Wyjątkowo radosna uroczystość

02.09.2022

Wyjątkowo radosna uroczystość

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Srocku była wyjątkowo radosna. Uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowym, właśnie oddanym skrzydle budynku. To jeszcze nie koniec zaplanowanych prac budowlanych, ale pierwszy ich etap ucieszył wszystkich. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu hołdu pamięci ofiarom II wojny światowej powitano gości. W tym ważnym dla uczniów dniu do szkoły przybyli: wójt gminy Marceli Piekarek, radni Henryk Jończyk i Jacek Kozakowski, przewodnicząca Rady Rodziców Olga Małgorzaciak, prezes Stowarzyszenia Szkoła w Srocku Sylwia Dębska oraz wikariusz kościoła w Srocku ks. Marcin Skrzydłowski. Wielu uczniom, w pierwszym dniu roku szkolnego, towarzyszyli rodzice, starsze rodzeństwo oraz babcie i dziadkowie. Najważniejsi byli jednak uczniowie. Dyrekcja szkoły, przedstawiciele rodziców oraz radni gorąco dziękowali wójtowi gminy Marcelemu Piekarkowi, a za jego pośrednictwem - zastępcy wójta Krzysztofowi Jędrzejczykowi, który wraz z pracownikami Referatu Inwestycji nadzorował przebieg prac. Słowa wdzięczności skierowano także do wicemarszałka Województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby oraz starosty  Piotra Wojtysiaka. - Tylko dzięki bardzo dobrej współpracy między władzami tych trzech szczebli samorządowych, inwestycja mogła zostać zaplanowana, sfinansowana i zakończona według przyjętego harmonogramu. Słowa uznania kieruję także pod adresem realizującej przedsięwzięcie Firmy EL-MOT Józef Znojek z Tuszyna, która wywiązała się znakomicie ze swoich zadań - mówiła dyrektor Iwona Pałygiewicz. Jak dodaje dyrektor Pałygiewicz na oficjalne uroczystości przyjdzie jeszcze czas, po zakończeniu całości inwestycji, ale już teraz warto pamiętać, że przez kilka ostatnich lat o rozbudowę szkoły starania czyniło bardzo wiele osób . - Wreszcie te marzenia się spełniły, a efektem wszyscy byli zachwyceni, o czym świadczyły komentarze uczniów i rodziców zwiedzających nową część budynku. - Mam nadzieję, że w nowych salach nauka będzie dla Was przyjemnością - mówił wójt Marceli Piekarek, który w imieniu własnym, władz samorządowych oraz Rady Gminy złożył wszystkim uczniom najlepsze życzenia na rowy rok szkolny.Dyrektor szkoły przedstawiła w skrócie plan pracy szkoły na bieżący rok szkolny, przypomniała o zmianach w prawie oświatowym i zasadach bezpieczeństwa. Wyraziła również nadzieję, że ten rok szkolny będzie spokojny i przyniesie uczniom oraz ich rodzicom wiele radości. Na zakończenie spotkania zaproszono wszystkich do obejrzenia budynku i zapoznania się z rozmieszczeniem pomieszczeń.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP Baby

02.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP Baby

W dniu 1 września 2022 r. o godz. 8.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała  dyrektor szkoły Maria Bylinka, która gorąco powitała wszystkich obecnych. W swoim przemówieniu przedstawiła ogólny zarys organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Dyrektor szkoły i zaproszeni goście życzyli uczniom powodzenia w nauce, a nauczycielom i pracownikom radości  oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. - Życzę Wam radości ze zdobywania wiedzy, dobrych stopni oraz satysfakcji dla Waszych nauczycieli - mówił podczas uroczystej akademii wójt Marceli Piekarek.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku w SP Moszczenica

02.09.2022

Rozpoczęcie roku w SP Moszczenica

 1 września 2022 r. o godz. 9.00 w hali sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im.  św. Stanisława Kostki, które poprzedziła msza święta w  kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w MoszczenicyDyrektor szkoły Jolanta Kujawska – Wężyk gorąco powitała wszystkich obecnych i przedstawiła ogólny zarys organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym.  Złożono również kwiaty pod Tablicą Katyńską. Uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy. W swoim wystąpieniu wójt Marceli Piekarek życzył uczniom powodzenia w nauce, a nauczycielom i pracownikom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.Galeria zdjęć na stronie szkoły.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na targi i konferencję

