W akcji BohaterON wzięli udział uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach

08.10.2018

BohaterON

W akcji wzięli udział uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach. - W tym roku postanowiliśmy włączyć się do akcji BohaterOn, dzięki której nasi żyjący powstańcy otrzymają od uczniów kartkę z podziękowaniem za dzielną walkę za naszą ojczyznę oraz życzenia długiego życia w zdrowiu. To dzięki ich bohaterstwu, odwadze i wytrwałości możemy żyć w wolnym kraju, nie znając uczucia niewoli, głodu , strachu czy braku rodziców - mówi Małgorzata Cukiernik - wychowawca klasy III.

Czytaj więcej...

To był aktywny weekend dla naszych Pań z KGW

01.10.2018

Wybierają aktywność!

To był aktywny weekend dla naszych Pań z KGW. Najpierw wzięły udział w IV Powiatowym Rajdzie Nordic Walking "Marsz dla serca", który odbył się w Gorzkowicach, a w niedzielę ruszyły szlakiem historycznym „Hubala”. Towarzyszyli im członkowie Kółka Rolniczego w Gajkowicach, zaproszeni goście, druhowie z OSP i harcerze.  - W niedzielę odbyło się zakończenie zadania dofinansowanego ze środków powiatu piotrkowskiego pt. "Dobrze wyglądamy bo ruch wspieramy",  którego beneficjentem było Kółko Rolnicze w Gajkowicach. Na powyższy grant powiat przeznaczył 5000zł , z których to środków zakupiono namiot, dwa grille i dwa kociołki elektryczne. Zadanie polegało na kontynuacji promowania zdrowego aktywnego trybu życia polegającym na przejściu szlaku historycznego "Szlak Partyzancki im. Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubal" dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości" – opowiada radna powiatowa Halina Derach, koordynatorka projektu. Oprócz członkiń KGW w akcji wzięli także udział  druhowie OSP i harcerze.  - Blisko 60 osób przeszło szlak metodą questingową, polegającą na pieszym przemieszczaniu się z użyciem kijków do nordic walking. Kulminacyjnym punktem było złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odśpiewanie hymnu państwowego przy symbolicznym grobie "Hubala" w lesie spalskim w Anielinie. Rajd zakończono w Domu Ludowym w Gajkowicach, gdzie odbyły się konkursy historyczne i kulinarne.  - Uczestnicy projektu wspólnie usiedli do suto zastawionych stołów z zdrową żywnością przygotowaną przez Panie z KGW Gajkowice. Przy projekcie pomagali również druhowie z OSP Gajkowice pod czujnym okiem radnego Rady Gminy Moszczenica i prezesa Kółka Rolniczego Wojciecha Jarzębowskiego – podkreśla pomysłodawczyni projektu Halina Derach, która dodaje, że uczestnicy wspólnie doszli do wniosku ,że taka forma wypoczynku jest odpowiednia dla każdego wieku i przyczynia się do poprawy zdrowia połączonego z umiejętnością poznawczą ciekawych miejsc historycznych i przyrodniczych. Aktywności i kondycji gratulował wszystkim uczestnikom wójt Marceli Piekarek.  

Czytaj więcej...

Przebudowa ul. Dworcowej

27.09.2018

Reagujemy na Państwa uwagi

W związku ze zgłoszeniami rodziców uczniów SP Moszczenica o trudnościach w ich bezpiecznym dowozie do placówki, po interwencji Wójta wykonawca robót związanych z przebudową ul. Dworcowej deklaruje,  że prace powodujące duże utrudnienia w ruchu drogowym będą wykonywane od godz. 9.00.Za utrudnienia przepraszamy. Remont ulicy ma zakończyć się do końca października.

Czytaj więcej...

Nagroda dla Oli

04.10.2018

Nagroda dla Oli

Aleksandra Maciejek - uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Srocku zdobyła 3. nagrodę w Wojewódzkim Konkusie Plastycznym "W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim. Pracę Oli wyłoniono spośród 360 innych prac nadesłanych przez szkoły. Serdeczne gratulacje dla Oli, jej Rodziców i nauczycielki Jadwigi Krawczyk

Czytaj więcej...

Zebrano ponad 12 litrów krwi

01.10.2018

Zebrano ponad 12 litrów krwi

W kolejnej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez moszczenicki klub HDK PCK wzięło udział 27 osób. – Bardzo się cieszymy, że pojawiają się nowi krwiodawcy. Tym razem po raz pierwszy swoją krew oddała Karolina Midera – cieszy się Edyta Duda, prezes klubu. Niedzielna zbiórka była też okazją do wręczenia odznaczenia  Arturowi Jatczykowi. Otrzymał on Odznakę Zasłużony dla Zdrowia i Narodu.  Organizatorzy dziękują wszystkim krwiodawcom za serce i za dzielenie się z innymi tym, co najcenniejsze - krwią. Kolejna akcja honorowego oddawania krwi  już 2 grudnia.

Czytaj więcej...

Trzy puchary dla bilardzistów z Rękoraja w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzieżowej

28.09.2018

Trzy puchary dla bilardzistów z Rękoraja w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzieżowej

Wojewódzka Liga Młodzieżowa w Bilard to cykl czterech turniejów rankingowych w sezonie 2018. Uczestniczy w niej ponad stu młodych zawodników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów województwa łódzkiego. W trzecim turnieju w łódzkim klubie Frame zawodnicy z Rękoraja zdobyli trzy puchary.W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Jakub Danielak, III miejsce wywalczył Adrian Derewęda. W kategorii gimnazjum na II miejscu uplasował się Krystian Bednarek.

Czytaj więcej...

: Marceli Piekarek na ubiegłorocznym rozdaniu Polskich Nagród Inteligentnego Rozwoju

26.09.2018

Podwójny sukces Moszczenicy!

