Logo

Gmina Moszczenica

Text size
Magnifier
Text size

Najlepsi w województwie!

Added at: 09.12.2022 Tags: hymn, sp moszczenica
Najlepsi w województwie!

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki  zajęła I miejsce w województwie łódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Podstawowych "Do Hymnu". O atrakcyjne nagrody walczyło w tym roku 270 szkół z całej Polski.


Uczniowie, przygotowywani do tego wydarzenia przez nauczyciela muzyki, Roberta Bykowskiego zaśpiewali trzy utwory: "Mazurek Dąbrowskiego", "Bogurodzica" oraz "Żeby Polska była Polską". 


W środę, 7 grudnia 2022, delegacja szkoły, którą reprezentowali dyrektor Jolanta Kujawska-Wężyk, Robert Bykowski oraz dwie reprezentantki Samorządu Uczniowskiego - Julia Rytych i Zuzanna Przygoda, wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w Warszawie.


Zwycięzcy z poszczególnych województw - w tym Szkoła Podstawowa w Moszczenicy, otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych. Na uroczystości obecni byli m.in. Kurator Łódzki - Waldemar Flajszer oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury - prof. Rafał Wiśniewski. 


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za wysiłek włożony w przygotowanie do tego historycznego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Gallery:

The website uses cookies according to the privacy policy.