01.09.2022

Zaproszenie na targi i konferencję

Gmina Moszczenica zaprasza na III Międzynarodowe Targi branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii, które towarzyszyć będą tegorocznym Dożynkom Gminno-Parafialnym. Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz wszystkie firmy z sektora MŚP, które są zainteresowane rozwojem eksportu i zdobywaniem nowych rynków zbytu za granicą w obszarach: Informatyka i telekomunikacja, Innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, Energetyka, w tym odnawialne źródła energii. - Targi odbędą się w niedzielę 4 września i mam nadzieję, że przypadną one do gustu zarówno odwiedzającym, jak i wystawcom – zaprasza wójt Marceli Piekarek. Targom towarzyszy III Międzynarodowa Konferencja IT i innowacje, zorganizowana 5 września w budynku Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą reprezentanci instytucji rządowych np. NASK, Urzędów Wojewódzkich i Jednostek Samorządu Terytorialnego, specjaliści branży IT oraz przedsiębiorcy, w tym związani z nowymi technologiami OZE. Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Inwestora w Urzędzie Gminy Moszczenica pod adresem mailowym boi@moszczenica.eu lub pod numerem tel. 044 616 96 25. W godzinach 10.00 - 18.00 odbędą się Międzynarodowe Targi branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z odnawialnymi źródłami energii w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im Romana Kaźmierczaka przy ul. Spacerowej 15, 97-310 w Moszczenicy. Równolegle do w/w wydarzeń będzie można zapoznać się z lokalną przedsiębiorczością, odwiedzić stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, spróbować niepowtarzalnych smaków, oraz produktów pszczelarskich. Dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje. Do zobaczenia już w najbliższą niedzielę.

Czytaj więcej...

Reprezentowały gminę Moszczenica

01.09.2022

Pysznie i z tradycją!

Gminę Moszczenica na dożynkach powiatowych, które odbyły się w niedzielę, 28 sierpnia reprezentowały panie z KGW Pomyków. Na stoisku nie zabrakło swojskiego jadła zrobionego przez panie tegoż koła. Królował czerwony barszczyk z pierogami, pasztecikami i krokietami. Był również smalczyk z ogórkiem, ciasta, rogaliki, babeczki, wyroby wędliniarskie, pieczone mięsa i chlebek z ziarnami. Przy stoisku przygrywała kapela „Tolka Gałązki”. Przed dożynkami odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce zajął wieniec uwity przez panią Halinę Justyna z KGW Gajkowice. Gratulacje i podziękowania dla oby dwóch Kół Gospodyń Wiejskich I

Czytaj więcej...

Podsumowanie wakacji z GOKiS-em 2022

31.08.2022

Podsumowanie wakacji z GOKiS-em 2022

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy, jak co roku, przygotował wiele atrakcji w okresie wakacyjnym, w których każde dziecko mogło znaleźć dla siebie coś interesującego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki autokarowe do ciekawych miejsc.W tym roku, w ramach programu pn. „Wakacje z GOKiS 2022 – bez używek i nałogów”, odwiedziliśmy Park Geonatura w Kielcach, gdzie doświadczyliśmy lekcji z geologii i geografii oraz odbyły się warsztaty tematyczne. Odwiedziliśmy Giganty Mocy w Bełchatowie gdzie dowiedzieliśmy się skąd i jak wytwarza się prąd. W miejscowości Tum zwiedziliśmy jedno z lepiej odtworzonych starodawnych, bo aż z VIII wieku, grodzisk. Zwiedziliśmy również łódzkie zoo z nowo otwartym Orientarium i kręgielnie w Tomaszowie Maz.Wśród wycieczek nie zabrakło też wyjazdów sportowych. Na rozpoczęcie wakacji odbył się rajd rowerowy do Osady Leśnej w Kole. Były wyjazdy na basen do aquaparku oraz na tor saneczkowy na Górę Kamieńsk.W tym roku z wakacyjnych wyjazdów z GOKiS-em skorzystało blisko 450 dzieci. Kilkukrotnie musieliśmy domawiać kolejny autobus, tylu było chętnych na nasze wyjazdy!  Dodatkowo na finał naszych wspólnych wakacji, kiedy to wspólnie z Pizzeria ROCCO z Moszczenicy piekliśmy pizzę przyszło około 80 dzieciaków.Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu składa podziękowania członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Moszczenicy, za dofinansowanie letnich atrakcji dla dzieci oraz dla naszych wolontariuszy – opiekunów za zaangażowanie i nieodpłatną pomoc przy realizacji naszego projektu.Fotorelacja na stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy.

Czytaj więcej...

Dożynki 2022

23.08.2022

Dożynki 2022

Gmina Moszczenica zaprasza do udziału w Dożynkach Parafialno – Gminnych, które odbędą się w niedzielę, 4 września 2022 r. Tradycyjnie już, gminne święto plonów poprzedzi uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy, której to przewodniczyć będzie ks. kanonik Władysław Paś. Następnie korowód dożynkowy przejdzie do amfiteatru, gdzie o godz. 13:30 rozpoczną się główne uroczystości obrzędowe. W tym roku starostami dożynek będą Monika Hejduk i Wojciech Jarzębowski. - Po ceremoniale dożynkowym zapraszamy na występy lokalnych artystów. Wystąpią m.in. dziecięcy zespół Koraliki z Czarnocina oraz zespoły działające przy GOKiS tj.: JACY TACY Moszczeniacy, Kapela Tolka Gałązki i Kapela Ludowa Tkacze. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie wschodząca gwiazda sceny disco - LUKA ROSI – zaprasza wójt Marceli Piekarek. - Podczas tegorocznych dożynek będzie można zobaczyć na żywo pokaz cięcia zboża kosami, kosiarką oraz prace orne przygotowane przez naszych przyjaciół pasjonatów rolnictwa. Obok amfiteatru odbędą się też prezentacje stołów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Moszczenica, stoisko z miodami oraz stoiska handlowe i gastronomiczne – dodaje dyrektor GOKiS-u Włodzimierz Kaźmierczak, współorganizator dożynek.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny ROZ-BUDUJ WYOBRAŹNIE