Jury Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 dwukrotnie nagrodziło w tym roku moszczenicki samorząd. Gmina Moszczenica została uznana po raz kolejny za samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, natomiast wójt Marceli Piekarek otrzyma tytuł samorządowca kadencji 2014 -2018. - Nagroda w tej kategorii przyznawana jest po raz pierwszy – mówi Damian Baran, dyrektor Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród. – To olbrzymie wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla wszystkich pracujących ze mną urzędników oraz Rady Gminy – podkreśla wójt Marceli Piekarek i dodaje, że za sukcesem Moszczenicy kryje się sztab ludzi. – Cieszę się, że nasz wysiłek jest doceniany w kraju. Marceli Piekarek jest wójtem już drugą kadencję. W ciągu tych ośmiu lat gmina zrealizowała projekty za ponad 100 milionów złotych i została uznana przez gazetę Rzeczpospolita za najbardziej innowacyjną gminę w Polsce. – Zawsze działamy według zasady pro publico bono, mieszkańcy są dla nas najważniejsi i to dla nich realizujemy wszystkie nasze projekty. Chcemy zapewnić nie tylko udany start w dorosłe życie poprzez dobrą edukację, lecz również możliwość powrotu po studiach do dobrej pracy w naszej gminie – podkreślał w wywiadach Piekarek.  Ranga i prestiż nagrody co roku przyciągają na Forum Inteligentnego Rozwoju liderów świata biznesu, nauki i samorządu. Laureatami nagrody zostają organizacje, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju. W ubiegłej edycji Człowiekiem Roku został premier Mateusz Morawiecki. Wręczenie nagród będzie miało miejsce 19 października 2018 r. podczas Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju z udziałem ogólnopolskich mediów, która tradycyjnie odbędzie się w czasie trwania Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju tym razem w Uniejowie. Inicjatorem i organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. ( na zdjęciu wójt Marceli Piekarek na ubiegłorocznym rozdaniu Polskich Nagród Inteligentnego Rozwoju)  

Czytaj więcej...

Dzień Patrona w szkole podstawowej w Moszczenicy

20.09.2018

Dzień Patrona w szkole podstawowej w Moszczenicy

Tegoroczne święto szkoły z okazji Roku św. Stanisława Kostki miało szczególny wymiar. Moszczenicka podstawówka od pięciu lat nosi imię św. młodego jezuity, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Mszę świętą rozpoczynającą obchody odprawił bp Ireneusz Pękalski, który po wspólnej modlitwie poświęcił przybory szkolne i plecaki. Dzieje i życie patrona przypomniano w przedstawieniu przygotowanym specjalnie na tę okazję. - My wszyscy staramy się wzorować na naszym Patronie, a najlepszymi przewodnikami w życiu są rodzice i nauczyciele – przypomniała zebranym w hali sportowej dyrektor Jolanta Kujawska – Wężyk. Akademia była też okazją do wręczenia nagród laureatom Gminnego Konkursu Poetyckiego „Święty Stanisław Kostka jako dobre dziecko, pilny uczeń, gorliwy chrześcijanin, oddany Bogu i Ojczyźnie”.Nagrody - w asyście proboszcza Władysława Pasia i wójta Marcelego Piekarka – wręczał nagrodzonym uczniom bp Pękalski. - Nagrodzone i wyróżnione utwory odczytali sami ich autorzy, za co otrzymali gromkie brawa. Wiersze zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły – relacjonuje Ewa Baranowska, nauczycielka jęz. polskiego. Dodatkowo w Dniu Patrona szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, którzy przywieźli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe ufundowane przez wicestarostę piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka. Święty Stanisław Kostka jest patronem szkoły od 2013 roku. O powrocie patrona zadecydowali mieszkańcy Moszczenicy w drodze głosowania internetowego. Wizerunek świętego jeszcze przed II wojną światową umieszczono na szkolnym sztandarze.

Czytaj więcej...

Ruszył program Czyste Powietrze

23.09.2018

Ruszył program Czyste Powietrze

Można już składać wnioski w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Maksymalne dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę starych pieców może wynieść nawet 53 tysiące złotych. Wielkość dotacji uzależniona jest od dochodów.Program Czyste Powietrze to dotacje na termomodernizację domów osób fizycznych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi od 19 września rozpoczął nabór wniosków W ramach projektu można uzyskać dotację w formie pożyczki, dotacji lub pożyczki połączonej z dotacją na prace termomodernizacyjne dla budynków mieszkalnych, m.in. na:- wymianę pieca na węgiel na kocioł na biomasę/gaz/olej,- pompy ciepła,- kolektory słoneczne,- panele fotowoltaiczne,- ogrzewanie elektryczne,- instalacje wewnętrzne ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,- wymienę stolarki okiennej i drzwiowej,- docieplenie ścian budynków itd.Wnioski o dofinansowanie mieszkańcy składają indywidualnie w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, ul. Dubois 118. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach http://www.wfosigw.lodz.pl/czyste_powietrze.php https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Czytaj więcej...

Zebrali 60 worków śmieci

26.09.2018

Zebrali 60 worków śmieci

Uczniowie gimnazjum w Moszczenicy wraz nauczycielami uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Gminy w Moszczenicy, która zapewniła szkole worki, jednorazowe rękawice oraz odbiór zebranych śmieci.- Zebraliśmy około 60 worków śmieci. To świadczy o stanie zanieczyszczenia środowiska. Najczęściej spotykane śmieci to puszki, butelki, opony, torebki foliowe oraz opakowania po produktach spożywczych. Zapakowane worki zostawiliśmy w wyznaczonych miejscach - informuje Dorota Chojnacka. Jak podkreślają organizatorzy akcji, pocieszające jest to, że każdego roku młodzież znajduje coraz mniej śmieci na sprzątanym terenie.

Czytaj więcej...

