logo

Gmina Moszczenica

  • Rozmiar tekstu
  • Język
  • BIP BIP
Lupa
Rozmiar tekstu

Jubileusz 25-lecia 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

Data dodania: 25.05.2024 r. Tagi: ug, wójt
Jubileusz 25-lecia 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

W piątek, 24 maja, na stadionie sportowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia istnienia 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Dowódca batalionu ppłk Jarosław Imiołek zaprosił mieszkańców, przedstawicieli administracji, samorządów oraz sympatyków wojska do wspólnego świętowania tego wyjątkowego jubileuszu. W imieniu mieszkańców naszej gminy podziękowania za służbę wszystkim żołnierzom złożył wójt Dariusz Magacz.


Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 od uroczystej zbiórki, podczas której uhonorowano żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej za ich długoletnią służbę oraz oddanie pracy.


Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu była defilada, w której wzięli udział zarówno żołnierze batalionu, jak i młodzież z Zespołu Szkół im. Heleny Spoczyńskiej w Lipinach. Młodzi uczniowie zaprezentowali musztrę paradną, co dostarczyło wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i widzom.


Dodatkowo, uczestnicy mogli podziwiać pokazy sprzętu wojskowego, które pozwoliły z bliska przyjrzeć się nowoczesnym technologiom używanym przez polską armię. Partnerzy społeczni batalionu przygotowali również punkty edukacyjno-informacyjne, w których można było dowiedzieć się więcej o ich działalności i współpracy z wojskiem.


Całość uroczystości uświetnił występ orkiestry wojskowej z Radomia.

Gminę Moszczenicę reprezentował wójt Dariusz Magacz.

„Miałem dzisiaj przyjemność uczestniczyć w obchodach święta 25 Batalionu Dowodzenia im. mjr Henryka Dobrzańskiego 'HUBALA' w Tomaszowie Mazowieckim. Serdecznie dziękuję za zaproszenie dowódcy batalionu ppłk Jarosławowi Imiołkowi. Z tego miejsca ponownie składam serdeczne gratulacje i przekazuję słowa podziwu dla wszystkich żołnierzy. Wasza służba i praca na rzecz naszego państwa jest godna podziwu!”

To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją, aby bliżej poznać działalność 25 Batalionu Dowodzenia oraz oddać hołd tym, którzy przez ćwierć wieku przyczyniali się do jego rozwoju i sukcesów. Uroczystość zgromadziła licznych gości, którzy wspólnie świętowali ten ważny jubileusz.

Galeria:

Strona korzysta z "ciasteczek" (z ang. cookies) zgodnie z polityką prywatności.