31.08.2022

Konkurs fotograficzny ROZ-BUDUJ WYOBRAŹNIE

Organizatorem konkursu jest Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM” z siedzibą w Ujeździe, Plac Kościuszki 5. Celem konkursu jest prezentacja i promocja atrakcyjnych turystycznie miejsc na obszarze LGD „BUD-UJ RAZEM” oraz wzrost wiedzy i zainteresowania społeczności lokalnej walorami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi regionu. Fotografia konkursowa musi tematycznie nawiązywać do obszaru Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ RAZEM”. Motywem przewodnim są miejsca atrakcyjne turystycznie. Zdjęcia biorące udział w konkursie powinny ukazywać walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe, turystyczne i rekreacyjne obszaru objętego konkursem. Prace konkursowe należy przedstawić w formie elektronicznej na nośniku CV/DVD, plik w formacie JPG o rozdzielczości 300 dpi i rozmiarze umożliwiającym wydruk w formacie 40 cm x 30 cm, maksymalna waga zdjęcia 10 mb. Autor może dostarczyć max. 3 zdjęcia wraz z kartą zgłoszeniową. Kartę zgłoszeniową razem ze zdjęciami(na nośniku CV/DVD) należy dostarczyć w formie wydrukowanej do Biura LGD „BUD-UJ RAZEM”. Konkurs trwa od dnia ogłoszenia do 07.10.2022.http://www.buduj.eu/portal-news-224-.apraszamy_do_wziecia_udzialu_w_konkursie_fotograficznym_realizowanym_przez_stowarzyszenie_lgd_quot;bud_uj_razemquot;.html

Czytaj więcej...

LXV sesja Rady Gminy

29.08.2022

LXV sesja Rady Gminy

Sesja w trybie nadzwyczajnym odbędzie 30 sierpnia 2022r w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Początek obrad przewidziano na godzinę 9.00. W programie obrad m.ni. bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem gminy i jednostek podległych. Szczegółowy program obrad można zobaczyć TUTAJ.

Czytaj więcej...

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

26.08.2022

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

27 par z terenu gminy Moszczenica świętuje w tym roku złote gody. Jubilaci odebrali z rąk wójta Marcelego Piekarka medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP. Nie zabrakło gratulacji i życzeń dalszych lat w szczęściu. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy medale wręczał wójt Marceli Piekarek. - Są Państwo wspaniałym przykładem dla młodych pokoleń. Miłość i wsparcie, które okazywaliście sobie na rożnym etapie życia, pozwoliły Wam przeżyć w szczęściu te wspólne 50 lat - gratulował jubilatom wójt.  W uroczystości wzięli udział także członkowie rodzin jubilatów, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, ks. Władysław Paś oraz dyrektor GOKiS Włodzimierz Kaźmierczak, a całość imprezy prowadziła Ewa Adal - kierownik USC. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, zorganizowany przez Urząd Stanu Cywilnego poprzedziła msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy. Wszystkim parom życzymy kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu. W tym roku złote gody świętują:1. Teresa i Jan Banaszczakowie 2. Teresa i Tadeusz Bednarkowie 3. Zuzanna i Zenon Błochowie 4. Teresa i Jan Cerankowie 5. Janina i Stanisław Cieśliczkowie 6. Maria i Jan Drożdżowie 7. Danuta i Stefan Drzewieccy 8. Halina i Antoni Dudowscy 9. Cecylia i Jan Glinkowie 10. Janina i Mieczysław Góralczykowie 11. Janina i Marek Jędrzejczykowie 12. Barbara i Ryszard Justynowie 13. Cecylia i Jerzy Kapczyńscy 14. Teresa i Czesław Kowalczykowie 15. Marianna i Henryk Krakowiakowie 16. Teresa i Czesław Krawczykowie 17. Henryka i Aureliusz Kubiakowie 18. Urszula i Feliks Kubiakowie 19. Janina i Arkadiusz Myślińscy 20. Bożenna i Stanisław Nowiccy 21. Alicja i Bronisław Oryńscy 22. Elżbieta i Stanisław Ostalakowie 23. Alicja i Jan Ozimkowie 24. Krystyna i Andrzej Spurkowie 25. Marianna i Ryszard Stępniccy 26. Barbara i Jacek Wirowie 27. Halina i Jerzy Woszczalscy

Czytaj więcej...

Zagłosuj na lokalny projekt w wojewódzkim Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego.