140-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie

23.09.2018

140-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie

Z okazji jubileuszu jednostce nadano nowy sztandar ufundowany przez mieszkańców, firmy, instytucje, samorządy i organizacje z terenu Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Uroczystość przekazania odbyła się na placu przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Piotrkowie. W jubileuszu 140 lecia PSP w Piotrkowie uczestniczyli w niej zaproszeni goście m.in.komendant wojewódzki PSP w Łodzi, przedstawiciele samorządu lokalnego z prezydentem miasta i starostą na czele, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, byli komendanci, druhowie OSP, byli i obecni strażacy i pracownicy cywilni oraz mieszkańcy Piotrkowa.Wśród fundatorów sztandaru znależli się druhowie ze wszystkich jednostek OSP na terenie gminy oraz wójt Marceli Piekarek.

Czytaj więcej...

Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy serdecznie zaprasza 18.10.2018r. na wyjazd do Teatru Nowego w Łodzi na sztukę pt. „Seks dla opornych”.

26.09.2018

GOKiS zaprasza!

Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy serdecznie zaprasza 18.10.2018r. na wyjazd do Teatru Nowego w Łodzi na sztukę pt. „Seks dla opornych”. W rolach głównych wystąpią wspaniali aktorzy: Maria Gładkowska i Wojciech Wysocki. Koszt wyjazdu: 50 zł.Zapisy do 3 października ​w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy ul. Dworcowa 16A.

Czytaj więcej...

Zmiana organizacji ruchu w centrum Moszczenicy

17.09.2018

Zmiana organizacji ruchu w centrum Moszczenicy

Uwaga! Od 19 września – w związku z kolejnym etapem remontu – zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Kosowskiej od ul. Spacerowej do ul. Piotrkowskiej (droga wojewódzka 716). Zapory drogowe pojawią się w środę o godz. 7.00. Zalecany objazd przez ul. Spacerową i ul. Dworcową. Za utrudnienia przepraszamy.Więcej o remoncie przeczytasz tutaj.

Czytaj więcej...

Nagroda specjalna dla ucznnicy szkoły podstawowej w Gazomi

21.09.2018

Nagroda specjalna dla ucznnicy szkoły podstawowej w Gazomi

Maja Sztajerowska, uczennica SP im. św. JP II w Gazomi została jedną z laureatek konkursu plastycznego „W stulecie niepodległości” zorganizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Maja otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez członka jury - Stanisława Piotra Gajdę z piotrkowskiego Ośrodka Działań Artystycznych.Konkurs „W stulecie niepodległości” podzielony był na dwie kategorie. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie stworzyć „Portret Wielkiego Rodaka”, a klas IV-VII – zilustrować „Przełomowe wydarzenia stulecia niepodległości”. Spośród 300 prac spełniających wymogi regulaminu jury wybrało 32. Zaprezentowano je w czwartek w Miejskim Domu Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas uroczystości wręczenia nagród kurator Grzegorz Wierzchowski podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, podkreślając, że rok obchodów stulecia odzyskania niepodległości to czas, w którym w sposób szczególny należy pamiętać o trudnej historii naszego kraju i tych, którzy walce o wolność Polski poświęcili swe życie. A wdzięczność tamtym pokoleniom niech zmobilizuje nas do codziennej pracy dla dobra naszego kraju, województwa, naszych małych ojczyzn. Opiekunem Mai była wych. Benita Kaźmierczak. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Na Moszczenickich Terenach Inwestycyjnych stanie nowoczesny budynek

14.09.2018

Na Moszczenickich Terenach Inwestycyjnych stanie nowoczesny budynek

Już wkrótce ruiny zamienią się w nowoczesny obiekt. W urzędzie podpisano umowę obejmującą zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy budynku biurowego, który stanie na terenach byłych Moszczenickich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Przetarg wygrała moszczenicka firma MOKADI. Umowę podpisali Karolina Kaźmierczak oraz skarbnik gminy Anna Kaźmierczak i wójt gminy Marceli Piekarek.Obecnie rozpoczęły się prace projektowe. Projektowany dwu piętrowy budynek ma posiadać  m.in. powierzchnie biurowe, serwerownie, sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne. W nową bryłę wkomponowane będą historyczne elementy.– Mam nadzieję, że to będzie wizytówka gminy - mówi wójt Marceli Piekarek. Zdaniem wójta Piekarka MTI to projekt o ogromnym znaczeniu społecznym. Wpłynie na rynek pracy,  przyspieszy gazyfikację gminy oraz poprawi np. ciśnienie wody w kranach. - Warto podkreślić, że w ramach unijnej dotacji przy budowie i uzbrojeniu terenów poindustrialnych, modernizację przejdzie ujęcie wody, a moszczenicka sieć wodno-kanalizacyjna zostanie w części przebudowana.Zainwestowane pieniądze mają poprawić obecną i przyszłą sytuację mieszkańców i przede wszystkim wspomóc rozwój gospodarczy. Projekt ma pozyskać inwestorów zewnętrznych, ale urzędnicy liczą także na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. - Taka baza pozwoli również samodzielnie prowadzić swój biznes właśnie u nas na profesjonalnie przygotowanym przy udziale środków unijnych terenie. - Chcemy zatrzymać odpływ młodych i wykształconych ludzi do większych miast. Teraz większość firm prowadzi swój biznes w Internecie, a my dajemy im stabilny i niezawodny dostęp do klientów na całym świecie – podkreśla Piekarek.

Czytaj więcej...

Karta Małego Czytelnika

23.09.2018

Karta Małego Czytelnika

Gminna Biblioteka Publiczna w Moszczenicy rozpoczyna wdrażanie pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. - Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. - Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania - zachęca Tomasz Kempa, dyrektor biblioteki. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Więcej informacji oraz lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Instytut Książki Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl​

Czytaj więcej...

Informacja w sprawie miejsca i terminu przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

19.09.2018

Informacja w sprawie miejsca i terminu przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Informujemy, że zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych:1) ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie2) ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzieprzyjmowane są w Urzędzie Gminy w Moszczenicy do dnia 21 września 2018 r.w pok. nr 25 w godzinach pracy urzędu - poniedziałek - czwartek: 7.30 – 15.30 piątek: 7.30 – 14.00.

