Wystawa stroików bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych
Warsztaty, wystawa, a na koniec wspólne kolędowanie. W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierosławiu odbył się finał akcji edukacyjnej, realizowanej w ramach zadania ze środków Powiatu Piotrkowskiego „Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia”.
W ramach projektu odbyło się pięć warsztatów robienia stroików bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych.
-
Wszystkie prace wykonane podczas zajęć można było zobaczyć na wystawie
przygotowanej przez związek, w sobotę 11 grudnia w sali OSP Sierosław.
Prezentacji stroików towarzyszył pokaz potraw wigilijnych,
wykonanych przez panie z KGW. Ozdoby i potrawy tak zachwyciły, że wszyscy wystawcy otrzymali nagrody, a każdy z uczestników spotkania dostał też upominek od Mikołaja - relacjonuje Danuta Dziadczyk, która wspólnie Marią Olejnik prowadziła warsztaty.
Koordynatorem i prowadzącą projekt była przewodnicząca Gminnego Związku KGW
Halina Derach. Prace uczestników warsztatów podziwiali m.in. starosta
powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, wicestarosta Dariusz Magacz, dyrektor GOKiS w Moszczenicy Włodzimierz Kaźmierczak, zastępca wójta gminy Krzysztof Jędrzejczyk, wiceprezes LGD Buduj Razem Justyna Strumiłło, prezes Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej Bartłomiej Masiarek, panie z KGW oraz członkowie zarządu OSP Sierosław.
Spotkanie zakończyło wspólne składanie życzeń i koncert kolęd w wykonaniu kapeli Tolka Gałązki z Moszczenicy.


