26.08.2022

Zagłosuj na projekt HDK BO Województwa Łódzkiego

Zagłosuj na lokalny projekt w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. - W tym roku postanowiliśmy wystartować z wspólnym projektem w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Nasz projekt ma numer EPI07. Chcemy zrobić piknik dla mieszkańców gminy Moszczenica, pokazujący dorobek naszych Kół Gospodyń Wiejskich, OSP, zespołów ludowych oraz promujący akcję Honorowego Krwiodawstwa. Będą także atrakcje dla dzieci oraz kino na leżakach - zachęca Edyta Duda, prezes moszczenickiego HDK.Moszczenica walczy o pieniądze razem z Wolborzem i Sulejowem. Karta do głosowania w załączniku.Więcej o głosowaniu na :https://bo.lodzkie.pl/wielkie-odliczanie/

Czytaj więcej...

Informacja dla producentów rolnych oraz hodowców bydła

25.08.2022

Informacja dla producentów rolnych oraz hodowców bydła

Przypominamy, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej może w terminie do 31 sierpnia 2022 r. złożyć wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 roku uległ zwiększeniu i wynosi: 110 zł  x  ilość ha użytków rolnych oraz40 zł  x  średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP) Wypłata zwrotu tylko na rachunek bankowy – należy wpisać go we wniosku. Wypełnione  wnioski przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Moszczenicy w pok. nr 7 w godzinach pracy Urzędu. Wnioski są do pobrania w Urzędzie Gminy pok. 1 Biuro Obsługi Mieszkańca i na stronie http://bip.moszczenica.eu/groups/details/288, gdzie jest więcej informacji na temat zwrotu podatku akcyzowego.

Czytaj więcej...

Dodatek węglowy

16.08.2022

Dodatek węglowy - ważne informacje i wnioski do pobrania

W nawiązaniu do Ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 roku o dodatku węglowym, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie informuje, że wnioski o dodatek węglowy będą przyjmowane od 22 sierpnia 2022 roku. Rekomendujemy składanie wniosków drogą elektroniczną opatrzonych kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnione profilem zaufanym na adres skrzynki ePUAP: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZENICY Z SIEDZIBĄ W KOSOWIE (/gopsmoszczenica/SkrytkaESP)    Tradycyjną wersję papierową wniosku można złożyć w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie, Kosów ul. Główna 23, w godzinach urzędowania Ośrodka. Poniedziałek, środa, czwartek – 7:30-15:30 Wtorek – 7:30 - 17:00 Piątek – 7:30 – 14:00   Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w terminie do 30 listopada 2022 roku. Wysokość dodatku węglowego wynosi 3.000 zł Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek. Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.  Dodatek węglowy nie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Czytaj więcej...

Spływ kajakowy GOKiS-em

11.08.2022

Spływ kajakowy GOKiS-em

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy zaprasza na spływ kajakowy, który odbędzie się w sobotę 27 sierpnia. Spływać będziemy jedną z najpiękniejszych rzek w naszym regionie – rzeką Pilica. Płynąć będziemy na trasie Biała – Barkowice (Przystań Fala) – około 19 km.Koszt spływu, na który składa się transport, wypożyczenie kajaku, opieka ratownika, ubezpieczenie oraz zimne napoje i kiełbaska z ogniska, to 75 zł.Zapisy na spływ do 19 sierpnia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sport w Moszczenicy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 2 lub pod nr tel. 44 616 94 54.

Czytaj więcej...

Uwaga! Wystąpią przerwy w dostawie wody

08.08.2022

Uwaga! Wystąpią przerwy w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Moszczenicy informuje, że w dniu 9.08.2022 r. (wtorek) w godzinach 9.00 - 12.00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Gazomia Stara - numery od 23 do 71. Przerwa spowodowana jest pracami instalacyjnymi związanymi z przebudową drogi.

Czytaj więcej...

Droga powiatowa w Gościmowicach II oficjalnie oddana do użytku

06.08.2022

Droga powiatowa w Gościmowicach II oficjalnie oddana do użytku

Dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej w Gościmowicach II na terenie gminy Moszczenica. To inwestycja, jaka realizowana była wspólnie przez Powiat Piotrkowski oraz gminę Moszczenica.Oficjalnego oddania inwestycji do użytku dokonali Starosta Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Dariusz Magacz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim Zbigniew Starosta oraz Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek. Towarzyszył im radny Bartłomiej Masiarek. W ramach zadania „Modernizacja drogi powiatowej Nr 1531E w m. Gościmowice II” m.in. przebudowano 980 metrowy odcinek drogi, poszerzono jezdnię, utwardzono pobocze, a także wykonano oznakowanie pionowe i poziome. Łączny koszt inwestycji to 846 257,23 zł - gdzie wkład samorządu powiatowego wyniósł 446 257,23 zł, natomiast samorządu gminnego 400 000 zł.

Czytaj więcej...

Uwaga na barszcz Sosnowskiego

03.08.2022

Uwaga na barszcz Sosnowskiego!