Czytaj więcej...

Odnowiono pomnik Stefana Karaszewskiego

14.09.2018

Odnowiono pomnik Stefana Karaszewskiego

Jego pogrzeb był patriotyczną manifestacją, honory oddawali mu nawet niemieccy żołnierze. Pamięć o bohaterstwie młodego plutonowego nie przeminęła. Pielęgnują ją mieszkańcy Kosowa i harcerze z 86. Piotrkowskiej Drużyny Harcerskiej "Knieja" imienia Stefana Karaszewskiego.Historia pomnika sięga lat 70-tych. Dziś dzięki dofinansowaniu z łódzkiego oddziału  Instytutu Pamięci Narodowej oraz środków własnych  gminnych wyremontowano i odnowiono miejsce pamięci. Stefan Karaszewski zasłynął  heroiczną, samotną walką. W dniu śmierci miał 24 lata. Stanął sam 5 września 1939 r. przeciw czołgom. Jak donoszą przekazy historyczne podczas dwóch godzin walki zniszczył 6 czołgów oraz uszkodził kilka innych pojazdów. Jego czyn pozwolił na bezpieczne wycofanie się jego towarzyszy z 85. Pułk Strzelców Wileńskich.W listopadzie 197 6 r. Eugeniusz Miksa, mieszkaniec Moszczenicy na głazie  wykuł pamiątkowy napis „Pamięci Stefana Karaszewskiego, poległego w samotnej walce z czołgami niemieckimi 5-IX-1939 r. Historię ustawienia głazu tak  opisuje w swojej książce Maciej Molsa: „Na bocznej stronie głazu widnieje siedem spłaszczonych trójkątów, będących symbolami czołgów niemieckich zniszczonych przez Stefana Karaszewskiego i jedno kółko jako symbol motocykla zniszczonego wraz z 2-osobową załogą. Stosowny głaz podarował proboszcz parafii. Głaz znajdował się przy dzwonnicy kościelnej.  Po wykuciu głaz umieszczono w pobliżu miejsca walki Stefana Karaszewskiego przy domu dróżnika Stanisława Janczaka.  5 września 1978 r. w rocznicę śmierci Stefana Karaszewskiego przy głazie (...)odbyło się uroczyste spotkanie Drużyny Harcerskiej przy Szkole Podstawowej w Kosowie z siostrą Stefana Karaszewskiego – Marią Kobacką, stryjem Władysławem Karaszewskim oraz dowódcą plutonu II kompanii karabinów maszynowych 85 Pułku Strzelców Wileńskich – Janem Hanka. Po roku 1980 dzięki lokalnej społeczności głaz osadzono na postumencie betonowym i ogrodzono. Pomnikiem opiekują się harcerze 86 Piotrkowskiej Drużyny Harcerskiej „Knieja” im. Stefana Karaszewskiego”Po blisko czterech dekadach pomnik i postument wymagał remontu. Dzięki staraniom mieszkańców Kosowa, lokalnych władz i środkom pochodzącym z IPN-u  oczyszczono głaz, wymieniono i podwyższono jego podstawę, a stary płotek zdemontowano, zastępując go słupkami i łańcuchami.W rocznicę śmierci Karaszewskiego,  przed nowo wyremontowanym pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze. W uroczystości  udział wzięli harcerze z 86 PDH „Knieja” im. Stefana Karaszewskiego, władze gminy z wójtem Marcelim Piekarkiem na czele oraz mieszkańcy. Wartę honorową przed pomnikiem pełnili strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1002 z Tomaszowa Mazowieckiego.  Instytut Pamięci Narodowej reprezentowała Anna Józwik z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Łodzi.

Czytaj więcej...

Moszczenica świętowała Dożyni Gminno-Parafialne

10.09.2018

Moszczenica świętowała Dożyni Gminno-Parafialne

Tłumnie przybyli mieszkańcy wspólnie z władzami gminy oraz zaproszonymi gośćmi  dziękowali rolnikom za tegoroczne plony. Uroczystość rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy. Ceremoniał dożynkowy w amfiteatrze gminnym poprzedził barwny korowód, który przeszedł od kościoła do amfiteatru gminnego. Starostami tegorocznych Dożynek byli Aleksandra Nieśmiałek  i Mirosław Stańczyk, mieszkańcy Karlina.Rolę gospodarza pełnił wójt gminy Marceli Piekarek. - To jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego rolnika. Wszyscy zbieramy się i dziękujemy za te wspaniałe plony, opiekę Matki Bożej oraz błogosławieństwo Pana Boga. Pamiętamy o ich ciężkiej pracy i wyrażamy swoją wdzięczność za ich trud – dziękował ze sceny wójt.W tym roku tradycyjny wieniec dożynkowy przygotowały panie z KGW w Karlinie.  Wieniec wraz z dożynkowym bochenkiem chleba został uroczyście przekazany gospodarzowi gminy. Wójt Piekarek razem z starostami rozdawali obecnym w amfiteatrze gościom kawałki chleba z tegorocznej mąki.Dożynkom tradycyjnie towarzyszyła prezentacja kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy oraz wstępy artystyczne.Po dożynkach odbył się Przystanek Folklor, w ramach którego odbyła prezentacja kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy oraz wstępy artystyczne zespołów ludowych. Wydarzenie było sfinansowane w ramach środków grantowych Stwoarzyszenia Lokalna Grupa Działania Bud-UJ  Razem.

Czytaj więcej...

Łazik marsjański, produkty regionalne, innowacyjne rozwiązania z branży IT, porady ekspertów, rozwiązania dla firm,  animacje dla dzieci i występy artystyczne - to wszystko  można było zobaczyć na  II Międzynarodowych Targach branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii.

17.09.2018

Dla każdego coś fajnego!

Łazik marsjański, produkty regionalne, innowacyjne rozwiązania z branży IT, porady ekspertów, rozwiązania dla firm,  animacje dla dzieci i występy artystyczne - to wszystko  można było zobaczyć na  II Międzynarodowych Targach branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii.Na stoiskach można było zakupić m.in. naturalne mydło, miód z lokalnej pasieki czy spróbować napoju produkowanego na bazie jałowca. Uwagę zwiedzających przyciągały również stoiska z branży budowlanych, wnętrzarskich oraz OZE. W oficjalnym otwarciu targów oprócz wystawców i zwiedzających, uczestniczyły władze gminy z wójtem Marcelim Piekarkiem na czele, który podsumował dwuletni projekt oraz zaprezentował zebranym spot promocyjny Moszczenicy.

Czytaj więcej...

Aktualności

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W ROKU 2024

22.12.2023

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W ROKU 2024

Prosimy o zwrócenie uwagi, że od stycznia popioły z palenisk domowych zbieramy selektywnie w worki (nie wrzucamy do kosza z odpadami zmieszanymi)! MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 06.03, 03.04, 17.04, 25.04, 15.05, 29.05, 12.06, 26.06, 10.07, 24.07, 07.08, 21.08, 04.09, 18.09, 02.10, 16.10, 30.10, 13.11, 11.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 06.03, 03.04, 25.04, 29.05, 26.06, 24.07, 21.08, 18.09, 16.10, 13.11, 11.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 10.01, 24.01, 07.02, 21.02, 06.03, 20.03, 03.04, 25.04, 29.05, 26.06, 24.07, 21.08, 18.09, 16.10, 13.11, 27.11, 11.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 15.05 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 15.01, 12.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 15.01, 12.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 15.01, 29.01, 12.02, 26.02, 11.03, 25.03, 04.04, 06.05, 03.06, 01.07, 26.08, 23.09, 21.10, 04.11, 18.11, 02.12, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 16.01, 13.02, 12.03, 09.04, 23.04, 07.05, 21.05, 04.06, 18.06, 02.07, 16.07, 30.07, 13.08, 27.08, 10.09, 24.09, 08.10, 22.10, 19.11, 17.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 16.01, 13.02, 12.03, 09.04, 07.05, 04.06, 02.07, 30.07, 27.08, 24.09, 22.10, 19.11, 17.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 16.01, 30.01, 13.02, 27.02, 12.03, 26.03, 09.04, 07.05, 04.06, 02.07, 27.08, 24.09, 22.10, 05.11, 19.11, 03.12, 17.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 21.05 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 13.03, 10.04, 24.04, 08.05, 22.05, 05.06, 19.06, 03.07, 17.07, 31.07, 14.08, 28.08, 11.09, 25.09, 09.10, 23.10, 20.11, 18.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 13.03, 10.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 17.01, 31.01, 14.02, 28.02, 13.03, 27.03, 10.04, 08.05, 05.06, 03.07, 28.08, 25.09, 23.10, 06.11, 20.11, 04.12, 18.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 22.05 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 07.03, 04.04, 18.04, 02.05, 16.05, 07.06, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 07.03, 04.04, 02.05, 07.06, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 11.01, 25.01, 08.02, 22.02, 07.03, 21.03, 04.04, 02.05, 07.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 28.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 13.08, 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 18.01, 01.02, 15.02, 29.02, 14.03, 28.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 26.09, 24.10, 07.11, 21.11, 05.12, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 19.01, 02.02, 16.02, 01.03, 15.03, 29.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 27.09, 25.10, 08.11, 22.11, 06.12, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 16.04, 30.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 09.07, 23.07, 06.08, 20.08, 03.09, 17.09, 01.10, 15.10, 29.10, 12.11, 10.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 10.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 09.01, 23.01, 06.02, 20.02, 05.03, 19.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 26.11, 10.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 14.05 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 08.03, 05.04, 19.04, 10.05, 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 08.03, 05.04, 10.05, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 12.01, 26.01, 09.02, 23.02, 08.03, 22.03, 05.04, 10.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 05.11, 15.11, 29.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, ul. Wolborska 74, Cmentarna 8, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98, 99 , 141 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 16.04, 30.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 09.07, 23.07, 06.08, 20.08, 03.09, 17.09, 01.10, 15.10, 29.10, 12.11, 10.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 10.12 POPIÓŁ Z PALENISK DOMOWYCH: 09.01, 23.01, 06.02, 20.02, 05.03, 19.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 26.11, 10.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 14.05 HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW 2024 NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁE MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia 10.01, 07.02, 06.03, 03.04, 25.04, 29.05, 26.06, 24.07, 21.08, 18.09, 16.10, 13.11, 11.12 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE 15.01, 12.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona 09.01, 06.02, 05.03, 02.04, 30.04, 28.05, 25.06, 23.07, 20.08, 17.09, 15.10, 12.11, 10.12 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa 17.01, 14.02, 13.03, 10.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW 11.01, 08.02, 07.03, 04.04, 02.05, 07.06, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK 18.01, 15.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW 19.01, 16.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY 16.01, 13.02, 12.03, 09.04, 07.05, 04.06, 02.07, 30.07, 27.08, 24.09, 22.10, 19.11, 17.12 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości 12.01, 09.02, 08.03, 05.04, 10.05, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

Czytaj więcej...
GOPS szuka pracowników

14.02.2019

GOPS szuka pracowników

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy z siedzibą w Kosowie poszukuje pracowników na następujące  stanowiska:1. pracownik socjalny - 1 etat, umowa na zastępstwo2. asystent rodziny - 1 etat, umowa o pracę3. opiekun w ośrodku pomocy społecznej, umowa o pracę.Szczegółowe warunki poniżej - w załączonym pliku do pobrania.Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem GOPS należy się umówić telefonicznie - 44 616 95 97.

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

29.12.2020

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2021

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w roku 2021.Uwaga! Ulega zmianie częstotliwość odbioru odpadów.   Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej oraz Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów komunalnych, z uwagi na podział ulic   Moszczenica: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 21.04.2021, 05.05.2021, 19.05.2021, 02.06.2021, 16.06.2021, 30.06.2021, 14.07.2021, 28.07.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 08.09.2021, 22.09.2021, 06.10.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 13.01.2021, 10.02.2021, 10.03.2021, 07.04.2021, 05.05.2021, 02.06.2021, 30.06.2021, 28.07.2021, 25.08.2021, 22.09.2021, 20.10.2021, 17.11.2021, 15.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 19.05.2021, 17.11.2021   Gazomia Nowa, Gazomia Stara, Gościmowice Drugie, Białkowice, Gościmowice Pierwsze, Raciborowice ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 26.04.2021, 10.05.2021, 24.05.2021, 07.06.2021, 21.06.2021, 05.07.2021, 19.07.2021, 02.08.2021, 16.08.2021, 30.08.2021, 13.09.2021, 27.09.2021, 11.10.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 18.01.2021, 15.02.2021, 15.03.2021, 12.04.2021, 10.05.2021, 07.06.2021, 05.07.2021, 02.08.2021, 30.08.2021, 27.09.2021, 25.10.2021, 22.11.2021, 20.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 24.05.2021, 22.11.2021   Gajkowice, Raków, Raków Duży ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 27.04.2021, 11.05.2021, 25.05.2021, 08.06.2021, 22.06.2021, 06.07.2021, 20.07.2021, 03.08.2021, 17.08.2021, 31.08.2021, 14.09.2021, 28.09.2021, 12.10.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 19.01.2021, 16.02.2021, 16.03.2021, 13.04.2021, 11.05.2021, 08.06.2021, 06.07.2021, 03.08.2021, 31.08.2021, 28.09.2021, 26.10.2021, 23.11.2021, 21.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 25.05.2021, 23.11.2021   Daszówka, Jarosty, Karlin, Michałów, Raków Duży ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 28.04.2021, 12.05.2021, 26.05.2021, 09.06.2021, 23.06.2021, 07.07.2021, 21.07.2021, 04.08.2021, 18.08.2021, 01.09.2021, 15.09.2021, 29.09.2021, 13.10.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 20.01.2021, 17.02.2021, 17.03.2021, 14.04.2021, 12.05.2021, 09.06.2021, 07.07.2021, 04.08.2021, 01.09.2021, 29.09.2021, 27.10.2021, 24.11.2021, 22.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 26.05.2021, 18.11.2021   Rękoraj, Kosów, Sierosław ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 22.04.2021, 06.05.2021, 20.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021, 01.07.2021, 15.07.2021, 29.07.2021, 12.08.2021, 26.08.2021, 09.09.2021, 23.09.2021, 07.10.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 14.01.2021, 11.02.2021, 11.03.2021, 08.04.2021, 06.05.2021, 05.06.2021, 01.07.2021, 29.07.2021, 26.08.2021, 23.09.2021, 21.10.2021, 18.11.2021, 16.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 20.05.2021, 09.11.2021   Dąbrówka,  Podolin, Srock ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 01.04.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 13.05.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 24.06.2021, 08.07.2021, 22.07.2021, 05.08.2021, 19.08.2021, 02.09.2021, 16.09.2021, 30.09.2021, 14.10.2021, 28.10.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 21.01.2021, 18.02.2021, 18.03.2021, 15.04.2021, 13.05.2021, 10.06.2021, 08.07.2021, 05.08.2021, 02.09.2021, 30.09.2021, 28.11.2021, 25.11.2021, 23.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.05.2021, 25.11.2021   Baby, Kiełczówka, Pomyków ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 02.04.2021, 16.04.2021, 30.04.2021, 14.05.2021, 28.05.2021, 11.06.2021, 25.06.2021, 09.07.2021, 23.07.2021, 06.08.2021, 20.08.2021, 03.09.2021, 17.09.2021, 01.10.2021, 15.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 22.01.2021, 19.02.2021, 19.03.2021, 16.04.2021, 14.05.2021, 11.06.2021, 09.07.2021, 06.08.2021, 03.09.2021, 01.10.2021, 29.10.2021, 26.11.2021, 24.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 28.05.2021, 08.11.2021   Wola Moszczenicka: ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 20.04.2021, 04.05.2021, 18.05.2021, 01.06.2021, 15.06.2021, 29.06.2021, 13.07.2021, 27.07.2021, 10.08.2021, 24.08.2021, 07.09.2021, 21.09.2021, 05.10.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 12.01.2021, 09.02.2021, 09.03.2021, 06.04.2021, 04.05.2021, 01.06.2021, 29.06.2021, 27.07.2021, 24.08.2021, 21.09.2021, 19.10.2021, 16.11.2021, 14.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 18.05.2021, 16.11.2021   Moszczenica: ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa Wola Moszczenicka: ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Miodowa, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Plac Włókniarzy, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 23.04.2021, 07.05.2021, 21.05.2021, 04.06.2021, 18.06.2021, 02.07.2021, 16.07.2021, 30.07.2021, 13.08.2021, 27.08.2021, 10.09.2021, 24.09.2021, 08.10.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 15.01.2021, 12.02.2021, 12.03.2021, 09.04.2021, 07.05.2021, 04.06.2021, 02.07.2021, 30.07.2021, 27.08.2021, 24.09.2021, 22.10.2021, 19.11.2021, 17.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 21.05.2021, 19.11.2021     Miejsca trudno dostępne: Jarosty ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25,  Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Raciborowice 32, 33, 34, Rękoraj 98, Rękoraj 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY - 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 19.04.2021, 08.05.2021, 17.05.2021, 31.05.2021, 14.06.2021, 28.06.2021, 12.07.2021, 26.07.2021, 09.08.2021, 23.08.2021, 06.09.2021, 20.09.2021, 04.10.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO) – 11.01.2021, 08.02.2021, 08.03.2021, 10.04.2021, 08.05.2021, 31.05.2021, 28.06.2021, 26.07.2021, 23.08.2021, 20.09.2021, 18.10.2021, 15.11.2021, 13.12.2021 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 17.05.2021, 15.11.2021  

Czytaj więcej...
HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

20.12.2022

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI 2023

MOSZCZENICA: ul. Cmentarna,

Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia

11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 27.04, 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12

GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE

16.01, 13.02, 13.03, 06.04, 08.05, 05.06, 03.07, 31.07, 28.08, 25.09, 23.10, 20.11, 18.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona

10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12

DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa, Poziomkowa

18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12

RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW

12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12

DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK

19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 06.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12

BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW

20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12

GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY

17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12

WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Dworcowa, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa, 100-lecia Odzyskania Niepodległości

13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12

Czytaj więcej...
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r

20.12.2021

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2022 r.

Mieszkańców Moszczenicy, Woli Moszczenickiej i Rakowa Dużego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminy odbiorów odpadów, z uwagi na podział ulic. MOSZCZENICA: ul. Cmentarna, Dworcowa, Kolejowa, Lipowa, Piotrkowska, Poduchowna, Pogodna, Wolborska, Wschodnia ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 20.04, 04.05, 18.05, 01.06, 15.06, 29.06, 13.07, 27.07, 10.08, 24.08, 07.09, 21.09, 05.10, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 12.01, 09.02, 09.03, 06.04, 04.05, 01.06, 29.06, 27.07, 24.08, 21.09, 19.10, 16.11, 14.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 18.05, 16.11 GAZOMIA NOWA, GAZOMIA STARA, GOŚCIMOWICE PIERWSZE, GOŚCIMOWICE DRUGIE, BIAŁKOWICE, RACIBOROWICE ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 25.04, 09.05, 23.05, 06.06, 20.06, 04.07, 18.07, 01.08, 17.08 (ŚRODA), 29.08, 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 17.01, 14.02, 14.03, 11.04, 09.05, 06.06, 04.07, 01.08, 29.08, 26.09, 24.10, 21.11, 19.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 23.05, 21.11 GAJKOWICE, RAKÓW, RAKÓW DUŻY ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 02.08, 16.08, 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 18.01, 15.02, 15.03, 12.04, 10.05, 07.06, 05.07, 02.08, 30.08, 27.09, 25.10, 22.11, 20.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 24.05, 22.11 DASZÓWKA, JAROSTY, KARLIN, MICHAŁÓW, RAKÓW DUŻY ul. Słonecznikowa, Makowa, Migdałowa, Brzozowa, Malinowa, Miodowa, Jagodowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 27.04, 11.05, 25.05, 08.06, 22.06, 06.07, 20.07, 03.08, 17.08, 31.08, 14.09, 28.09, 12.10, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 19.01, 16.02, 16.03, 13.04, 11.05, 08.06, 06.07, 03.08, 31.08, 28.09, 26.10, 23.11, 21.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 25.05, 17.11 RĘKORAJ, KOSÓW, SIEROSŁAW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 18.06 (SOBOTA), 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08, 08.09, 22.09, 06.10, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 13.01, 10.02, 10.03, 07.04, 05.05, 02.06, 30.06, 28.07, 25.08, 22.09, 20.10, 17.11, 15.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 19.05, 08.11 DĄBRÓWKA, PODOLIN, SROCK ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 01.09, 15.09, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  20.01, 17.02, 17.03, 14.04, 12.05, 09.06, 07.07, 04.08, 01.09, 29.09, 27.10, 24.11, 22.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 26.05, 24.11 BABY, KIEŁCZÓWKA, POMYKÓW ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 21.01, 18.02, 18.03, 01.04, 15.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06, 08.07, 22.07, 05.08, 19.08, 02.09, 16.09, 30.09, 14.10, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO):  21.01, 18.02, 18.03, 15.04, 13.05, 10.06, 08.07, 05.08, 02.09, 30.09, 28.10, 25.11, 23.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 27.05, 07.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Boczna, Brzozowa, Dębowa, Dworska, Gazomska, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Piotrkowska, Proszeńska, Rolna, Rzeczna, Smugowa, Wiosenna, Wiśniowa, Zaciszna, Zielona ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 19.04, 07.05 (SOBOTA), 17.05, 31.05, 14.06, 28.06, 12.07, 26.07, 09.08, 23.08, 06.09, 20.09, 04.10, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 11.01, 08.02, 08.03, 05.04, 07.05 (SOBOTA), 31.05, 28.06, 26.07, 23.08, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 17.05, 15.11 WOLA MOSZCZENICKA ul. Akacjowa, Cicha, Jodłowa, Krzywa, Modrzewiowa, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Polna, Południowa, Projektowana, Robotnicza, Słoneczna, Sosnowa, Włókniarzy, MOSZCZENICA ul. Cegielniana, Fabryczna, Hodowlana, Jaworowa, Kosowska, Nowy Świat, Rzemieślnicza, Spacerowa, Wesoła, Wrzosowa ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06, 01.07, 15.07, 29.07, 12.08, 26.08, 09.09, 23.09, 07.10, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 14.01, 11.02, 11.03, 08.04, 06.05, 03.06, 01.07, 29.07, 26.08, 23.09, 21.10, 18.11, 16.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 20.05, 18.11 MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE: JAROSTY ul. Łąkowa 15, Jarosty ul. Ustronna 25, Moszczenica ul. Cegielniana 22, Moszczenica ul. Wolborska 74, Wola Moszczenicka ul. Łąkowa 2 i 3, Rękoraj 98 i 99 ODPADY ZMIESZANE I BIOODPADY: 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 20.04 (ŚRODA), 02.05, 16.05, 30.05, 13.06, 27.06, 11.07, 25.07, 08.08, 22.08, 05.09, 19.09, 03.10, 17.10, 31.10, 14.11, 12.12 ODPADY SEGREGOWANE (PLASTIK, METALE, PAPIER, SZKŁO): 10.01, 07.02, 07.03, 04.04, 02.05, 30.05, 27.06, 25.07, 22.08, 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ODPADY WIELKOGABARYTOWE I ZUŻYTE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE: 16.05, 14.11

Czytaj więcej...
Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

08.05.2019

Co dalej z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej?

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem  wójta Marcelego  Piekarka, które dotyczy przyszłości budynku po wygasającym gimnazjum. Oświadczenie jest częścią wywiadu, który ukaże się  w najnowszym wydaniu "Ziemi Piotrkowskiej". Poniżej publikujemy jego treść.***Rada wycofała się z projektu podzielenia szkoły podstawowej w Moszczenicy na dwa budynki. Powodem ma być brak zgody rodziców. Sytuacja jest dość skomplikowana…Marceli Piekarek: Zmiany wprowadzone reformą i ich konsekwencje budziły emocje w naszej gminie od samego początku.  Był strach o miejsca pracy oraz sentyment do budynku, w którym mieściła się dawna „tysiąclatka”. W lutym 2017r., na sesji poświęconej zmianom w oświacie padały głosy, że najwłaściwszym momentem na podjęcie konkretnej decyzji będzie przyszła kadencja. Chodziło o to,  aby przeprowadzić szeroką dyskusję i uwzględnić wnioski wszystkich osób, które mogą zaproponować rozsądne zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum. I tak też się stało. Pojawiały się różne warianty, np. przeniesienia szkoły z Gazomi. Nie zyskały one jednak społecznego poparcia. W końcu w lutym i w marcu zostały podjęte uchwały w sprawie przyznania drugiego budynku  Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki. Mówiły one o  „przekształceniu Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Dworcowej poprzez wskazanie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych”.  I dlaczego ten wariant nie doszedł do skutku? - Złożyło się na to kilka faktów. Po podjęciu przez radę stosownych uchwał, 8 kwietnia br. wystosowałem pismo  do dyrektor  Jolanty Kujawskiej-Wężyk. Pytałem w nim o plan organizacji zajęć w roku szkolnym 2019/2020 z uwzględnieniem podziału na dwa budynki.  Wkrótce potem zostałem zaproszony na zebranie rodziców uczniów SP Moszczenica.  Na spotkaniu ,  w którym uczestniczyło blisko 250 osób  jedna z matek zaprezentowała treść deklaracji imiennej,  w której rodzice mieli określić, do którego budynku uczęszczać będzie ich dziecko w przyszłym roku szkolnym. Nikt z obecnych na sali nie zgłosił nawet najdrobniejszych uwag do projektu tego dokumentu. Po niecałych dwóch tygodniach otrzymałem wyniki tej swoistej ankiety.  Pismem z dnia 23 kwietnia br. dyrektor SP Moszczenica poinformowała mnie,  że nie może zrealizować zapisów uchwał podjętych przez radę gminy. Powodem są deklaracje rodziców uczniów klas 0-8, z których wynika, że „ 93% będzie uczęszczało do budynku przy ul. Dworcowej, a 6% do budynku przy ul. Piotrkowskiej tj. około 35 uczniów z różnych klas.”  1 % rodziców nie zajął stanowiska. W tej sytuacji, gdy zbliżał się ostateczny termin opracowania arkuszy organizacyjnych jednostek,  zwróciłem się do przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w celu uchylenia uchwał dotyczących lokalizacji szkoły podstawowej w Moszczenicy w dwóch budynkach - w przy ul. Piotrkowskiej i Dworcowej.  Na posiedzeniu 26 kwietnia - stosunkiem głosów:  10 „za”, 2 „przeciwnych”,  2 „wstrzymujących” i  1 osobie nieobecnej  - rada podjęła taką uchwałę.Jednym z argumentów za przyznaniem drugiej lokalizacji była duża liczba uczniów w placówce przy ul. Dworcowej. Nie szkoda, że rodzice nie chcą posyłać dzieci do drugiego budynku ? - Cały czas analizujemy dane demograficzne, a te są niepokojące. W kolejnych rocznikach zmniejsza się liczba dzieci.  W tym roku w szkole przy ul. Dworcowej mamy 27 oddziałów. W kolejnych latach ich liczba będzie sukcesywnie spadać. W  przyszłym roku szkolnym będzie ich 25, w 2020/21 – 23, w 2023/24 już tylko 20. Będziemy musieli się zmierzyć z tym problemem.   Ile rocznie wydajecie na oświatę? - W ubiegłym roku na oświatę wydaliśmy ponad 18 milionów złotych, z czego 5 milionów musimy dołożyć z budżetu gminy – subwencja i dotacje to tylko 13 milionów. Co może stać się z budynkiem po gimnazjum? Pojawiają się różne teorie…Pragnę uciąć te spekulacje. Wielokrotnie otrzymywałem prośby od różnych instytucji,  organizacji, jednostek organizacyjnych, referatów, organizacji społecznych o poprawę warunków lokalowych. Oświadczam, że moją intencją będzie zagospodarowanie budynku po wygasającym gimnazjum przy ul. Piotrkowskiej tylko i wyłącznie na potrzeby gminy Moszczenica. Może to być np. referat edukacji, biblioteka gminna, pomieszczenie dla harcerzy,  pomieszczenie dla emerytów, rencistów, KGW, GZOZ – rehabilitacja, GOPS lub Urząd Gminy. ---------------------------------------------------------------------------------------------DANE DEMOGRAFICZNE DLA SP MOSZCZENICA Rok szkolny Ilość oddziałów SP Moszczenica Pomieszczenia wolne do zagospodarowania 2019/20 25 2 2020/21 23 4 2021/22 23 4 2022/23 21 6 2023/24 20 7 2024/25 20 7 2025/26 19 8 2026/27 18 9    

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka