Logo

Gmina Moszczenica

Text size
Magnifier
Text size

Rozpoczęcie roku w SP Jarosty

Added at: 05.09.2022 Tags: sp jarosty
Rozpoczęcie roku w SP Jarosty

1 września 2022 r. o godz. 11.00 społeczność Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach spotkała się na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Wakacje dobiegły końca, czas więc wrócić do pracy i nauki.

W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyli:

Marceli Piekarek – wójt gminy Moszczenica

Ksiądz Robert Nowak – proboszcz tutejszej parafii

Małgorzata Domańska – przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica

Waldemar Banaszczyk –  radny

Beata Dziadczyk – prezes Fundacji Oświatowej „Jarosty”

Marcin Adamczyk – przewodniczący Rady Rodziców szkoły.

Dyrektor życzyła uczniom samych sukcesów, nawiązania właściwych relacji z rówieśnikami, nauczycielom radości z wykonywanej pracy i wielu osiągnięć. Podkreśliła, że nauczyciele i rodzice mają wspólny cel –zapewnienie jak najlepszej przyszłości dzieciom. Poinformowała także, że dzięki przychylności władz gminy uczniowie mogą od tego roku szkolnego cieszyć się pięknym, wielofunkcyjnym boiskiem szkolnym. Szkoła otrzymała również dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria przyszłości” na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w ramach programu wspierania czytelnictwa dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych pozycji lekturowych do biblioteki szkolnej, w ramach programu „Aktywna tablica” dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych do nauki dla uczniów ze SPE i wreszcie z WFOŚiGW wsparcie w celu stworzenia drugiej już pracowni ekologicznej.


Gallery:

The website uses cookies according to the privacy policy.