Do Urzędu Gminy  docierają informacje o pojawianiu się na terenie naszej gminy stanowisk barszczu Sosnowskiego. W związku z powyższym przypominamy i ostrzegamy: • Barszcz Sosnowskiego występuje głównie na terenach wilgotnych, w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów oraz na nieużytkach czy odłogach. Jest to roślina o silnym działaniu toksycznym i alergizującym, wydziela substancję, która może powodować zapalenie skóry oraz błon śluzowych. Jego parzące działanie nasila się podczas słonecznej pogody, wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. Szczególne niebezpieczeństwo stwarza dla dzieci i osób cierpiących na alergie. • Każdy, kto zauważy na terenie naszej gminy barszcz Sosnowskiego, powinien zgłosić ten fakt do Urzędu Gminy w Moszczenicy. Zgłoszenia (w postaci papierowej lub elektronicznej) dokonuje się na formularzu dostępnym u sołtysów, w urzędzie gminy i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Moszczenicy. • Zgłoszenie zostanie przekazane Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Łodzi w celu wprowadzeniu do Centralnego Rejestru Danych o IGO (inwazyjnych gatunkach obcych), następnie zostanie ustalony właściciel lub zarządca nieruchomości, na którym spoczywa odpowiedzialność za zwalczanie barszczu Sosnowskiego.

Czytaj więcej...

Sukces Kapeli Ludowej Tkacze

01.08.2022

Sukces Kapeli Ludowej Tkacze

Kapela Ludowa Tkacze reprezentowała gminę Moszczenica na II Przeglądzie Zespołów Ludowych i Kapel z województwa łódzkiego, który odbył się w Niesułkowie (gm. Stryków). - W silnie i licznie obsadzonym przeglądzie nasza kapela zajęła 2 miejsce w kategorii „Zespół”. Warto wspomnieć, że Kapela Ludowa Tkacze w nowym składzie działa praktycznie od stycznia 2022 roku. Zachęcamy wszystkich miłośników kultury ludowej oraz muzyki do wstępowania w szeregi kapeli - przypomina dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy Włodzimierz Kaźmierczak. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00. Zespół  nadal szuka śpiewaków i muzyków np. klarnecistów. Kapelę w nowym składzie będzie można usłyszeć m.in. na dożynkach gminnych, które odbędą się w niedzielę 4 września.

Czytaj więcej...

10 milionów zł dla Moszczenicy

01.08.2022

Blisko 7 milionów zł dla Moszczenicy

Dzięki przyłączeniu się do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków-Bełchatów-Radomsko do gminy Moszczenica trafi blisko7 milionów złotych. Podczas specjalnego spotkania w piotrkowskiej Mediatece przedstawiono szczegółowe wyliczenia dotyczące podziału środków. Pula – 42 miliony euro, jaką przeznaczono dla MOF-u, została podzielona proporcjonalnie do ilości mieszkańców na wszystkie samorządy ( 120,81 euro per capita). Teraz samorządy decydują o tym na co przeznaczyć pieniądze, które mają trafić do gmin i miast w trybie pozakonkursowym. Warunkiem jest, aby wszystkie projekty wpisały się Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. - Gmina Moszczenica podtrzymuje stanowisko zaprezentowane podczas inauguracyjnego spotkania MOF-u, czyli stworzenia Centrum Ekologicznej Rafinacji Odpadów Komunalnych. Oferujemy teren 15 ha do realizacji tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, z ta propozycja zostanie oceniona jako zintegrowane działania samorządów, co może skutkować spadkiem cen odbioru śmieci – podkreśla wójt Marceli Piekarek i dodaje, że Moszczenica w rezerwie ma projekt budowę sieci gazowniczej lub sieci ciepłowniczej.

Czytaj więcej...

Sesja Rady Gminy

29.07.2022

Sesja Rady Gminy

Obrady Rady Gminy rozpoczną się 2 sierpnia o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Główne punkty, nad którymi pochylą się radni dotyczyć będą finansów i bieżących spraw związanych z gospodarką i prawem lokalnym.Szczegółowy program sesji dostępny TUTAJ

Czytaj więcej...

Aktualności

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

29.12.2020

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w roku 2021.Uwaga! Ulega zmianie częstotliwość odbioru odpadów.   Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej oraz Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów komunalnych, z uwagi na podział ulic   Moszczenica: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 21.04.2021, 05.05.2021, 19.05.2021, 02.06.2021, 16.06.2021, 30.06.2021, 14.07.2021, 28.07.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 08.09.2021, 22.09.2021, 06.10.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 05.05.2021, 02.06.2021, 30.06.2021, 28.07.2021, 25.08.2021, 22.09.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 19.05.2021, 17.11.2021   Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Gościmowice Drugie, Białkowice, Gościmowice Pierwsze, Raciborowice ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 26.04.2021, 10.05.2021, 24.05.2021, 07.06.2021, 21.06.2021, 05.07.2021, 19.07.2021, 02.08.2021, 16.08.2021, 30.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021, 11.10.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021, 05.07.2021, 02.08.2021, 30.08.2021, 27.09.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 24.05.2021, 22.11.2021   Gajkowice, Raków, Raków Duży ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 27.04.2021, 11.05.2021, 25.05.2021, 08.06.2021, 22.06.2021, 06.07.2021, 20.07.2021, 03.08.2021, 17.08.2021, 31.08.2021, 14.09.2021, 28.09.2021, 12.10.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 11.05.2021, 08.06.2021, 06.07.2021, 03.08.2021, 31.08.2021, 28.09.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 25.05.2021, 23.11.2021   Daszówka, Jarosty, Karlin, Michałów, Raków Duży ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 28.04.2021, 12.05.2021, 26.05.2021, 09.06.2021, 23.06.2021, 07.07.2021, 21.07.2021, 04.08.2021, 18.08.2021, 01.09.2021, 15.09.2021, 29.09.2021, 13.10.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 12.05.2021, 09.06.2021, 07.07.2021, 04.08.2021, 01.09.2021, 29.09.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 26.05.2021, 18.11.2021   Rękoraj, Kosów, Sierosław ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 22.04.2021, 06.05.2021, 20.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021, 01.07.2021, 15.07.2021, 29.07.2021, 12.08.2021, 26.08.2021, 09.09.2021, 23.09.2021, 07.10.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 06.05.2021, 05.06.2021, 01.07.2021, 29.07.2021, 26.08.2021, 23.09.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 20.05.2021, 09.11.2021   Dąbrówka,  Podolin, Srock ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 01.04.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 13.05.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 24.06.2021, 08.07.2021, 22.07.2021, 05.08.2021, 19.08.2021, 02.09.2021, 16.09.2021, 30.09.2021, 14.10.2021, 28.10.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 15.04.2021, 13.05.2021, 10.06.2021, 08.07.2021, 05.08.2021, 02.09.2021, 30.09.2021, 28.11.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.05.2021, 25.11.2021   Baby, Kiełczówka, Pomyków ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 02.04.2021, 16.04.2021, 30.04.2021, 14.05.2021, 28.05.2021, 11.06.2021, 25.06.2021, 09.07.2021, 23.07.2021, 06.08.2021, 20.08.2021, 03.09.2021, 17.09.2021, 01.10.2021, 15.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 16.04.2021, 14.05.2021, 11.06.2021, 09.07.2021, 06.08.2021, 03.09.2021, 01.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 28.05.2021, 08.11.2021   Wola Moszczenicka: ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 20.04.2021, 04.05.2021, 18.05.2021, 01.06.2021, 15.06.2021, 29.06.2021, 13.07.2021, 27.07.2021, 10.08.2021, 24.08.2021, 07.09.2021, 21.09.2021, 05.10.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 04.05.2021, 01.06.2021, 29.06.2021, 27.07.2021, 24.08.2021, 21.09.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 18.05.2021, 16.11.2021   Moszczenica: ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa Wola Moszczenicka: ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Miodowa, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Plac Włókniarzy, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021, 21.05.2021, 04.06.2021, 18.06.2021, 02.07.2021, 16.07.2021, 30.07.2021, 13.08.2021, 27.08.2021, 10.09.2021, 24.09.2021, 08.10.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 07.05.2021, 04.06.2021, 02.07.2021, 30.07.2021, 27.08.2021, 24.09.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 21.05.2021, 19.11.2021     Miejsca trudno dostępne: Jarosty ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25,  Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Raciborowice 32, 33, 34, Rękoraj 98, Rękoraj 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 19.04.2021, 08.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021, 14.06.2021, 28.06.2021, 12.07.2021, 26.07.2021, 09.08.2021, 23.08.2021, 06.09.2021, 20.09.2021, 04.10.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 08.05.2021, 31.05.2021, 28.06.2021, 26.07.2021, 23.08.2021, 20.09.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 17.05.2021, 15.11.2021  

Czytaj więcej...
GOPS szuka pracowników

14.02.2019

GOPS szuka pracowników

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie poszukuje pracowników na następujące  stanowiska:1. pracownik socjalny - 1 etat, umowa na zastępstwo2. asystent rodziny - 1 etat, umowa o pracę3. opiekun w ośrodku pomocy społecznej, umowa o pracę.Szczegółowe warunki poniżej - w załączonym pliku do pobrania.Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem GOPS należy się umówić telefonicznie - 44 616 95 97.

Czytaj więcej...
Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

08.05.2019

Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem  wójta Marcelego  Piekarka, które dotyczy przyszłości budynku po wygasającym gimnazjum. Oświadczenie jest częścią wywiadu, który ukaże się  w najnowszym wydaniu "Ziemi Piotrkowskiej". Poniżej publikujemy jego treść.***Rada wycofała się z projektu podzielenia szkoły podstawowej w Moszczenicy na dwa budynki. Powodem ma być brak zgody rodziców. Sytuacja jest dość skomplikowana…Marceli Piekarek: Zmiany wprowadzone reformą i ich konsekwencje budziły emocje w naszej gminie od samego początku.  Był strach o miejsca pracy oraz sentyment do budynku, w którym mieściła się dawna „tysiąclatka”. W lutym 2017r., na sesji poświęconej zmianom w oświacie padały głosy, że najwłaściwszym momentem na podjęcie konkretnej decyzji będzie przyszła kadencja. Chodziło o to,  aby przeprowadzić szeroką dyskusję i uwzględnić wnioski wszystkich osób, które mogą zaproponować rozsądne zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum. I tak też się stało. Pojawiały się różne warianty, np. przeniesienia szkoły z Gazomi. Nie zyskały one jednak społecznego poparcia. W końcu w lutym i w marcu zostały podjęte uchwały w sprawie przyznania drugiego budynku  Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Mówiły one o  „przekształceniu Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Dworcowej poprzez wskazanie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych”.  I dlaczego ten wariant nie doszedł do skutku? - Złożyło się na to kilka faktów. Po podjęciu przez radę stosownych uchwał, 8 kwietnia br. wystosowałem pismo  do dyrektor  Jolanty Kujawskiej-Wężyk. Pytałem w nim o plan organizacji zajęć w roku szkolnym 2019/2020 z uwzględnieniem podziału na dwa budynki.  Wkrótce potem zostałem zaproszony na zebranie rodziców uczniów SP Moszczenica.  Na spotkaniu ,  w którym uczestniczyło blisko 250 osób  jedna z matek zaprezentowała treść deklaracji imiennej,  w której rodzice mieli określić, do którego budynku uczęszczać będzie ich dziecko w przyszłym roku szkolnym. Nikt z obecnych na sali nie zgłosił nawet najdrobniejszych uwag do projektu tego dokumentu. Po niecałych dwóch tygodniach otrzymałem wyniki tej swoistej ankiety.  Pismem z dnia 23 kwietnia br. dyrektor SP Moszczenica poinformowała mnie,  że nie może zrealizować zapisów uchwał podjętych przez radę gminy. Powodem są deklaracje rodziców uczniów klas 0-8, z których wynika, że „ 93% będzie uczęszczało do budynku przy ul. Dworcowej, a 6% do budynku przy ul. Piotrkowskiej tj. około 35 uczniów z różnych klas.”  1 % rodziców nie zajął stanowiska. W tej sytuacji, gdy zbliżał się ostateczny termin opracowania arkuszy organizacyjnych jednostek,  zwróciłem się do przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w celu uchylenia uchwał dotyczących lokalizacji szkoły podstawowej w Moszczenicy w dwóch budynkach - w przy ul. Piotrkowskiej i Dworcowej.  Na posiedzeniu 26 kwietnia - stosunkiem głosów:  10 „za”, 2 „przeciwnych”,  2 „wstrzymujących” i  1 osobie nieobecnej  - rada podjęła taką uchwałę.Jednym z argumentów za przyznaniem drugiej lokalizacji była duża liczba uczniów w placówce przy ul. Dworcowej. Nie szkoda, że rodzice nie chcą posyłać dzieci do drugiego budynku ? - Cały czas analizujemy dane demograficzne, a te są niepokojące. W kolejnych rocznikach zmniejsza się liczba dzieci.  W tym roku w szkole przy ul. Dworcowej mamy 27 oddziałów. W kolejnych latach ich liczba będzie sukcesywnie spadać. W  przyszłym roku szkolnym będzie ich 25, w 2020/21 – 23, w 2023/24 już tylko 20. Będziemy musieli się zmierzyć z tym problemem.   Ile rocznie wydajecie na oświatę? - W ubiegłym roku na oświatę wydaliśmy ponad 18 milionów złotych, z czego 5 milionów musimy dołożyć z budżetu gminy – subwencja i dotacje to tylko 13 milionów. Co może stać się z budynkiem po gimnazjum? Pojawiają się różne teorie…Pragnę uciąć te spekulacje. Wielokrotnie otrzymywałem prośby od różnych instytucji,  organizacji, jednostek organizacyjnych, referatów, organizacji społecznych o poprawę warunków lokalowych. Oświadczam, że moją intencją będzie zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum przy ul. Piotrkowskiej tylko i wyłącznie na potrzeby gminy Moszczenica. Może to być np. referat edukacji, biblioteka gminna, pomieszczenie dla harcerzy,  pomieszczenie dla emerytów, rencistów, KGW, GZOZ – rehabilitacja, GOPS lub Urząd Gminy. ---------------------------------------------------------------------------------------------DANE DEMOGRAFICZNE DLA SP MOSZCZENICA Rok szkolny Ilość oddziałów SP Moszczenica Pomieszczenia wolne do zagospodarowania 2019/20 25 2 2020/21 23 4 2021/22 23 4 2022/23 21 6 2023/24 20 7 2024/25 20 7 2025/26 19 8 2026/27 18 9    

Czytaj więcej...
W Moszczenicy ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

06.11.2018

W gminie Moszczenica ruszyła budowa nowej nitki gazociągu

Na tę inwestycję od dawna czekają mieszkańcy. Prace prowadzone są na odcinku Michałów – Jarosty. To pierwszy z trzech zaplanowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa etapów budowy gazociągu w gminie.  W poniedziałek, 5 listopada w Urzędzie Gminy w Moszczenicy odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami spółki dotyczące całości tej inwestycji. – Od przedstawicieli spółki otrzymaliśmy informacje o kolejnych planach. Przypomnę, że obecnie trwają prace budowlane na odcinku od trasy S8 poprzez Michałów i Jarosty Duże  (ulica Nowa do terenów dawnej huty). Odcinek od Jarost do Kosowa jest obecnie na etapie prac projektowych i od terminu ich zakończenia zależeć będzie termin rozpoczęcia prac budowlanych. Polska Spółka Gazownictwa już ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej dla trzeciego – ostatniego etapu – od Kosowa do Woli Moszczenickiej i Moszczenicy. To bardzo dobre dla nas informacje  – cieszy się wójt Marceli Piekarek, który nie ukrywa, że cała inwestycja może potrwać nawet kilka lat. – Przetargi zostały ogłoszone i proces inwestycyjny trwa, a to jest najważniejsze. Pierwszy etap budowy gazociągu na odcinku Michałów – Jarosty ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Gazociąg ma powstać także na terenie Rakowa. Z informacji jakie otrzymali mieszkańcy posesji położonych przy ul. Głównej , inwestor czyli Polska Spółka Gazownictwa poinformował, że gazociąg ma powstać w przeciągu trzech lat do podpisania umów z indywidualnymi odbiorcami.

Czytaj więcej...
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r

20.12.2021

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r.

Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej i Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów, z uwagi na podział ulic. MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 20.04, 04.05, 18.05, 01.06, 15.06, 29.06, 13.07, 27.07, 10.08, 24.08, 07.09, 21.09, 05.10, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 18.05, 16.11 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 17.08 (ŚRODA), 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05, 21.11 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05, 22.11 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 27.04, 11.05, 25.05, 08.06, 22.06, 06.07, 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09, 28.09, 12.10, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 08.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 25.05, 17.11 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 18.06 (SOBOTA), 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08, 08.09, 22.09, 06.10, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 19.05, 08.11 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 01.09, 15.09, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 26.05, 24.11 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 21.01, 18.02, 18.03, 01.04, 15.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06, 08.07, 22.07, 05.08, 19.08, 02.09, 16.09, 30.09, 14.10, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  21.01, 18.02, 18.03, 15.04, 13.05, 10.06, 08.07, 05.08, 02.09, 30.09, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 27.05, 07.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 19.04, 07.05 (SOBOTA), 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 07.05 (SOBOTA), 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05, 15.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05, 18.11 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98 i 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 20.04 (ŚRODA), 02.05, 16.05, 30.05, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05, 14.11

Czytaj więcej...
Będzie nowa droga do cmentarza. Wkróctce poznamy wykonawcę

11.10.2018

Będzie nowa droga do cmentarza. Wkrótce poznamy wykonawcę

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej 716 w Moszczenicy na odcinku od kościoła do ulicy Poduchownej. Zakres prac ucieszy mieszkańców. Oprócz modernizacji drogi wybudowana zostanie m.in. dodatkowa jezdnia z pasem do zawracania. To nią będą poruszały się kondukty żałobne pokonujące trasę od kościoła do cmentarza. Nasze starania przyniosły efekt. O tę inwestycję od dwóch lat walczyły wspólnie Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża i Urząd Gminy. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, na którą czekają mieszkańcy. - Kondukty żałobne poruszają się obecnie drogą wojewódzką 716. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo, zarówno dla uczestników pogrzebu, jak i dla przejeżdżających w tym czasie samochodów. O pomoc w tej sprawie zwróciła się do Urzędu Gminy Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża. Podjęliśmy wspólne działania i do pierwszego spotkania z władzami wojewódzkimi doszło już pod koniec 2016 roku – przypomina wójt Marceli Piekarek. Do Moszczenicy przyjechała wówczas Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu Województwa Łódzkiego, która zapewniła, że władze województwa dołożą wszelkich starań do zapewnienia bezpieczeństwa na tej drodze. Rozpoczął się proces przygotowania inwestycji i określenia zakresu prac. Aby wypełnić wszystkie postulaty parafian gmina m.in. przekazała bezpłatnie na ten cel działkę. – W ramach tej inwestycji wykonana zostanie rozbudowa drogi wojewódzkiej, rozbudowane będzie skrzyżowanie, wybudowana dodatkowa jezdnia wraz z placem do zawracania, przebudowana droga gminna – ul. Poduchowna, wybudowane będą chodniki, wykonane nowe zjazdy, zatoki autobusowe. Projekt obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej, rowów otwartych, oświetlenia drogowego i przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i wodociągowej – wylicza wójt Piekarek, który podkreśla, że przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej 716 jest wynikiem współpracy urzędu i parafii, starań sołtysa wsi Moszczenica Jana Dąbrowskiego, władz powiatu – starosty Stanisława Cubały i wicestarosty Piotra Wojtysiaka, a przede wszystkim przychylności i bardzo dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Otwarcie ofert nastąpi 14 listopada. Pierwsze prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Cała przebudowa ma zakończyć się do października 2019 r. i zostanie sfinansowana z budżetu województwa łódzkiego.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka