach. Symulatory wyścigowe to dobra, bezpieczna zabawa dla wszystkich. Zabawa, która pozwala zarówno po prostu odprężyć się, zrelaksować jak i przynieść bardzo wymierne korzyści. Możemy ćwiczyć refleks, koordynację ruchową np. jeśli chodzi o aspekt kontrolowania stabilności i trakcji samochodu, ćwiczyć używanie "międzygazu" czy po prostu dla młodych kierowców móc szybciej opanować jazdę ze sprzęgłem. Korzystanie z symulatora przynosi korzyści dla każdego, kierowcy profesjonalni wykorzystują takie urządzenia w treningach przed prawdziwymi zawodami - jest to zarówno dużo tańsze jak i pozwala ustawić dowolne warunki treningu - zarówno w kwestii pogody, trasy i jej nawierzchni, samochodu i jego ustawień np. mieszanki i ciśnienia opon czy nastaw zawieszenia. Znakomitą zaletą symultora to także możliwość wyboru praktycznie każdej trasy czy toru świata oraz samochodu. Możemy być niczym Robert Kubica w F1 i jeździć siedmiuset konnym bolidem, możemy być jak Krzysztof Hołowczyc i pokonywać rajdowe odcinki, możemy równie dobrze wybrać swoje auto i sprawdzić jak może się zachować gdy będziemy jeździć na tak zwanym limicie, dzięki czemu możemy ćwiczyć reakcję np. na poślizg w zakręcie. Symulatory SimStacji to rozrywka dostępna dla dzieci już od 4-5 roku życia, konstrukcja symulatora zbudowana w sposób ułatwiający szybkie dostosowanie pod praktycznie każdy wzrost zawodnika z zachowaniem pozycji jak najbliższej tej z prawdziwego samochodu. Wykorzystanie kierownic z efektem Force Feedback pozwala na przeniesienie sił oddziaływujących na prawdziwy układ kierowniczy, więc bez problemu poczujemy np. utratę trakcji. Wykorzystanie realistycznej (max siedmiobiegowej + wsteczny) skrzyni biegów z trybem sekwencji oraz łopatek pozwala odwzorować sterowanie każdego samochodu. Do tego zróżnicowane tryby rozgrywki, samotne treningi czy wspólne jazdy z przyjaciółmi z symulatorów obok pozwalają czerpać z gry jeszcze więcej radości i podnosić poziom rywalizacji.

Czytaj więcej...

Finał projektu „Rudolf Modrzejewski – Polak, który budował Amerykę”

24.11.2023

Finał projektu „Rudolf Modrzejewski – Polak, który budował Amerykę”

17 listopada 2023 r. odbył się finał grantu, na realizację którego środki uzyskaliśmy od Fundacji BGK, w ramach projektu „Dzieci Kapitana Nemo”. Nasz projekt miał na celu przekazanie jego uczestnikom informacji na temat życia i dokonań Rudolfa Modrzejewskiego - polskiego inżyniera, specjalisty w projektowaniu i budowie mostów, który swoją karierę rozwijał na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie klas IV – VIII poznawali jego życiorys i osiągnięcia zawodowe podczas lekcji geografii. Dla chętnych zorganizowane zostały dwa konkursy: plastyczny – na plakat przedstawiający postać Rudolfa Modrzejewskiego oraz informatyczny – na prezentację multimedialną na ten sam temat. Podczas uroczystego podsumowania projektu odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów z klas IV – VIII ze szkół z terenu gminy Moszczenica. Konkurs składał się z dwóch części – testu wiedzy oraz części konstrukcyjnej – drużyny czteroosobowe miały za zadanie zbudowanie mostu z dostępnych elementów. Nagrodzone zostały wszystkie szkoły, które zgłosiły się do udziału w konkursie, zwyciężyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Babach. Podczas finału wręczono nagrody indywidualne dla laureatów konkursów szkolnych oraz nagrody dla szkół. Dziękujemy Fundacji BGK za docenienie naszego pomysłu i przekazanie środków na jego realizację, uczniom i opiekunom za udział w konkursach oraz wszystkim, dzięki którym mieliśmy możliwość przekazać wiedzę i zainteresować młodzież osobą Rudolfa Modrzejewskiego.

Czytaj więcej...

Apel o niedokarmianie bezpańskich psów i dzikiej zwierzyny

23.11.2023

Apel o niedokarmianie bezpańskich psów i dzikiej zwierzyny

W związku z pojawiającymi się informacjami o wałęsających się po terenie naszej gminy psach, apelujemy, aby nie dokarmiać błąkających się czworonogów oraz prawidłowo sprawować opiekę nad własnymi zwierzętami. Na  terenach zabudowanych, gdzie pojawiają się bezpańskie zwierzęta nie powinno się: • wyrzucać resztek żywności na nieużytki, składować ich w miejscach, do których mają łatwy dostęp również dzikie zwierzęta; • gromadzić odpadów komunalnych w miejscach niezabezpieczonych przed zwierzętami; • dokarmiać dzikiej zwierzyny; • pozostawiać otwartej bramy ogrodzenia posesji. Kategorycznie zabrania się wyrzucania jedzenia przed posesje, na trawniki czy do koszy ulicznych!

Czytaj więcej...

Spotkanie z historią

22.11.2023

Spotkanie z historią

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu im Jana Justyny w Moszczenicy zaprasza na wykład historyczny pt. „Ludzie znani i mniej znani z Moszczenicy - muzycy klasyczni, rodzina Rezlerów".Wykład odbędzie się w sali widowiskowej GOKiS 25 listopada o godz. 18:00. Prelegentem będzie mieszkaniec gminy Moszczenica, regionalista Andrzej Nitek. - Jeśli chcielibyśmy sięgnąć po najbardziej uzdolnioną rodzinę w muzyce klasycznej, to jednym tchem wymienimy Rezlerów. Pięciu braci urodzonych w Moszczenicy osiągnęło ogromną popularność w tej dziedzinie, będąc wirtuozami, solistami, kameralistami, dyrygentami i pedagogami oraz twórcami wielu orkiestr symfonicznych w Polsce. Ich twórczość i wybitne zdolności instrumentalne pozwoliły im osiągnąć wysoki poziom wykonawstwa czym zwrócili uwagę krytyków. Poważne sukcesy ich orkiestr wiązały się z koncertami na arenie ogólnopolskiej oraz za granicą - opowiada prelegent, Andrzej Nitek.

Czytaj więcej...

Wystawa gołębi

22.11.2023

Wystawa gołębi

 W dniach 2-3 grudnia 2023 roku zapraszamy do hali sportowej im. Romana Kaźmierczaka na kolejną już wystawę gołębi rasowych i drobnego inwentarza. W tym roku będzie to już 91. edycja tej imprezy, która od kilku lat gości w Moszczenicy.Organizatorami wydarzenia są Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, gmina Moszczenica oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę w godz. od 8:00 do 14:00 oraz w niedzielę w godz. od 8:00 do 12:00. Bilet wstępu 15zł/osoba. Dzieci - wstęp wolny!!!

Czytaj więcej...

Informacja o odwołaniu strefy zapowietrzonej HAPAI

22.11.2023

Informacja o odwołaniu strefy zapowietrzonej HAPAI

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Łódzkiego nr 30/2023 z dnia 14 listopada 2023r., uchylającego rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, w związku z wystąpieniem choroby zakaźnej wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), sposobu oznakowania i wprowadzenia zakazów oraz nakazów na tych obszarach, Wójt gminy Moszczenica informuje, iż od dnia 15 listopada 2023 rok został zniesiony nakaz utrzymania drobiu w zamknięciu oraz karmienia i pojenia drobiu w pomieszczeniach zamkniętych, do których dostępu nie mają ptaki dzikie na obszarze gminy Moszczenica, w miejscowościach: Baby, Białkowice, Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Kiełczówka, Pomyków, Raciborowice oraz wschodnia część Moszczenicy ograniczona ulicą Wolborską między miejscowościami Białkowice i Pomyków.

Czytaj więcej...

Węgiel z dostawą. Sprawdź cenę

15.11.2023

Węgiel z dostawą. Sprawdź cenę

Wójt gminy Moszczenica informuje o możliwości zakupu dla gospodarstw domowych bez limitu ilościowego opału w cenie 1 900 zł za 1 tonę wraz z transportem do miejsca zamieszkania bez względu na rodzaj asortymentu. Uprawnionymi do zakupu węgla są wszystkie osoby bez względu na to czy wcześniej otrzymały dodatek węglowy. Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Gminy (pokój nr 15). Sprzedaż realizowana będzie do wyczerpania zapasów. Dodatkowych informacji udzielamy pod nr telefonu 44 616 96 25 wew. 120.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na LXXXIX sesję Rady Gminy

20.11.2023

Zaproszenie na LXXXIX sesję Rady Gminy

25 listopada 2023 roku (czwartek), na jednym z ostatnich posiedzeń w tym roku zbiorą się gminni radni. Podczas sesji omawiane będą sprawy m.in. związane ze zmianami w budżecie gminy, polityką finansową samorządu i m.in. ustaleniem wysokości ekwiwalentu dla strażaka ratownika OSP, podwyższenia kryterium dochodowego w programie "Posiłek w szkole i w domu" oraz wiele innych . Szczegółowy porządek obrad TUTAJPoczątek obrad o godzinie 9.00 w sali obrad Rady Gminy w budynku Centrum Społeczno-Kulturalnego przy ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy.

Czytaj więcej...

VIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

20.11.2023

VIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Jury w składzie: pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i pani Jolanta Pietrzak – Inspektor ds. Oświaty w Gminie Moszczenica, przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach. Klasy IV-VI NAGRODY: Jakub Gołębiowski kl. VI – SP Jarosty, Adam Pirek kl. V – SP Baby, Zuzanna Małgorzaciak kl. IV – SP Srock WYRÓŻNIENIA: Liliana Nowak kl. V – SP Jarosty, Oliwia Stoś kl. V – SP Srock, Michalina Malasińska kl. VI – SP Moszczenica Klasy VII – VIII NAGRODY: Julia Stoś kl. VII – SP Srock, Liza Revutska kl. VII SP Baby WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Krawczyk kl. VII – SP Moszczenica, Karolina Badek kl. VIII – SP Srock NAGRODY SPECJALNE: Jan Witkowski kl. IV – SP Jarosty, Oliwia Kawnik kl. VIII – SP Baby Sponsorem nagród w kategorii klas IV – VI i VII – VIII był Marceli Piekarek - wójt gminy Moszczenica. Nagrody specjalne ufundował Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczną edycję konkursu, którą zorganizowały Marzena Kaźmierczak, Magdalena Sigorska, zakończono wspólnym odśpiewaniem pieśni „Przybyli ułani pod okienko”.

Czytaj więcej...

Zakupili sprzęt do nauki pierwszej pomoc

17.11.2023

Zakupili sprzęt do nauki pierwszej pomocy

"Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Babach" to projekt realizowany w ramach II edycji konkursu granatowego ,,Ochotnicy Naszej Gminy", dzięki któremu jednostce OSP Baby z terenu gminy Moszczenica udało się pozyskać środki z Fundacji BGK w wysokości 15 000,00 zł. - Dzięki pozyskanym funduszom możemy jeszcze skuteczniej przeprowadzać zajęcia z pierwszej pomocy wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenów gminy Moszczenica - podkreśla prezes OSP Marcin Drożdżal. Za pozyskane środki jednostka zakupiła wyposażenie do nauki udzielania pierwszej pomocy m.in.: - głowę do nauki intubacji - zestaw pozoracji ran - zestaw fantomów - manekina szkoleniowego - Nadal będziemy propagować pierwszą pomoc, a dzięki nowym sprzętom możemy to robić jeszcze bardziej profesjonalnie - podsumował koordynator projektu Bartłomiej Masiarek.

Czytaj więcej...

Konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości

13.11.2023

Konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym, związanym z Narodowym Świętem Niepodległości.Poniżej regulamin i szczegółowe warunki zabawy. Regulamin konkursu z okazji Narodowego Święta NiepodległościOkreślenia użyte w niniejszym regulaminie (dalej: Regulamin) oznaczają:1. "Organizator" – Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”.2. "Uczestnik" - osoba, która zgłasza swój udział w Konkursie.§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE1. Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie z okazjiNarodowego Święta Niepodległości (dalej: Konkurs).2. Konkurs trwa do dnia 17.11 do godziny 18.00.3. Nad prawidłowością przeprowadzenia Konkursu czuwa Komisja Konkursowa (dalej: "KomisjaKonkursowa") powołana przez Organizatora.4. Ogłoszenie wyników konkursu przez Komisję Konkursową nastąpi dnia 20.11.2023 r.5. Przystąpienie do udziału w Konkursie przez Uczestnika jest równoznaczne z akceptacją przezniego postanowień niniejszego Regulaminu konkursu. Przystępując do Konkursu, Uczestnikzobowiązuje się do przestrzegania postanowień Regulaminu. Naruszenie przez Uczestnika tegozobowiązania stanowi podstawę do wykluczenia Uczestnika z Konkursu.§ 2. KOMISJA KONKURSOWA1. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji i przebiegu Konkursu oraz dokonania wyboruzwycięzców Konkursu, Organizator powoła Komisję Konkursową ("Komisja Konkursowa").2. W skład Komisji Konkursowej wejdą trzy osoby delegowane przez Organizatora. Komisjakonkursowa podejmuje decyzje zwykłą większością głosów.§ 3. UCZESTNICTWO I ZASADY KONKURSU1. W Konkursie mogą brać udział mieszkańcy gminy Moszczenica, dzieci i młodzież (rocznik 2006i młodsi).2. Aby wziąć udział w konkursie Uczestnik musi przesłać email z poprawną odpowiedzią na trzypytania konkursowe na adres: konkurs@wdg.moszczenica.eu w treści wiadomości albo jakozałącznik w formacie MS Word lub pdf. We wiadomości należy także podać kontaktowy numertelefonu oraz rok urodzenia uczestnika konkursu.3. Treść zadania konkursowegoPytanie 1.W lipcu 1920 r. otrzymał propozycję objęcia urzędu premiera rządu. Tak opisał przybycie wysłannikarządu do rodzinnej miejscowości:„Jednego dnia, który nie był ani świątecznym, ani jarmarcznym, a przez to na zgromadzenianieodpowiednim, zostałem w domu celem orki pod łubin i wywiezienia trochę nawozu w pole. Okołogodziny trzeciej po południu zwrócił mi uwagę parobek zaznaczając, że jakieś auto zajechało napodwórze domu, zapewne więc do mnie. Roboty nie przerywałem wiedząc, że jak kto ma do mnieinteres, to mnie na pewno znajdzie. Nie omyliłem się, gdyż za parę minut przybył na pole oficer, zminą ogromnie poważną, a upewniwszy się, że ma ze mną do czynienia, oświadczył bardzouroczyście, że przyjeżdża od Naczelnika Państwa, Piłsudskiego i na jego rozkaz, żeby mnienatychmiast przywiózł do Warszawy.”12 sierpnia 1920 r. Józef Piłsudski złożył dymisję z funkcji Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodzana ręce tej osoby jako premiera.O kim mowa? Podaj imię i nazwisko.Pytanie 2.„Rtm. Zbigniew Dunin-Wąsowicz osobiście poprowadził swoich ułanów do walki. Po przekroczeniubagnistych brzegów rzeczki Rokitnianki, Dunin-Wąsowicz skierował 3 szwadron do odwodu, a zeszwadronem 2. ruszył do ataku. W ciągu około 13 minut ułani przedarli się przez 3 linie wroga.W ataku wzięło udział 62 ułanów. Poległo 15, 3 kolejny zmarło z ran, 27 zostało rannych, 6 trafiło doniewoli, 2 zaginęło w akcji, 6 wróciło do własnych pozycji cało i zdrowo. Szarża nie zostaławykorzystana. Oddziały piechoty w niedostatecznym stopniu wsparły ułanów. Jednak mimoodparcia szarży nocą oddziały rosyjskie opuściły swoje pozycje i wycofały się].”Powyżej opisano szarżę ułanów Legionów Polskich podczas I wojny światowej. Podaj nazwęmiejscowości pod jaką rozegrała się ta bitwa.Pytanie 3.W styczniu 1919 roku, podczas jednej z bitew powstania wielkopolskiego w ręce Polaków trafiłsprzęt wartości 200 milionów marek niemieckich, będący największym łupem wojennym w dziejachpolskiego oręża. Był to głównie sprzęt lotniczy zgromadzony na przejętym niemieckim lotnisku.Podaj nazwę miejscowości, gdzie zlokalizowane było to lotnisko i gdzie rozegrała się wspomnianabitwa.4. Spośród Uczestników którzy prześlą prawidłowe odpowiedzi na zadanie konkursowe Komisjawybierze 3 zwycięzców/zwyciężczyń, którzy/które otrzymają nagrody rzeczowe od Stowarzyszenia„Wspólnie dla Gminy Moszczenica”. Będą to książki o tematyce historycznej.§ 4. ZAŁOŻENIA KONKURSU1. Konkurs będzie przeprowadzony na portalach: www.moszczenica.pl,www.wspolniedlagminy.moszczenica.eu2. Kolejność napływania odpowiedzi nie ma wpływu na przyznanie nagrody w Konkursie.3. Zgłoszenia przesłane po zakończeniu Konkursu nie będą brane pod uwagę.4. Organizator ma prawo wykluczyć Uczestnika z udziału w Konkursie w przypadku uzasadnionegopodejrzenia posługiwania się nieprawdziwymi danymi, podszywania się pod konto innegoużytkownika, próby wpływania na wyniki Konkursu lub naruszenia przez niego warunkówRegulaminu.5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za czasowe lub stałe trudności z korzystaniem z portaliwww.moszczenica.pl , www.wspolniedlagminy.moszczenica.eu§ 5. PRZYZNAWANIE NAGRÓD1. Komisja przyzna nagrodę 3 uczestnikom/uczestniczkom, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzina trzy pytania.2. Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni w drodze losowania.3. O wynikach Konkursu i terminie oraz miejscu podsumowania laureaci zostaną powiadomienitelefonicznie.4. Organizator zastrzega, że nagroda w konkursie nie podlega wymianie, jak również zamianie jejna równowartość pieniężną.5. Laureat traci prawo do nagrody w przypadku gdy:a) odmówi przyjęcia nagrody,b) kontakt z Uczestnikiem nie będzie możliwy w terminie 7 dni.c) nagroda nie będzie mogła być dostarczona Laureatowi z przyczyn niezależnych od Organizatora,a w szczególności wskutek podania nieprawidłowych danych.§ 6. PATRONATHonorowy patronat nad konkursem objęli:Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotr WojtysiakWójt Gminy Moszczenica – Marceli Piekarek§ 7. DANE OSOBOWE1. Administratorem pozyskiwanych danych osobowych jest: Stowarzyszenie „Wspólnie dla GminyMoszczenica” z siedzibą w Moszczenicy, ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2, 97-310Moszczenica;2. Gdy dane osobowe będą przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody naprzetwarzanie danych osobowych, mają Państwo prawo cofnąć zgodę w dobrowolnym momenciebez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jejcofnięciem;3. Odbiorcą danych osobowych jest Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”.4. Administrator nie ma zamiaru przekazywania danych osobowych do państwa trzeciego lub doorganizacji międzynarodowej;5. Mają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ichsprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także żądania przenoszenia danych,które realizowane będą na zasadach określonych w rozdziale III RODO;6. Mają Państwo również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, który będzie mógłbyć zrealizowany na zasadach określonych w art.21 RODO;7. W trakcie przetwarzania danych osobowych żadne decyzje dotyczące Państwa nie będą zapadaćautomatycznie oraz nie będą tworzone żadne profile, co oznacza, że nie będą podejmowanedziałania, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO8. Jeśli stwierdzą Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza RODO, mająPaństwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor OchronyDanych Osobowych (adres siedziby :ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa);9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak jest niezbędne do realizacjiprzedstawionego każdorazowego celu i bez ich podania nie jest możliwa realizacja tego celu.§ 8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem, zastosowanie mają powszechnieobowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu Cywilnego.2. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie tona pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminówposzczególnych czynności Konkursowych3. Wszelkie spory wynikłe organizacji i przeprowadzenia Konkursu będą rozstrzygane przez sądpowszechny właściwy dla siedziby Organizatora.4. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem: 09.11.2023 r.

Czytaj więcej...

Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polske niepodległości

12.11.2023

Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W sobotnie przedpołudnie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, gminnych instytucji, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół podstawowych, reprezentacja związku pszczelarzy, harcerze oraz mieszkańcy. Dokładnie o 11.11 odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i wciągnięto na maszt flagę państwową. - Słowo Polska, tak jak wtedy wzbudza emocje, a w szczególności patriotyczne poczucie przynależności do tej ziemi i ludzi, pośród których przyszło nam żyć. Historia naszego narodu, jego tradycja, język ojczysty, symbole państwowe i religijne są naszym wielkim dziedzictwem, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Naród, który nie pamięta o swojej historii, nie godny jest przyszłości – przypomniał w okolicznościowym przemówieniu wójt Marceli Piekarek. - Musimy pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Wiele poprzednich pokoleń musiało o nią walczyć. Dlatego szczególnie dziękuję wszystkim, którzy dbają o przekazywanie wartości patriotycznych młodszym pokoleniom – nauczycielom, rodzicom, ale i władzom gminy, którzy organizują takie uroczystości. Ciesze się, że możemy wspólnie świętować to wyjątkowe dla naszej Ojczyzny święto. Życzę wszystkim mieszkańcom gminy, ale i powiatu radosnego Święta Niepodległości. Niech zawsze upływa w takiej atmosferze – życzył Walkę o wolności naszych przodków upamiętniono, składając wiązanki pod obeliskiem 100-lecia odzyskania niepodległości. Kwiaty złożyli starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak i i wicestarosta Dariusz Magacz, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, wójt Marceli Piekarek oraz skarbnik gminy Anna Kaźmierczak,, delegacja Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, druhowie z OSP, przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica” oraz druhowie z OSP, harcerze z 86 PDH Knieja im. Stefana Karaszewskiego.Nowością w programie było wielopokoleniowe śpiewanie najbardziej znanych pieśni patriotycznych przy akompaniamencie młodych muzyków z GOKiS, którzy uczą się się pod kierunkiem Pawła Filipka. Tegoroczne obchody zakończyła msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy.

Czytaj więcej...

Informacja o możliwości zakupu opału

08.11.2023

Informacja o możliwości zakupu opału

Z uwagi na fakt, iż w zasobach gminy Moszczenica pozostał węgiel (orzech i ekogroszek), który pozyskano na podstawie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2236 z późn.zm.), wójt gminy Moszczenica informuje o możliwości zakupu dla gospodarstw domowych bez limitu ilościowego opału w cenie 1900 zł za 1 tonę bez względu na rodzaj asortymentu. Uprawnionymi do zakupu węgla są wszystkie osoby bez względu na to, czy wcześniej otrzymały dodatek węglowy. Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Gminy (pokój nr 15). Sprzedaż realizowana będzie do wyczerpania zapasów. Dodatkowych informacji udzielamy pod nr telefonu 44 616 96 25 wew. 120.

Czytaj więcej...

Dodatkowy odstrzał sanitarny dzików

07.11.2023

Dodatkowy odstrzał sanitarny dzików

Wójt gminy Moszczenica informuje, że na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 8, 8a, 8b, i ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2023 r. poz. 1075), w związku z zagrożeniem wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt - afrykańskiego pomoru świń, podlegającej obowiązkowi zwalczania, na terenie powiatu piotrkowskiego i miasta Piotrków Trybunalski zarządzono dodatkowy odstrzał sanitarny dzików. Rozporządzenie Nr 4/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim w sprawie zarządzenia dodatkowego odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu piotrkowskiego i miasta Piotrkowa Trybunalskiego opublikowano 27 października 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Jego treść do pobrania poniżej

Czytaj więcej...

Gminne Obchody Święta Niepodległości

06.11.2023

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Wójt gminy Moszczenica oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy zapraszają w sobotę, 11 listopada do wspólnego świętowania gminnych obchodów Święta Niepodległości. Program uroczystości: - o godz. 11: 11 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej, wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym 100-lecie Odzyskania przez Polskę niepodległości oraz mini koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieżowego zespołu z GOKiS-u.Obchody zakończy msza święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Moszczenicy.Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Czytaj więcej...

Program Czyste Powietrze. Uważaj na nieuczciwych wykonawców!

02.11.2023

Program Czyste Powietrze. Uważaj na nieuczciwych wykonawców!

Ostrzegają instytucje obsługujące program Czyste Powietrze.

Czytaj więcej...

Aktualności

GOPS szuka pracowników

14.02.2019

GOPS szuka pracowników

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie poszukuje pracowników na następujące  stanowiska:1. pracownik socjalny - 1 etat, umowa na zastępstwo2. asystent rodziny - 1 etat, umowa o pracę3. opiekun w ośrodku pomocy społecznej, umowa o pracę.Szczegółowe warunki poniżej - w załączonym pliku do pobrania.Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem GOPS należy się umówić telefonicznie - 44 616 95 97.

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

29.12.2020

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w roku 2021.Uwaga! Ulega zmianie częstotliwość odbioru odpadów.   Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej oraz Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów komunalnych, z uwagi na podział ulic   Moszczenica: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 21.04.2021, 05.05.2021, 19.05.2021, 02.06.2021, 16.06.2021, 30.06.2021, 14.07.2021, 28.07.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 08.09.2021, 22.09.2021, 06.10.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 05.05.2021, 02.06.2021, 30.06.2021, 28.07.2021, 25.08.2021, 22.09.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 19.05.2021, 17.11.2021   Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Gościmowice Drugie, Białkowice, Gościmowice Pierwsze, Raciborowice ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 26.04.2021, 10.05.2021, 24.05.2021, 07.06.2021, 21.06.2021, 05.07.2021, 19.07.2021, 02.08.2021, 16.08.2021, 30.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021, 11.10.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021, 05.07.2021, 02.08.2021, 30.08.2021, 27.09.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 24.05.2021, 22.11.2021   Gajkowice, Raków, Raków Duży ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 27.04.2021, 11.05.2021, 25.05.2021, 08.06.2021, 22.06.2021, 06.07.2021, 20.07.2021, 03.08.2021, 17.08.2021, 31.08.2021, 14.09.2021, 28.09.2021, 12.10.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 11.05.2021, 08.06.2021, 06.07.2021, 03.08.2021, 31.08.2021, 28.09.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 25.05.2021, 23.11.2021   Daszówka, Jarosty, Karlin, Michałów, Raków Duży ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 28.04.2021, 12.05.2021, 26.05.2021, 09.06.2021, 23.06.2021, 07.07.2021, 21.07.2021, 04.08.2021, 18.08.2021, 01.09.2021, 15.09.2021, 29.09.2021, 13.10.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 12.05.2021, 09.06.2021, 07.07.2021, 04.08.2021, 01.09.2021, 29.09.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 26.05.2021, 18.11.2021   Rękoraj, Kosów, Sierosław ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 22.04.2021, 06.05.2021, 20.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021, 01.07.2021, 15.07.2021, 29.07.2021, 12.08.2021, 26.08.2021, 09.09.2021, 23.09.2021, 07.10.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 06.05.2021, 05.06.2021, 01.07.2021, 29.07.2021, 26.08.2021, 23.09.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 20.05.2021, 09.11.2021   Dąbrówka,  Podolin, Srock ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 01.04.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 13.05.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 24.06.2021, 08.07.2021, 22.07.2021, 05.08.2021, 19.08.2021, 02.09.2021, 16.09.2021, 30.09.2021, 14.10.2021, 28.10.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 15.04.2021, 13.05.2021, 10.06.2021, 08.07.2021, 05.08.2021, 02.09.2021, 30.09.2021, 28.11.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.05.2021, 25.11.2021   Baby, Kiełczówka, Pomyków ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 02.04.2021, 16.04.2021, 30.04.2021, 14.05.2021, 28.05.2021, 11.06.2021, 25.06.2021, 09.07.2021, 23.07.2021, 06.08.2021, 20.08.2021, 03.09.2021, 17.09.2021, 01.10.2021, 15.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 16.04.2021, 14.05.2021, 11.06.2021, 09.07.2021, 06.08.2021, 03.09.2021, 01.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 28.05.2021, 08.11.2021   Wola Moszczenicka: ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 20.04.2021, 04.05.2021, 18.05.2021, 01.06.2021, 15.06.2021, 29.06.2021, 13.07.2021, 27.07.2021, 10.08.2021, 24.08.2021, 07.09.2021, 21.09.2021, 05.10.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 04.05.2021, 01.06.2021, 29.06.2021, 27.07.2021, 24.08.2021, 21.09.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 18.05.2021, 16.11.2021   Moszczenica: ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa Wola Moszczenicka: ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Miodowa, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Plac Włókniarzy, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021, 21.05.2021, 04.06.2021, 18.06.2021, 02.07.2021, 16.07.2021, 30.07.2021, 13.08.2021, 27.08.2021, 10.09.2021, 24.09.2021, 08.10.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 07.05.2021, 04.06.2021, 02.07.2021, 30.07.2021, 27.08.2021, 24.09.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 21.05.2021, 19.11.2021     Miejsca trudno dostępne: Jarosty ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25,  Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Raciborowice 32, 33, 34, Rękoraj 98, Rękoraj 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 19.04.2021, 08.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021, 14.06.2021, 28.06.2021, 12.07.2021, 26.07.2021, 09.08.2021, 23.08.2021, 06.09.2021, 20.09.2021, 04.10.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 08.05.2021, 31.05.2021, 28.06.2021, 26.07.2021, 23.08.2021, 20.09.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 17.05.2021, 15.11.2021  

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

20.12.2022

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

MOSZCZENICA: ul. Cmentarna,

Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia

11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 27.04, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE

16.01, 13.02, 13.03, 06.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona

10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12

DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa

18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12

RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW

12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12

DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK

19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 06.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12

BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW

20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12

GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY

17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości

13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12

Czytaj więcej...
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r

20.12.2021

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r.

Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej i Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów, z uwagi na podział ulic. MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 20.04, 04.05, 18.05, 01.06, 15.06, 29.06, 13.07, 27.07, 10.08, 24.08, 07.09, 21.09, 05.10, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 18.05, 16.11 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 17.08 (ŚRODA), 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05, 21.11 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05, 22.11 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 27.04, 11.05, 25.05, 08.06, 22.06, 06.07, 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09, 28.09, 12.10, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 08.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 25.05, 17.11 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 18.06 (SOBOTA), 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08, 08.09, 22.09, 06.10, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 19.05, 08.11 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 01.09, 15.09, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 26.05, 24.11 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 21.01, 18.02, 18.03, 01.04, 15.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06, 08.07, 22.07, 05.08, 19.08, 02.09, 16.09, 30.09, 14.10, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  21.01, 18.02, 18.03, 15.04, 13.05, 10.06, 08.07, 05.08, 02.09, 30.09, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 27.05, 07.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 19.04, 07.05 (SOBOTA), 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 07.05 (SOBOTA), 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05, 15.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05, 18.11 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98 i 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 20.04 (ŚRODA), 02.05, 16.05, 30.05, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05, 14.11

Czytaj więcej...
Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

08.05.2019

Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem  wójta Marcelego  Piekarka, które dotyczy przyszłości budynku po wygasającym gimnazjum. Oświadczenie jest częścią wywiadu, który ukaże się  w najnowszym wydaniu "Ziemi Piotrkowskiej". Poniżej publikujemy jego treść.***Rada wycofała się z projektu podzielenia szkoły podstawowej w Moszczenicy na dwa budynki. Powodem ma być brak zgody rodziców. Sytuacja jest dość skomplikowana…Marceli Piekarek: Zmiany wprowadzone reformą i ich konsekwencje budziły emocje w naszej gminie od samego początku.  Był strach o miejsca pracy oraz sentyment do budynku, w którym mieściła się dawna „tysiąclatka”. W lutym 2017r., na sesji poświęconej zmianom w oświacie padały głosy, że najwłaściwszym momentem na podjęcie konkretnej decyzji będzie przyszła kadencja. Chodziło o to,  aby przeprowadzić szeroką dyskusję i uwzględnić wnioski wszystkich osób, które mogą zaproponować rozsądne zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum. I tak też się stało. Pojawiały się różne warianty, np. przeniesienia szkoły z Gazomi. Nie zyskały one jednak społecznego poparcia. W końcu w lutym i w marcu zostały podjęte uchwały w sprawie przyznania drugiego budynku  Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Mówiły one o  „przekształceniu Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Dworcowej poprzez wskazanie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych”.  I dlaczego ten wariant nie doszedł do skutku? - Złożyło się na to kilka faktów. Po podjęciu przez radę stosownych uchwał, 8 kwietnia br. wystosowałem pismo  do dyrektor  Jolanty Kujawskiej-Wężyk. Pytałem w nim o plan organizacji zajęć w roku szkolnym 2019/2020 z uwzględnieniem podziału na dwa budynki.  Wkrótce potem zostałem zaproszony na zebranie rodziców uczniów SP Moszczenica.  Na spotkaniu ,  w którym uczestniczyło blisko 250 osób  jedna z matek zaprezentowała treść deklaracji imiennej,  w której rodzice mieli określić, do którego budynku uczęszczać będzie ich dziecko w przyszłym roku szkolnym. Nikt z obecnych na sali nie zgłosił nawet najdrobniejszych uwag do projektu tego dokumentu. Po niecałych dwóch tygodniach otrzymałem wyniki tej swoistej ankiety.  Pismem z dnia 23 kwietnia br. dyrektor SP Moszczenica poinformowała mnie,  że nie może zrealizować zapisów uchwał podjętych przez radę gminy. Powodem są deklaracje rodziców uczniów klas 0-8, z których wynika, że „ 93% będzie uczęszczało do budynku przy ul. Dworcowej, a 6% do budynku przy ul. Piotrkowskiej tj. około 35 uczniów z różnych klas.”  1 % rodziców nie zajął stanowiska. W tej sytuacji, gdy zbliżał się ostateczny termin opracowania arkuszy organizacyjnych jednostek,  zwróciłem się do przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w celu uchylenia uchwał dotyczących lokalizacji szkoły podstawowej w Moszczenicy w dwóch budynkach - w przy ul. Piotrkowskiej i Dworcowej.  Na posiedzeniu 26 kwietnia - stosunkiem głosów:  10 „za”, 2 „przeciwnych”,  2 „wstrzymujących” i  1 osobie nieobecnej  - rada podjęła taką uchwałę.Jednym z argumentów za przyznaniem drugiej lokalizacji była duża liczba uczniów w placówce przy ul. Dworcowej. Nie szkoda, że rodzice nie chcą posyłać dzieci do drugiego budynku ? - Cały czas analizujemy dane demograficzne, a te są niepokojące. W kolejnych rocznikach zmniejsza się liczba dzieci.  W tym roku w szkole przy ul. Dworcowej mamy 27 oddziałów. W kolejnych latach ich liczba będzie sukcesywnie spadać. W  przyszłym roku szkolnym będzie ich 25, w 2020/21 – 23, w 2023/24 już tylko 20. Będziemy musieli się zmierzyć z tym problemem.   Ile rocznie wydajecie na oświatę? - W ubiegłym roku na oświatę wydaliśmy ponad 18 milionów złotych, z czego 5 milionów musimy dołożyć z budżetu gminy – subwencja i dotacje to tylko 13 milionów. Co może stać się z budynkiem po gimnazjum? Pojawiają się różne teorie…Pragnę uciąć te spekulacje. Wielokrotnie otrzymywałem prośby od różnych instytucji,  organizacji, jednostek organizacyjnych, referatów, organizacji społecznych o poprawę warunków lokalowych. Oświadczam, że moją intencją będzie zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum przy ul. Piotrkowskiej tylko i wyłącznie na potrzeby gminy Moszczenica. Może to być np. referat edukacji, biblioteka gminna, pomieszczenie dla harcerzy,  pomieszczenie dla emerytów, rencistów, KGW, GZOZ – rehabilitacja, GOPS lub Urząd Gminy. ---------------------------------------------------------------------------------------------DANE DEMOGRAFICZNE DLA SP MOSZCZENICA Rok szkolny Ilość oddziałów SP Moszczenica Pomieszczenia wolne do zagospodarowania 2019/20 25 2 2020/21 23 4 2021/22 23 4 2022/23 21 6 2023/24 20 7 2024/25 20 7 2025/26 19 8 2026/27 18 9    

Czytaj więcej...
W Moszczenicy ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

06.11.2018

W gminie Moszczenica ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

Na tę inwestycję od dawna czekają mieszkańcy. Prace prowadzone są na odcinku Michałów – Jarosty. To pierwszy z trzech zaplanowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa etapów budowy gazociągu w gminie.  W poniedziałek, 5 listopada w Urzędzie Gminy w Moszczenicy odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami spółki dotyczące całości tej inwestycji. – Od przedstawicieli spółki otrzymaliśmy informacje o kolejnych planach. Przypomnę, że obecnie trwają prace budowlane na odcinku od trasy S8 poprzez Michałów i Jarosty Duże  (ulica Nowa do terenów dawnej huty). Odcinek od Jarost do Kosowa jest obecnie na etapie prac projektowych i od terminu ich zakończenia zależeć będzie termin rozpoczęcia prac budowlanych. Polska Spółka Gazownictwa już ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej dla trzeciego – ostatniego etapu – od Kosowa do Woli Moszczenickiej i Moszczenicy. To bardzo dobre dla nas informacje  – cieszy się wójt Marceli Piekarek, który nie ukrywa, że cała inwestycja może potrwać nawet kilka lat. – Przetargi zostały ogłoszone i proces inwestycyjny trwa, a to jest najważniejsze. Pierwszy etap budowy gazociągu na odcinku Michałów – Jarosty ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Gazociąg ma powstać także na terenie Rakowa. Z informacji jakie otrzymali mieszkańcy posesji położonych przy ul. Głównej , inwestor czyli Polska Spółka Gazownictwa poinformował, że gazociąg ma powstać w przeciągu trzech lat do podpisania umów z indywidualnymi odbiorcami.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka